Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikortol kell beadni a jelentk...

Mikortol kell beadni a jelentkezést a 2009-es szeptemberi képzésekre?

Figyelt kérdés
Az elözö kérdésemet ugy tűnt nem nagyon volt világos :-)tehát . 2009 Szeptemberétöl szeretnék egyetemre járni , konkrétan a (ZMNE védelmi igazgatási alapszakára). Viszont a felvi.hu-n néztem és a februári képzések között nem volt inditva. Tehát a kérdésem , hogy a szak ugye csak akkor indul ha a min. létszám megvan (10 hallgató ) ésa kérdésem , hogy mikortol kell beadni a jelentkezést erre a szakra , mert szerintem e szerint döntik el , hogy inditják e azt a bizonyos szakot.Azt tudom , hogy február 15-ig kell beadni .Remélem most már érthetöbben irtam le :-D
2008. okt. 28. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nos, mar az elozo kerdesedre is valaszoltam, en ertettem mar akkor is, viszont latom, hogy par dolog neked nem vilagos (ez abszolut nem sertes, piszkalodas). :D


Szoval:


a februari kepzesek keresztfelevesek, es sokkal kevesebb szak indul, mint a "normal", szeptemberi kepzesek eseteben. azonban NEM a jelentkezok letszama alapjan dol el, hogy meghirdetik-e azt a szakot, vagy sem. te csak akkor jelentkezhetsz, ha mar meghirdettek a szeptemberi kepzeseket, ez kb. december kozepen lesz esedekes.


persze elofordulhat, hogy nem lesz meg a 10 jelentkezo (bar ennek a ZMNE eseteben keves az eselye), ez esetben sajnos a kepzes nem indul.


a lenyeg: a jelentkezest onnantol kezdve adhatod be, amikor meghirdetik a _szeptemberi_ kepzeseket. ez tehat december kozepe tajekan lesz.

2008. okt. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző kérdésedre én is válaszoltam. Amennyiben keresztféléves képzésre akarsz jelentkezni nézz utána több dolognak:

Általában ezek a képzések valamilyen előfeltételre ,előképzettségre épülnek. Ha van neked ilyen nem gond. Általában ezekre a jelentkezéseket januárban kell beadni, de ennek pontos módja a decemberben megjelenő felvételi tájékoztatóban lesz benne. Ahol a szeptembertől és februártól meghirdetett képzésekről kaphatsz információt.

A keresztféléves képzések indítása nem függ a jelenetezők számától, eleve adnak egy kerete amit fel akarnak tölteni és a felvételt követően alakul ki,hogy indul -e. Tehát általában ezeket meghirdetik aztán elválik. Ugyan így van különben a szeptemberi képzésekkel is.

S már mondtam én is ha most akarsz információt szerezni telefonálj a ZMNE tanulmányi osztályára és ott érdeklődj.

Illetve menj el nyílt napra.


Szerintem simán érettségi után keresztféléves képzésre nem lehet menni.

De TELEFONÁLJ!!!

2008. okt. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
szerintem a 2009-ben induló képzésekre kb decembertől lehet jelentkezni vagy januártól, legalábbis tavaly nekünk vhogy így volt.
2008. nov. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!