Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták, vizsgaidőszakban...

Egyetemisták, vizsgaidőszakban mi a jobb? Ha először a könnyebb majd a nehezebb vizsgákat csinálom meg, vagy épp fordítva? És miért?

Figyelt kérdés

2017. szept. 30. 09:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én általában a nehezebbekkel szoktam kezdeni és a végén a könnyűeket, hogy a nehezeken túl legyek.


De sok évfolyamtársam pl. pont fordítva csinálta, hogy a könnyebbekkel kezdett, hogy azok biztosra meglegyenek és legyen egy kis önbizalom a többire.


Szerintem erre nem lehet egzakt választ adni, és nyilván függ a vizsgaidőpontoktól is.

2017. szept. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább vegyesen szlktam, először egy könnyűt, hogy legyen egy kis sikerélményem és utána 1-2 nehezebbet és attól függően folytatom mennyi vizsga van.


Próbáltam úgy hogy előbb a könnyűeket, de nagyon nyomasztott hogy ott van még a sok nehéz. Főleg hogy ha mégse sikerül akkor lesz-e elég időpont javítani... nekem ez a módszer nem vált be.


Az még jobb, ha a nehezebbek vannak előrébb és akkor biztos lesz elég lehetőség javítani, még frisebb az anyag vizsgaidőszak elején, mintha 3-4 héttel a szorgalmi időszak után tanulnám. Ennek a hátránya, hogy mire ezekhez elérek annyira elegem van, hogy csak gyorsan a lényeget megtanulon hogy éppen átmenjek, aztán pont az ilyen könnyűekkel lehet javítanu az átlagon.


Ezért szoktam hogy a legkönnyebbet csinálom meg a legelején, valamikor az első héten és utána a nehezeket, vizsga mennyiségétől függően közé rakva pár könnyűt kikapcsolódásnak és általában egy nehézzel fejezem be.

2017. szept. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyéni...

Sőt, még az is előferdül, hogy valaki hol így, hol úgy csinálja. Abból, ami nehéz, de mindenki átmegy, érdemes a végén menni, van rá idő készülni. Abból, ami nehéz, mindenki repül elsőre, minél előbb, hogy legyen idő a következő alkalomra...

Én az elejére szoktam rakni a szemétkedő tanárokat, a közepére a laza vizsgákat, a végére meg a tuti meglesz, de sokat kell rá készülni tárgyakat.

2017. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen függ attól, hogy adott tárgyakból mikor van vizsga meghirdetve.

Egyes tanszékekről tudjuk, hogy az első írásbeli általában könnyebb, így ott igyekszem ehhez alkalmazkodni.

Én először egy könnyűt szoktam (mert a szorgalmi időszak vége amúgy is húzós, elfáradok, és nem is vagyok már motivált), és utána jönnek a nehezek, a vizsgaidőszak végén a többi könnyű.

Persze az is számít, hogy melyik tárgy csúszótárgy és melyik nem az.

2017. szept. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindíg a számomra legnehezebbel kezdtem, ezt még karácson előtt letudtam, vagy tavasszal az első héten. Aztán kb egy hétre rá egy közepes erősségűvel folytatom, majd utána jött az mire a legtöbb volt az anyag, de nem nehéz viszont kellett rá 2 hét. És az utolsó hétre hagytam a legkönnyebbeket. Viszont én a szorgalmi időszak utolsó két hetében eddig mindkérszer 4 tárgyból levizsgáztam már, ez azért nagy könnyebbség volt. Szóval én vegyesen szoktam, de az utolsó vizsgákra mindíg a könnyűeket hagyom, mert akkora már nagyon nehezen tudok tanulni
2017. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a legnehezebb vizsgákkal kezdek, majd sorban az egyre könnyebbeket csinálom meg. Ha esetleg valamelyik nehezebb vizsga nem sikerülne, még lesz időm újra megpróbálni két könnyebb vizsga között. A nehéz vizsgáktól jól kifáradok, de a könnyebbekre való készüléshez úgysem kell olyan sok energia, úgyhogy így nekem pont jó.
2017. szept. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!