Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítóképzőbe milyen feltétele...

Tanítóképzőbe milyen feltételekkel lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

A nővérem (33 éves) szeretne jelentkezni a pótfelvételi eljárásban. Érettségivel rendelkezik, s levelező képzésre szeretne menni. Milyen feltételei vannak, hogy tutira felvegyék, mert egyébként hitoktató, s kell egy pedagógiai végzettség is ahhoz, hogy megmaradjon az állása. Hol van levelező szak?Melyik intézményt ajánlanátok? A felvi.hu-n már keresgéltem, de nem tudom mi tévő legyek. (B.A.Z. megyében laknak)


Én is gondolkodtam, hogy elvégzem a tanító szakot (26 éves, tanári diplomám van), s érdekelne, hogy tanárként is ugyanannyi idő lenne, mint akinek még nincs végzettsége? Nincs valamilyen időkedvezmény?


Köszönöm a segítséget.


2010. jún. 2. 13:16
 1/8 A kérdező kommentje:

És még az is érdekelne, hogy hogyan számolják a pontokat, mert ő még 1995-ben érettségizett. Szóval emelteznie kellene valamiből vagy azt számolják, ami van neki?

Van felvételi vizsga? S ha igen miből? MIből áll az alkalmassági?

2010. jún. 2. 13:21
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
A többihez nem tudok hozzászólni, de én a ME-Comenius Tanítóképző Főiskolán (Sárospatakon)végeztem. Én csak ajánlani tudom.
2010. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Debreceni Tanítóképző! Oda tuti mindenkit felvesznek, aki arra adja a fejét, és tanulni sem kell.
2010. jún. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Sárospatakiról tudom, hogy jó, meg az közel is van viszonylag.

Várom a további észrevételt, hogy érdemes-e szerintetek elvégezni, nehéz -e stb.?

2010. jún. 2. 14:21
 5/8 anonim ***** válasza:
van felvételi, ahol énekelni kell. ha jelentkezik, megküldik a dalok listáját, abból kell asszem kettőt választani. amúgy nem hiszem h nehéz lenne bekerülni.
2010. jún. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia ha tanár vagy akkor elöröl el kell kezdenek a tanítói szakot!Figyelj teljesen más a 6-12 éves korosztályu gyerekek nevelési területe mint a felsöbbéveseknek.Amúgy a képzés 8 félév.Én a Nyugat-MagyarO egyetemre járok,Györben van.
2010. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Hát, sajnos én is erre jutottam, hogy el kell végezni mind a 4 évet. Pedig most is tanítok 1-9.osztályosokat. Persze én tudom, hogy más a korosztály és a tananyag is, de szerintem ez így akkor se fair.

Így szerintem már nem kezdek bele semmibe egyelőre.

2010. júl. 13. 23:22
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a kreditátviteli bizottság segítságével,egy csomó kerditet átvinnél.

Vagyis vanegy csomó "tölteléktantárgy" a felsőoktatásban,és amit már elfogadnak,azt a kurzust nem kell megint elvégezni szerintem,vagy legalábbis könnyebb dolgod van vizsgáknál.

Szerintem levelezőn simán elvégezhető.

2010. szept. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!