Ha egyszer szeretnék felvételt nyerni a MOME animáció szakára, akkor arra hogy kellene rákészülnöm?
Portfólió mmutatásnál milyen szintű dolgokkal kell majd előállnom?
Hallottam, hogy erre az egyetemre már közel kész szakembereket vesznek fel, eleve... Mennyire igaz ez?
Hogyan kéne készűlnöm a felvételire?
Milyen kiadásaim lesznek a gyakorlás során?
Ugye kéne vennem egy gyakorlásra alkalmas számítógépet/laptopot és arra bizonyos programokat gondolom célszerűbb eredetiben megvásárolni.
Ezek mennyibe fájnának, illetve mi az ami még elengedhetetlen?
Olvasnivalót mit ajánlanátok?
Előre is köszönöm!
Én már kissé régen felvételiztem, úgyhogy nem tudom, mennyi rajzot lehet mostanában beletenni a portfólióba, de a lényeg, hogy olyan dolgokból válogass belőle, amiből szerinted a legjobb vagy. Nincs kötelező elem, aminek szerepelnie kell benne. Nem kell már kész szakembernek lenned, ha van valami, amiből úgy érzed, kiemelkedő, különleges vagy, tedd bele. Nincs elvárva, hogy úgy animálj mint egy dizni animátor, inkább csak legyenek a portfóliónak olyan elemei, amik szerinted megmozgatják a felvételiztetők fantáziáját (pl. ha tökjó bábokat készítesz, tudsz 3D modellezni, vagy egyedi karaktereket rajzolsz stb) Ha még messze vagy a felvételitől, azt javaslom, nézz magadba, hogy mit szeretsz legjobban csinálni, és azt fejleszd tökélyre.
Gyakorlásra kell egy számítógép, és egy digitális rajztábla. 2D animációhoz nem kell túl nagy teljesítményű gép, rajztáblából a Wacom márkát ajánlom, már a legolcsóbb, 25-30ezer forintos modelljeik is teljesen megbízhatóak és hosszú életűek. Szoftvereket szerintem egyelőre ne vegyél, mert nagyon drágák. Itt a momén sincs szinte senkinek eredeti szoftverje :D Az majd ráér diploma után szerintem. Ha semmiképp nem szeretnél torrentezni, akkor az OpenToonz-t ajánlanám, amit tavaly ingyenessé tettek, de amúgy egy csomó stúdió használja, pl a Studio Ghibli is.
olvasnivalók: gyakorláshoz: The Animator's Survival Kit, Richard Williams - egy alapmű. ebben szerintem minden benne van, amit az animáláshoz tudnod kell, bármilyen technikával dolgozol is.
emellett érdemes olvasgatni animációs híroldalakat, blogokat, hogy képben legyél az animációs világ történéseivel. pl: animationmagazine.net
cartoonbrew.com
vagy magyar nyelvű: dotandline.blog.hu
Sok sikert!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!