Mi értelme van a mesterképzésnek?
BME-Mérnökinfón tanulok, egy betegség miatt volt egy nagyon gyenge félévem, ami miatt 2 évet csúsztam főleg a szakiránybesorolás követelményei miatt. Mikor már jobban lettem előre megcsináltam az összes tantárgyat amit lehetett(grafika,adatb stb). Záróvizsgáig maradt összesen vagy 4-5 tárgyam, amit ugye nem lehet előre megcsinálni csak másfél éven keresztül, tehát kipróbáltam magam a munkapiacon.
Szóval már fél éve dolgozok Java EE szerver oldali programozóként egy elég nagy cégnél és felmerült bennem egy kérdés.
A bsc-n az érdemi tudás amit kaptam körülbelül 20-30%ba járult hozzá ahhoz, hogy a mostani munkámba felvegyenek és hogy ott jól teljesítsek, minden mást magamtól tanultam.
Ha meghallom az egyetem szót már görcsbe rándulnak a beleim a stressztől, pedig annyira nem is ment nekem rosszul.
Nagyon szeretek bejárni a munkahelyemre, és nagyon sokszor van az, hogy a napi 8 órán túl még bent maradok 1-2 fizetetlen órát, ha van egy probléma, amit meg akarok oldani még aznap. Szóval a szorgalmammal szerintem nincs baj.
Nagyon sok iparban dolgozó embert megkérdezve és azt hallottam inkább hogy az msc és a bsc papír között semmi különbség nincsen, inkább csak a szakmai tudás és tapasztalat az ami számít a cégeknek. A legtöbb főnökömnek is csak bscje van.
Ekkor merült fel bennem a kérdés, hogy mi értelme van a mesterszaknak?
Érdemi ipari tudást nem kapok(bscből kiindulva). Anyagilag nehéz helyzetbe kerülök(hacsak nem dolgozok mellette ami elég sok lenne egyszerre). Az életem újra egy merő stressz lenne.
Személy szerint sokkal szivesebben vetném bele magam teljes erővel, boldogan, és jó pénzért a munkás életnek, ahol minden nap kb annyi hasznos dolgot tanulok, mint egyetemen egy félév alatt.
De persze ott van a családi nyomás, hogy jaj a bsc az csak egy oklevél nem diploma blabla.
Nektek mi a tapasztalatotok? Megérte a mester? Gondolkoztok rajta?
Szakfüggő.
A BME-s ismerőseim pl. pont azt mondják, amit te.
De vannak szakok, ahol a mester pl. több jogosultságot ad, ott számít.
A munkahelyen nyilván nem integrálgatni kell meg ilyesmi. Inkább úgy képzeld el, hogy ezekkel a tárgyakkal csiszolják az agyad.
20-30% alatt gondolom a programozós tárgyakat érted. Tehát akkor szerinted valaki kikerülve egy fél-egyéves Java gyorstalpalóról ugyanolyan szinten látja át a dolgokat, ugyanolyan gyorsan tudja magába szívni az új infókat, mint egy egyetemet végzett? Ne vicceljünk már.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!