Ha szakirodalomból írok ki részt hogyan hivatkozzak?
mondjuk ha a 71- 84 oldal szövegét szeretném ki gépelni egy könyvből de persze nem teljesen szórul szóra nem mindent hanem a lényeget át fogalmazva akkor erre hogy hivatkozzak? elég úgy h szerző dátum ? pl ( Krugman 2003 ) ezt nevezik szövegközi hivatkozásnak ?
És ha ugyanígy több oldalt szeretnék át gépelni részeket kihagyva de a 71- 84.o tartalmát más szavakkal és 3 szerző van akkor jó ha úgy hivatkozok h az első szerző neve et al. dátum ? ( Dr Salamon et al. 2011) jól gondolom ezt ?
Három szerző esetén nálunk elsőre ki kell írni mind a három nevet, és utána az újabb hivatkozásoknál már csak az elsőt. Nálunk nem szeretik az "et al."-t, mivel magyarok vagyunk, azt kell használnunk, hogy "és mtsai.". Tehát pl. elsőre (Takács, Kovács és Kiss, 2011), másodjára és onnantól mindig, ha előkerül (Takács és mtsai., 2011).
Egyébként nem elég egyszer lehivatkoznod, gyakorlatilag nálunk mondatonként, vagy minimum bekezdésenként kell hivatkozni. Minden egyes gondolatot, amit máshonnan szedsz, le kell hivatkoznod. Azért az egy kicsit meredek, hogy te 14 oldalt szeretnél úgy ahogy van átemelni... Milyen könyv ez? Ha tankönyv, azt eleve ciki hivatkozni, ha valami más, akkor próbáld meg nagyon saját szavakkal megfogalmazni, nagyon jól összefoglalni, nehogy véletlenül is bármit szó szerint felhasználj (kivéve azt, amit idézőjelekbe teszel és direkt szó szerint idézed, akkor az oldalszámot is jelölni kell a zárójelben a végén).
van egy szabályzatunk és onnan néztem ezt h 3 v több szerzőnél ( Capello et al. 2009 ) vagy felsorolás szerűen ( Nemes Nagy 2007 Rechnitzer 2011) ezt az utóbbit nem igazán értettem h miért csak kettő szerzőt jelöl meg vagy az a Nemes vessző Nagy 2007 lenne és Rechnitzer 2011 ... azért gondoltam inkább az első változatot
nem biztos h 71től . 84-ig mindent ki írnék csak szintét a szabályzatban láttam h úgy kell jelölni h Szentes T ( 2011b) Nyílt vagy rejtett ideológiák: A diszciplináris elkülönültség fogságába zárt társadalomtudomány a globális válság tükrében KÖZ-GAZDASÁGTAN 1, 71- 84.o. és én gondoltam h ez az lenne h 71. oldaltól 84-ig idéz belőle...
A szakirodalom az ez amiből írni szeretnék : [link] tudom h nem szabad kiírni az egészet vagy ha szó szerint írom akk idézőjelbe de akkor hogy írjak 30 oldalt ha nem szakirodalomból írok ? Úgy gondoltam h több fejezetet írok több könyvből más szavakkal mindenhol ezt olvasom h fogalmazzam át ... persze próbálom de ha még nagyon ezekből se lehet írni akkor miből lehet ? :(
Azért fog át 10-14 oldalt a hivatkozás, mert az egy folyóiratcikk vagy könyvfejezet. Így az irodalomjegyzékben szoktak hivatkozni. Szövegközben a pontos oldalra kell.
Ha egy fejezetet nagyjából egy forrásból akarsz megírni (általában nem elegáns, de speciális esetben lehet indokolt), akkor a fejezet elején lehet ezt beleírni a szövegbe, és az irodalomjegyzékben feltüntetni az oldalszámokat tól-ig.
Amúgy úgy hivatkozz, ahogy nálatok elvárják, mert sokféle módszer létezik, apró különbségekkel, az a lényeg, nálatok mi az elvárás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!