Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg nem olyan nagy szám a...

Tényleg nem olyan nagy szám a középfokú szóbeli? Nem bírom egyszerűen mindet megtanulni. Folyt lennt.

Figyelt kérdés
Most lesz 15-től van majdnem 100 tételem ami nem tűnik soknak. Két hetem van még , egy hete már tanulgatom mindenből tudok 5öt eddig :( EEgyszerűen nem fogom tudni mindet megtanulni, max egy két dolgot belőle megjegyezni. Írásbelim közepesekre sikerültek átlagban. F
2010. máj. 28. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

törit szinte egyáltalán nem tanultam,térképen rajta van minden,4est akartam

magyarból megkapod a verset vagy a novellát/regényt,2x olvastam át az összes tételt,és ennyi,5ös lett,nem kell hozzá sok ész...

matekból emelteztem,nah,arra tanultam rendesen,mi voltunk az elsők akik melteztek...

fizikából meg előtte éven leérettségiztem

angolból meg beszélgetés nem nagy kunszt...


most államvizsgára készülök,1-1 tételem nehezebb mint az érettségi összességében (műszaki)

2010. máj. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az azért elég gáz, ha 2 hét alatt 100 tételt nem tudsz bevágni, így főiskolán fogsz szívni keményen, már persze ha jelentkeztél. Közepes írásbelik... Hát no mindegy, akkor némileg gyengébb képességű vagy, de ha minderől tudsz már egy keveset beszélni, akkor baj nem lehet. Töriből lesz csomó forrás meg atlaasz, az egyszerű. A magyart tudni kell, a nyelv meg vicc, kb legyen 10 értelmes mondatod és helló.

Amúgy valamit nagyon rosszul csinálsz, ha egy hét alatt alig 20 (vagy 25) tételt tudtál csak megtanulni, így jó, ha a háromnegyedén átrágod magad. Szakíts rá több időt, vag ytanulj másként. Pl. a tetételből írj egy nagyon rövid, max féléldalas vázlatot, elolvasod 5-6szor a tételt, mememorizálod és a vázlat alapján felmondod vagy ilyesmi.

2010. máj. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hm..remélem könnyű lesz. Nekem ugye a három alap: magyar, töri, angol meg van a választottam elméleti gazdaságtan. És tanulok tanulok de nem megy az agyamba. Sok sikert vizsgádhoz!
2010. máj. 28. 12:43
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát egy tétel kb 2-3 oldal max. Namost igaz amit írtál és a lustaság játszik szerepet mert naponta max 4 órát tanulok bontva. kétszer két óra és nem valami sok.
2010. máj. 28. 12:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell szószerint. Szerintem sok ember abba a hibáéba esik, hogy túl jól akarja tudni, és azt látja az egyetlen lehetőségnek, ha bemagolja az egészet. Nem kell.

Nagyjából értsd a dolgokat a folyamatokat, akkor már egy kis körítést tudsz hozzá nyomni (törinél). Magyarnál meg ha verset húzol pl, akkor ott lesz előtted. Nagyjából elmondod miről szól, milyen hangulatú, keresel benne pár költői képet aztán csókolom:) Nem olyan bonyolult ez:)

Én az összes tételemet (a fizikán kívül) csak olvasgattam. Ami nehezebben ment a fejembe, azt próbáltam elképzelni, vagy írtam egy rövid vázlatot:)

És minden hibátlan lett a németen kívül. Szóval kár rajta ennyire görcsölni:) Mondjuk éb viszonylag könnyen tanulok szerencsére. De ha közepesre meg tudtad írni az érettségit, akkor közepes szintre meg tudod csinálni a szóbelit is:)

2010. máj. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ez furcsa nekem hogy verselemzést huzok...20 irodalom tételem van majdnem mindegyik úgy keződőik hogy költő életrajza majd műveiről v.mit. Van olyan tétel amiben csak verseit fogják kérdezni? tanárom azt mondta hogy kell életrajz az első hat elég részletes:(
2010. máj. 28. 13:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!