Milyen szakra kell mennem az egyetemen, hogy forditóként dolgozhassak? Véleményekre lenne szükségem a szakmával kapcsolatban.
Ha pl német-angol nyelveken szeretnék forditani , akkor német szakra kell járnom az egyetemen , ami 3 év , és utána tovább tolmács-forditó mesterképzésre , vagy hogy van ez?(a mesteri hány év?)
Szerintetek érdemes forditónak tanulni, nyelvekkel foglalkozni? Szerintetek milyen nyelvekkel éri meg a leghatékonyabban? Hol talál , keres munkát egy forditó?
Attól félek , ha ezt a szakmát választom , hogy ha majd idős néni leszek , majd kiraknak mint macskát sz...i, és a fiatal csajszi fog majd kelleni, ettől lehet tartani, vagy hülyeség? Véleményekre lenne szükségem , mert egyetem választás előtt állok . 18/L
Alapvetően ehhez, ha jól értelmezem - de én is csak úgy írom mindezt, hogy elolvastam a szakleírásokat most gyorsan a felvin - úgy lehet a legrövidebb úton csinálni, ha:
Elindulsz anglisztika vagy germanisztika majoron a bölcsészkaron, és minor szakként felveszed a másikat (ez egy 3 éves BA képzés)
A diploma megszerzését követően elmész "fordító és tolmács" mesterszakra (ez pedig egy 2 éves MA képzés)
A szakmával kapcsolatos aggályaid lehet megalapozottak részben, főleg két ilyen széles körben beszélt nyelv esetén, viszont a saját értéket és esélyeid növelheted, ha:
*Valamilyen ritka nyelvet tanulsz meg és abból szerzel diplomát (ez egyben kockázat is, mert ezekre a kereslet sem akkora, de ha épp erre van szükség, akkor nagyon jól jársz)
*Valamilyen speciális szakfordító (jogi, műszaki, közgazdasági) irányba specializálod magad, ezeket az adott alapszakról is meg tudod tenni (például emlékszem a Miskolci Egyetemen anyagmérnök MSc-n volt műszaki szakfordító kiegészítő szakirány)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!