Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy egyetem és...

Mennyire nehéz egy egyetem és egy főiskola? Mi a különbség közte? Milyen szakok nehezek?

Figyelt kérdés
A fontosabb szakokról egy csomó mindent lehet hallani. Az orvosi egyetemről csak olyat hallottam, hogy nagyon nehéz meg sokat kell tanulni. Csak ugye egy középiskolásnak nehéz elképzelni, hogy milyen lehet. Esetleg le tudnátok írni a véleményeiteket? Milyen szakra jártok? Miért azt választottátok? Mi a célotok vele? Milyen könyvet használtok? Meg ilyenek érdekelnének...

2017. nov. 25. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Az egyetem a legmagasabb fokú végzettséget adja bizonyos szakmákban, 5 vagy 6 év tanulás rengeteg elméleti vonatkozással. A főiskola alacsonyabb fokú végzettség, 3-4 év és jóval kevesebb elméleti, inkább gyakorlati képzés. A közalkalmazotti és köztisztviselői bértáblák között is vannak különbségek.
2017. nov. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És szakokról tudsz esetleg írni? Mert nem tudom mi legyek. Germanisztika érdekel csak nem tudom meg lehet-e élni belőle meg az a baj, hogy színtévesztő vagyok és így egy csomó szakma ki is esett.
2017. nov. 25. 22:38
 3/4 anonim ***** válasza:
96%

Bologna rendszer van itthon több mint 10 éve már, így az egyetem és a főiskola között nincs lényeges különbség, nem ad egyik se magasabb végzettséget. Meg van szabva követelmény a doktori iskolához kapcsolódóan, ami ha nem teljesül akkor nem lehet egyetem, csak főiskola. Ez viszont semmit nem befolyásol az alap vagy mesterképzésben. A régi rendszerben volt az egyetem 5 éves a főiskola meg 3-3,5.


Ez helyett van most alapszak és mesterszak. Néhány szak pl. orvosi, jog osztatlan képzésben indul, ezek 5-6 éves képzések. Viszont a legtöbb kétszintű rendszerben működik. Ilyenkor egy 6-8 féléves alapszakot kell elvégezned először, majd ha megvan a diplomád akkor mehetsz mesterszakra ami 4 félév (ez után van még a doktori, aminél számít hogy egy intézmény egyetem-e).


Pénzügy-számvitel alapszakra járok, mivel közgazdasági szakközépbe jártam, ahol megtetszett ez a terület. Mesterképzésre szeretnék még menni aztán könyvvizsgáló szeretnék majd lenni. Könyveket így nem tudok mondani, egyetemenként/szakonként/tárgyanként más kell. Germanisztika nem rossz, de önmagában kevés, mestert érdemes elvégezni utána.

2017. nov. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen könyvet használtok?"


:)))))

Könyvtárakat használunk.

Olvass minél több klasszikus német szépirodalmat, történelmet, mindent, ami a germánokkal kapcsolatos, hogy eleve minél inkább képben legyél.

2017. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!