Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van a mesterképzésnek?

Mi értelme van a mesterképzésnek?

Figyelt kérdés

BME-Mérnökinfón tanulok, egy betegség miatt volt egy nagyon gyenge félévem, ami miatt 2 évet csúsztam főleg a szakiránybesorolás követelményei miatt. Mikor már jobban lettem előre megcsináltam az összes tantárgyat amit lehetett(grafika,adatb stb). Záróvizsgáig maradt összesen vagy 4-5 tárgyam, amit ugye nem lehet előre megcsinálni csak másfél éven keresztül, tehát kipróbáltam magam a munkapiacon.


Szóval már fél éve dolgozok Java EE szerver oldali programozóként egy elég nagy cégnél és felmerült bennem egy kérdés.


A bsc-n az érdemi tudás amit kaptam körülbelül 20-30%ba járult hozzá ahhoz, hogy a mostani munkámba felvegyenek és hogy ott jól teljesítsek, minden mást magamtól tanultam.

Ha meghallom az egyetem szót már görcsbe rándulnak a beleim a stressztől, pedig annyira nem is ment nekem rosszul.

Nagyon szeretek bejárni a munkahelyemre, és nagyon sokszor van az, hogy a napi 8 órán túl még bent maradok 1-2 fizetetlen órát, ha van egy probléma, amit meg akarok oldani még aznap. Szóval a szorgalmammal szerintem nincs baj.


Nagyon sok iparban dolgozó embert megkérdezve és azt hallottam inkább hogy az msc és a bsc papír között semmi különbség nincsen, inkább csak a szakmai tudás és tapasztalat az ami számít a cégeknek. A legtöbb főnökömnek is csak bscje van.


Ekkor merült fel bennem a kérdés, hogy mi értelme van a mesterszaknak?


Érdemi ipari tudást nem kapok(bscből kiindulva). Anyagilag nehéz helyzetbe kerülök(hacsak nem dolgozok mellette ami elég sok lenne egyszerre). Az életem újra egy merő stressz lenne.


Személy szerint sokkal szivesebben vetném bele magam teljes erővel, boldogan, és jó pénzért a munkás életnek, ahol minden nap kb annyi hasznos dolgot tanulok, mint egyetemen egy félév alatt.


De persze ott van a családi nyomás, hogy jaj a bsc az csak egy oklevél nem diploma blabla.


Nektek mi a tapasztalatotok? Megérte a mester? Gondolkoztok rajta?



2017. nov. 19. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Az egyetemen, főiskolán szerzett tudás sajnos sok esetben távol áll attól, amire a munkahelyeken szükség van. A következő két év során valószínűleg sokkal hasznosabb lesz, amit munka közben tanulsz, mintha elmennél mesterképzésre. Ha esetleg egyszer mégis úgy látod, hogy nagyon kell a magasabb szintű képesítés, majd megszerzed.
2017. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem feltétlen van szükséged egy műszaki BSc mellé egy MSc-nek de pl.: az én esetemben szerintem majdnem kötelez egy jó MSc, ugyanis én gazdasági BSc-n vagyok és Számvitel MSc-t akarok majd csinálni..
2017. nov. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Hát ezt örököltük a szocializmus főiskola-egyetem-egykutya mentalitásából, szóval ezt mi csináltuk magunknak. De lehet, hogy ez egyszer helyreáll. Kérdés, akarja-e valaki, hogy helyreálljon. Mert például a 80-asokban és a 90-esekben nagyon sok példát láttam rá, hogy a főiskolát végzettek combos kisebbrendűségű érzést fejlesztettek ki maguknak. A munkáltatóknak meg addig édesmindegy, amíg a feladatokat megoldja ez is, az is. Egy nagyobb cégnél legfeljebb úri huncutságból meghatározhatják mondjuk egy műszaki fejlesztési osztályvezetőnél, hogy kell msc. Ha lenne ilyen pozíció, de ma már nincs ipar, nincs fejlesztés...
2017. nov. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Szakfüggő.

A BME-s ismerőseim pl. pont azt mondják, amit te.

De vannak szakok, ahol a mester pl. több jogosultságot ad, ott számít.

2017. nov. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért lettem "lepontozva"? :D
2017. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ártatlan vagyok. :) De még nem is láttam olyant, aki bevallotta volna, hogy ő pontozott le valakit. Pláne, hogy azt látom, hogy a lepontozások jó része nem is a tényekről szól. :)
2017. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Csak nem értem mi volt a rossz abban amit írtam. :D
2017. nov. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkahelyen nyilván nem integrálgatni kell meg ilyesmi. Inkább úgy képzeld el, hogy ezekkel a tárgyakkal csiszolják az agyad.

20-30% alatt gondolom a programozós tárgyakat érted. Tehát akkor szerinted valaki kikerülve egy fél-egyéves Java gyorstalpalóról ugyanolyan szinten látja át a dolgokat, ugyanolyan gyorsan tudja magába szívni az új infókat, mint egy egyetemet végzett? Ne vicceljünk már.

2017. nov. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!