Milyen suli az AKG? (Alternatív Közgazdasági Gimnázium) Vélemény?
Mennyire vannak a gyerekek suli után leterhelve a suli miatt?
Jó az oktatás színvonala? Hánykor kezdenek és hánykor végeznek a gyerekek? Milyen hosszúak a szünetek?
„Sznobéknak persze nem jó egy waldorf…”
Ez érdekes megállapítás. :) Nem hasonlítható össze a kettő, mivel a Waldorban kvázi egy „valláshoz” csatlakozol, az AKG-ban nincs ilyen ideológiai háttér.
Annak nagyon örülnék, ha felsorolnál néhány „tizedennyiért” működő alternatív iskolát. (Nem ironizálok, tényleg örülnék.)
Látom, valamiért neked nagyon csípi a szemed az AKG (vagy azok, akik áldoznak a gyerekük taníttatására). Mondjuk ilyen alapon beszélhetnénk jó pár sokkal drágább magánsuliról is… Nekem meg az nem tetszik, hogy a waldorfosok opportunisták, beadják egy olyan helyre a gyereküket, aminek egy komplett elméleti háttere van, tudják is, hogy ezt követni kéne, de mivel ez néha „kellemetlen”, nem követik ennek a szabályait. Mondjuk pont olyan, mint a mai vallásosok zöme, akik pl. ordítják a világba, hogy katolikusok, de semmilyen egyházi szabályt nem tartanak be (mert macera lenne templomba járni, imádkozni, gyónni, nem védekezve szexelni és a többi, amit a vallásuk előír). Szerintem ez gerinctelenség.
De nem baj, hogy nem értünk egyet.
Kérlek, írd meg, melyik sulik kerülnek „tizedennyibe”!
Én egy "top10-es" gimnáziumba jártam, a tesóm egy átlagosba. Érezhetően nagy volt a különbség a két iskola oktatási szinvonala között, illetve nekem az osztálytársaim kétharmada okos volt, tesómnál az osztály 95%-át nem érdekelte az iskola.
Ezzel együtt totálisan cáfolni tudom 8-as állitását, hogy ő átlag napi egy órát tanul, még a tesómék is többet kellett, hogy tanuljanak egy átlagos vidéki gimnáziumban, mi meg az elitgimiben jóval többet. Jártam versenyekre is, letettem 3 nyelvvizsgát. Volt azért szabadidőm, de az időm nagy részét elvette a tanulás. Számomra teljesen abszurd, hogy hogy lehetne a középiskolában oktatott alapműveltség szinjét elsajátitani napi egy óra tanulással.
Mondjuk mi az érettségikre is rendesen készültünk, végzősként már év elejétől minden tárgyból kéthetente irtunk tanyanyagot ismétlő dolgozatot a kilencedikes anyagtól elkezdve. Egy ismerősöm egy szakközépbe járt, semmit nem csináktam négy évig, és állitása szerint két napot tanult a történelem érettségijére :))) Nem tudom, hogy lehet a történelemet, irodalmat-nyelvtant, matematikát, egyéb tárgyak anyagát napok alatt átismételni (sehogy...). De napi egy óra tanulás a gimiben is édeskevés. Ezt az előző kommentjére irom.
Az AKG abból a szempontból elitgimi, hogy az elit gyerekei járnak oda (nagyrészt), nem abból, hogy sokat tanítanak. Meg tudom erősíteni, hogy heti 1 óra tanulással 5-ös lehetsz (ha vannak képességeid). Nekem hosszú napjaim voltak 9-10.-ben, de azóta átalakították a rendszert, meg kell kérdezned valakit. Az nagyon tetszett, hogy utolsó 2 évben azt vehettem fel, amit akartam (a kötelező magyar-matek-töri-tesin kívül). Általában annyit tanítanak, amennyi egy közép érettségire elég (+- kicsi, ez tanárfüggő). Utolsó 2 évben tanítják az emelt érettségi anyagát. Azt meg kell jegyeznem, hogy termtudból elég visszafogott az óraszám és a színvonal is. Aki nem jár emeltre, attól nem várnak el semmit. A nyelvoktatás színvonalas (angol, francia, német, spanyol).
Szakkör sok van, lehet válogatni bőven.
Hogy sokba kerül, az biztos. Szerintem nem csak a pénzre éheznek, hiszen évek óta túljelentkezés van, mégsem vitték sokkal feljebb az árat. Megéri ennyit fizetni? Nem biztos.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!