Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes nekifeküdni gépészmérn...

Érdemes nekifeküdni gépészmérnökinek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, végzős gimnáziumban és úgy vagyok, hogy nincs semmi konkrét elképzelésem merre szeretnék menni, de nagyon sok minden erdekel, így találtam rá a gépészmérnökire is. Matekból 4-es 5-ös szinten vagyok, emelt érettségit nem valószínű hogy meg tudnám csinálni, viszont matekfakton vagyok, deriválás, integrálás alapjai megvannak. Fizikából szintén a középszint megy, érettségizni inkább biológiából terveztem középszinten, emellett angolból emelt szinten. Ha nekifekszem a mateknak, illetve ismétlem az eddigi fizikát, van esélyem elvégezni a gépészmérnökit?

2017. okt. 24. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "BME" tag nem tetszik a kérdésben.


BME-n bár nem előkövetelmény, de elvárt az emelt matek és fizika is. Ez a "ezt nem magyarázom el Önöknek, már tanulták középiskolában" mondattal szokták a diákok figyelmébe hozni :D

(én nem gépészen voltam, hanem közleken -tán még nehezebb; legalább is matek tuti, mert sokan bukás után inkább gépész matekot vettek fel, hogy sikerüljön végre; aztán beszámíttatták- de fizika gyakorlati tanár konkrétan így mondta, hogy akinek nincs emelt matek és fizika, annak itt nincs helye, és inkább menjen haza vagy más intézménybe).


Ettől függetlenül lehet esélyed elvégezni, de nem könnyű.

Ha tényleg a gépészet érdekel, talán "lejjebb teheted a lécet", s fontolóra kellhet venni egy ÓE gépészt is, mert valamelyest barátibb.

2017. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Talán az építőmérnök jobb választás lenne emelt matek és emelt fizika hiányában?
2017. okt. 24. 20:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a megélhetést nézzük, akkor biztos hogy nem.
2017. okt. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én BME gépészen végeztem, és szerintem simán vihető közép fizikával és matekkal. Előbbit tudom, mert nekem is csak az volt, utóbbit meg csak sejtem, mert mindent megtanítanak, amire szükséged lesz. Persze nyilván megkönnyíti az életedet, ha matekból erős alapjaid vannak, vagy láttál már műszaki rajzot, de ez is csak az első 1-2 félévben igaz, utána kiegyenlítődnek az esélyek (mindenkinek egyformán szar lesz).


Szóval szerintem teljesen vállalható, bár ha újrakezdeném, tuti inkább az Óbudaira mennék.

2017. okt. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnököt nem ajánlom, mert hosszú képzés, s kikerülés után talán a leginkább alulfizetett mérnökök lesznek. Talán még az élelmiszermérnök is jobb kezdőfizetéssel indul, mint ők.
2017. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kb mostig volt eleg az emelt kozepsulis fizika es matek:) elsoeves gepesz vagyok BME-n... a fizika amugy kevesbe para mint a matek szerintem.
2017. okt. 25. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az építőmérnökök fizetése, nem azért kevesebb mert könnyebb lenne a képzés mint egy gépészmérnöké. Ezér ne gondolkozz azon :D Épület tartószerkezetének statikája meg hasonló finomságok egyáltalán nem könnyebbek. Sőt. A fizetés csak az elcseszett korrupt hazai építőipar miatt ilyen nem a szak nehézsége miatt.
2017. okt. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!