Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulás és újraérettségi...

Továbbtanulás és újraérettségizés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerült pár kérdésem a továbbtanulásommal kapcsolatban, ezekre szeretnék válaszokat kérni. A könnyebb átláthatóság érdekében pontokba szedtem őket:


1. Jelenleg a felsőoktatásban tanulok. Ha szeretnék 2. diplomát, egy a jelenlegitől teljesen eltérő karon és szakon (tehát tantárgy beszámítás nem lehetséges), akkor újra kell érettségiznem ha régebben nem volt meg a szükséges pontszámom az adott karra, szakra? Vagy mivel másoddiplomás lennék így nem kell az érettségit utólag javítanom a pontszám növelése céljából?


2. Újraérettségizés esetén igaz, hogy aki középszintű érettségit tett, az már csak emeltszintűvel tudja kijavítani a középszintűjét, de csak az adott tanévben? Mert tudtommal az adott tanév után már újra lehet középszinten érettségizni az adott tárgyból. Nem tudom, hogy az újraérettségizéssel kapcsolatos feltételezéseim megállják-e a helyüket.


3. Újraérettségizéssel kapcsolatban kit kell felkeresnem? Az adott középfokú oktatási intézményt, ahol végeztem és érettségiztem, vagy tetszőlegesen bárhol bejelentkezhetnék? (utóbbi kézenfekvőbb megoldás lenne számomra, a távolság miatt) Illetve a Felvi.hu rendszerén keresztül kéne jeleznem az újraérettségizési szándékomat, de ebben az esetben a Felvi.hu is jelölné ki nekem az adott intézményt? Végül: újraérettségizés után, hogy kapnám kézhez a javított jegyekkel ellátott érettségi bizonyítványomat?


Előre is köszönöm a segítségeteket, bocs hogy hosszúra sikeredett :)


2010. jún. 5. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hátulról visszafele:

tanúsítvány kapnál, nem pedig új érettségi bizonyítványt. Ez egy külön dokumentum, használhatod az érettségi bizonyítványod mellé ha jobb eredmények vannak benne, mint a bizonyítványban.

A helyszínről: én úgy tudom, hogy ott kell jelentkezni, ahol végeztél, engem nem érintett még ilyen, de többen rámcáfoltak, szóval lehet bárhol. Az oktatási hivatalt keresném.

Lehet ismétlő érettségi vizsgát tenni, ez direkt arra van amit szeretnél, javíani egy adott szinten (szal maradhatsz középszinten)

Végül: igen, újra kell érettségizned, ha szeretnéd, hogy felvegyenek ha nincs elég pontod. Mivel másoddiplomás akarsz lenni így az fizetős lesz, így a ponthatárok kicsit alacsonyabbak lesznek mint államilag finanszírozotton.

2010. jún. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
de amúgy, miért kell 2 óránként kiírnod a kérdést??? :S az előzőben is kaptál elég részletes választ, minek még1x?
2010. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2. diploma miért lenne fizetős? :O

Ha elég pontszámom van felvesznek államilag támogatottra is tudtommal!

2010. jún. 5. 17:40
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aha, de csak 12 államilag támogatott féléved van. Annak nagyrészét gondolom már felhasználtad.
2010. jún. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, sorban válaszolok:


1. Igen, a pontszám miatt szükséges lesz. azért állítom ezt, mert szinte minden karon nőnek a felvételi pontszámok. Kevés kivétel van, ennek a felvi.hu oldalon utána tudsz nézni.

Másoddiploma esetén is van normál felvételi eljárás, nem növeli meg a pontszámaid, ha már van egy diplomád.


2. Ha már van középszintű érettségid, tehetsz újabb középszintűt. Ennek a neve: javító érettségi vizsga. Ha valakinek még nincs 12. osztály végén tett érettségije, akkor amíg az nincs meg, addig a tárgyból csak emelt érettségit tehet, azt is csak 1 alkalommal. A 12. osztály vége után bármilyen érettségit, bármikor tehet.


3. Oktatási Hivatalnál érdemes jelentkezni. Honlapjuk:

oh.gov.hu

Azon belül keresd meg az ügyfélszolgálati irodájukat. Budapesten a Westenddel szemben, a Váci úton van, egy irodaház III. vagy IV. emeletén.

Amúgy középszintű érettségit bármelyik intézményben tehetsz, ha ők fogadnak téged. A felvi.hu ebben nem játszik szerepet, ott nem tudod jelezni a szándékod.

Ha az Oktatási Hivatalban jelentkezel, akkor az Oktatási Hivatal jelöli ki hova és mikor menj.


A többit mások mondták. Mármint egy tanúsítványt kapsz, ami egy külön lap, azzal igazolhatod, hogy van + érettségid.

2010. jún. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
továbbra is ISMÉTLŐ érettségi vizsgát kell tenned, nem pedig javítót. Javítózni akkor kell ha sikertelen lett (nem mentél el, meghaltál közben-de utána feltámadtál, megbuktál stb.) Neked ismétlőzni kell.
2010. jún. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor csak 12. év végi érettségiig igaz az hogy csak emeltszintűvel javíthatom a középszintűt, 12. után bármikor közepezhetek újra javítás céljából, többször is akár egy tanéven belül, mindössze pénz kérdése.

2010. jún. 5. 20:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!