Gazd menedzsment, nemzetközi gazdálkodás, kermark vagy HR? Vélemények?
Én a nemzetközit ajánlanám első helyre, kermarkot a másodikra, utána gazd. menedzsment és végül HR.
Persze, kinek mi... :)
A nemzetközi gazdálkodás jó szak, 2-3 nyelvet ajánlott tudni mellette felsőfokon és elég jól el lehet helyezkedni vele.
Gazdmen. elég tucatszak már, viszont ha utána vállalod, hogy még plusz 2 évet tanulsz és szerzel egy piacképes mesterdiplomát akkor alapnak jó szak.
Hr szerintem nem éri meg, mivel lényegében bármelyik gazdasági diplomával lehetsz Hr-es. Utána persze mesterrel ez is javítható, de a gazdmen jobb alapokat ad hozzá.
Kermar esetén szintén kell több nyelv tudása és akkor azért megéri. Viszont főleg a kereskedelem, logisztika területére érdemes.
Én a nemzetközit választanám ezek közül és a HR amit nem erőltetnék.
A nemzetközi gazdálkodás meg a gazdmen konkrétan 80-90%-ban ugyan az az operatív tanterv szerint megy, csak a gazdmennel több mesterszakra tudsz menni, a nemzetközi gazdálkodáshoz meg 2 nyelvvizsga kell.
Vicces, hogy így szétszeparálják az emberek, mintha teljesen másról szólnának :D
Kermark, hr-es munkákra szerintem a másik 2 szakkal is tudsz pályázni, egy HR generalist vagy egy kereskedelmi logisztikus állásra ugyan úgy tudsz jelentkezni gazdmennek vagy nemzetközi gazdálkodással, visszafelé ez már nem igaz. Szóval én a másik 2 szakot ajánlanám, a gazdmennél sincs megtiltva, hogy 2 nyelvvizsgád legyen, és tényleg nagy előny a multiknál, meg az SSC-eknél, meg persze a mesterszak, ha valakinek még van BsC után passziója hozzá.
Érdekes, mert pont hogy a gazdmennel lehet pénzügyi mesterképzésre menni a teljes kreditérték beszámításával.
De igazad van, ahány egyetem, annyi szokás, annyiféle szakirány. Ahogy hallottam BGE-n diplomáciától meg logisztikától elkezdve statisztikán át mindenre lehet specializálódni mindkét szakon. Sokban függ ettől is, hogy mennyire egyezik a 2 szak tartalma.
De a Corvinuson ezeken a szakokon nem nagyon vannak külön szakirányok. Talán mert abból indulnak ki, hogy ezek elég átfogó gazdasági képzések, és a hallgató úgyis megy mesterképzésre aszerint, hogy a képzésnek melyik része tetszett neki.
"Azért eléggé eltér egymástól az NG és a gazdmen."
Akkor legyen csak 60-70%
Alapozó kötelező tantárgyak ugyan azok, ez 14 db.
Szakmai kötelező tárgyakból 20-ból 5 ugyan az. De attól mert 2 tantárgy neve nem ugyan az, még lehet átfedés.
Míg gazdmenen adózási ismereteket, kontrollingot, HR-t, stratégiai tervezést tanulnak, addig nemzetközi gazdálkodáson nemzetközi közgazdaságtant, nemzetközi marketinget, nemzetközi kereskedelmet, kereskedelmi jogot. De mint mondtam, lehetnek átfedések, és más kurzuson is érinthetik ezeket a témákat gazdmenen, még ha nem is annyira mélyülnek el benne. Persze ez fordítva is igaz.
Megjegyzem, szerintem hasznosabbak és piacképesebbek azok, amiket gazdmennél tanulnak a nemzetközi gazdálkodásos tárgyak helyett.
Kötelezően választható elméleti-gazdaságtani és társadalomtudományi tárgyak szintén ugyan azok, és általában mindenki ugyan azt választja (gazdaságföldrajt, gazdaságpszichológia, gazdaságszociológia, üzleti informatika...). Ez 6 db.
Nemzetközi gazdálkodásnál van min. 17 kreditnyi kötelezően választható szakmai tárgy, gazdmennél meg specializációk, ami 20 kredit. Ezek nem nagyon egyeznek, kb 4-5 tantárgynyi különbség. Itt az van amit te írtál, míg a gazdmennél vállalkozásokkal, döntéselmélettel, elemzéssel foglalkozó dolgokat lehet választani, addig nemzetközi gazdálkodásnál EU politikájával, vámokkal, nemzetközi kommunikációval foglalkozó dolgokat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!