Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ének alkalmasságira írnátok...

Ének alkalmasságira írnátok népdal címeket?

Figyelt kérdés

15-20 népdalt kellene megtanulnom, ha lehet vmi ismerteket, de azért ne olyan nagyon megyszerűt mint a Süss fel Nap.

És ezeket hol tudom meghallgatni zenei kiséret nélkül, meg átdolgozások nélkül (mert youtube-on mindnt csak így találok :S)?


2010. jún. 9. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez középsulihoz kell? Egyszer láttam egy listát, amiben benne volt valami felvételihez egy csomó népdal, de szerintem az felsőoktatásról szólt. Azért kiindulási alapnak az is jó lehet.


Ok, én is csak annyit találtam, hogy szabadon választhatóak. De valamelyik ének könyvet átnézed, abban biztos találsz megfelelőket.

2010. jún. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is felsőoktatásta megyek :D

szóval ha tudsz írhatsz :D

2010. jún. 9. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


válogathatsz:)

kíséret nélkül necc találni:(

2010. jún. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne menj óvónőnek, a hamis énekléssel hamar el fogod rontani a gyerekek fülét.


Ha mindenáron, akkor vedd meg a "Kulcs a muzsikához" című könyvet, abban sok van, kottával. Meghallgatni nemigen tudod őket, bár lehet hogy van hozzá cd. Vagy leülsz a zongorához és elpötyögöd.

2010. jún. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már voltam alkalmasságin, és nekem sincs túl jó hangom, de végül sikerült. Azért nem írok konkrét népdalokat, mert végül elmentem ének tanárhoz és ő válogtta ki az én hangszínemnek megfelőket. Neked is ezt tudom javasolni, és a zongra az nagyon sokat segít tényleg!


L/18


Hova szeretnél menni?:))

2010. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elöző vagyok megint. Azért nem jó, ha magadat készíted fel, mert te úgysem tudod megfelelően értékelni a saját hangodat, hogy hol kéne még csiszolgatni...Elsőnek én is így próbálkoztam és bukás lett a vége, aztán mentem csak tanárhoz:)
2010. jún. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én már voltam alkalmassági vizsgán, és ez az oldal segített a felkészülésben:

[link]

(a dalokat néhány másodperc alatt ingyenesen le lehet tölteni)

2010. jún. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Itt is találhatsz népdalcímeket... nekem sokat segített, felelevenedtek,amiket tanultam gyerekkoromban. Hátha neked jól jön.


[link]

2018. jan. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!