Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elindulhatok még ebbe az...

Elindulhatok még ebbe az irányba, ha nem az ehhez kellő tantárgyak fakultációit választottam?

Figyelt kérdés

Idén kellett először fakultációkat választanunk. Mivel volt érzékem a magyarhoz és a nyelvekhez, ezért azt is vettem fel fakultációként, ám mindig is érdekeltek a természettudományok, csak nem tartottam magamat eléggé rátermettnek ahhoz, hogy olyan mértékben tanuljak bonyolultabb és összetettebb tudományokat, amik erősen kapcsolódnak egymáshoz. Egyszóval, nem gondoltam, hogy elég okos lennék hozzá. Azonban a szabadidőmben gyakran olvastam biológiával és kémiával kapcsolatos cikkeket, és rengeteg videót és műsort néztem hasonló témában, szóval nem adtam fel az érdeklődésemet.

Alig pár hete volt szerencsém beülni a biosz faktosokhoz, és döbbenten vettem észre, hogy mindent értettem, amiről beszéltek, sőt, volt olyan, amit én magyaráztam el a többieknek. Rájöttem, hogy valószínűleg képes lennék megfelelni az elvárásoknak, természetesen sok munkával, de sikerülne.

Már nem adhatom le a magyar fakultációt, csak év végén. Úgy tudom, jövőre nem vagyok köteles az eddig választott fakultációmat folytatni, hanem egy osztályozó vizsgával átiratkozhatok másra is.

A kérdésem az volna, hogy nem változtatok-e túl későn, és hogy ezekkel a változtatásokkal is meg lenne-e az esélyem bekerülni egy egyetem természettudományokkal foglalkozó szakára? Esetleg van olyan, aki hasonlót élt át, mint én?



2017. nov. 30. 20:12
 1/1 anonim válasza:
100%

Szia,

Sosem túl késő a dolog, én anno biosz faktos voltam végig, és végül angolból mentem emelt érettségire és angol szakon is kötöttem ki. Annyi, hogy szabadidőmben elég sokat angoloztam és jártam néhány hónapig magántanárhoz is.

Szerintem addig ameddig sikerül faktot váltani gondolkozhatsz egy magántanáron is, ha nagyobb városban élsz és találsz valakit akár egy egyetemista is megteszi.

2017. dec. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!