Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a módja egy főiskolai vagy...

Mi a módja egy főiskolai vagy egyetemi jelentkezésnek önköltségen, diákhitellel?

Figyelt kérdés
Komolyan elgondolkodtam hogy 2019 szeptemberében levelezőn belevágnék egy diplomába, 26 vagyok, önköltségen, Diákhitel-2 konstrukcióban, jelentkeznék egy 6-7 féléves képzésre. Ennek mi a módja, hogy megy ez, mi kell tennem, bárki jelentkezhet önköltségesre bármelyik főiskolára vagy egyetemre, vagy vannak kizáró tényezők? Minden segítséget előre is köszönök. Pl. mi az a Neptun?

2018. jan. 11. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezni felvi.hu-n keresztül kell, és mostanában valahogy, szóval érdemes valahol utánanézned. Érettségi kell hozzá (fel is kell majd tölteni), nyelvvizsga ha van az is plusz pontokat ér. Bárhova jelenkezhetsz, de érdemes oda, ahol a pontjaid alapján van is esélyed. A neptun az majd akkor jön képbe ha felvettek. Ott tudsz órákat felvenni, vizsgákra jelentkezni, azon keresztül üzen a tanár, oda írják be a jegyeket...
2018. jan. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ
2018. jan. 11. 11:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen túl pedig a kiválasztott felsőoktatási intézmény honlapján érdemes tájékozódni.

A Neptun egy általános adatbázisa az intézménynek. Ezen keresztül tudod meg a tanóráid adatait (hol, mikor ki tartja milyen óraszámban), bizonyos kapcsolattartást tesz lehetővé oktató és diák között, információkat tartalmaz, ott jelentkezel vizsgára, ott tudod a jegyeidet megnézni, egyszóval minden szervezési információt onnan kapsz, amire a tanulmányaid során szükséged van.

2018. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bárki jelentkezhez bármelyik egyetem vagy főiskola bármely szakára. Ugyanakkor értelemszerűen ahhoz, hogy felvegyenek teljesíteni kell a követelményeket, amik szakonként változnak. Minden szakon mások a felvételi tárgyak, sok szakon kérnek emelt érettségit is bizonyos tárgyakból, de egyes szakokon van alkalmassági vizsga is. Ha ezek megvannak, akkor már csak el kell érni a ponthatárt, ami szintén elég változtatos (előre nyilván nem lehet tudni, csak az előző éveket lehet megnézni), tehát akár ilyen szempontból jól jöhet egy emelt vagy nyelvvizsga, amire még kapsz plusz pontot.

A felvi.hu-n mindent megtalálsz, az egyetemek és szakok listáját, követelményeket, korábbi ponthatárokat és a felvételi tájékoztatót is, amiben mindent részletesen leírnak (pl. pontszámítás).

2018. jan. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!