Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazd menedzsment, nemzetközi...

Gazd menedzsment, nemzetközi gazdálkodás, kermark vagy HR? Vélemények?

Figyelt kérdés
2017. szept. 30. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Pontosan ebben a sorrendben ajánlanám őket.
2017. szept. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Én a nemzetközit ajánlanám első helyre, kermarkot a másodikra, utána gazd. menedzsment és végül HR.

Persze, kinek mi... :)

2017. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

A nemzetközi gazdálkodás jó szak, 2-3 nyelvet ajánlott tudni mellette felsőfokon és elég jól el lehet helyezkedni vele.


Gazdmen. elég tucatszak már, viszont ha utána vállalod, hogy még plusz 2 évet tanulsz és szerzel egy piacképes mesterdiplomát akkor alapnak jó szak.


Hr szerintem nem éri meg, mivel lényegében bármelyik gazdasági diplomával lehetsz Hr-es. Utána persze mesterrel ez is javítható, de a gazdmen jobb alapokat ad hozzá.


Kermar esetén szintén kell több nyelv tudása és akkor azért megéri. Viszont főleg a kereskedelem, logisztika területére érdemes.


Én a nemzetközit választanám ezek közül és a HR amit nem erőltetnék.

2017. szept. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A nemzetközi gazdálkodás meg a gazdmen konkrétan 80-90%-ban ugyan az az operatív tanterv szerint megy, csak a gazdmennel több mesterszakra tudsz menni, a nemzetközi gazdálkodáshoz meg 2 nyelvvizsga kell.

Vicces, hogy így szétszeparálják az emberek, mintha teljesen másról szólnának :D

Kermark, hr-es munkákra szerintem a másik 2 szakkal is tudsz pályázni, egy HR generalist vagy egy kereskedelmi logisztikus állásra ugyan úgy tudsz jelentkezni gazdmennek vagy nemzetközi gazdálkodással, visszafelé ez már nem igaz. Szóval én a másik 2 szakot ajánlanám, a gazdmennél sincs megtiltva, hogy 2 nyelvvizsgád legyen, és tényleg nagy előny a multiknál, meg az SSC-eknél, meg persze a mesterszak, ha valakinek még van BsC után passziója hozzá.

2017. szept. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért eléggé eltér egymástól az NG és a gazdmen. NG esetén nagyobb a hangsúly a nemzetközi részen (meglepő mód), nemzetközi gazdaságtan, -pénzügyek, -kereskedelem, -kapcsolatok, -marketing van hangsúlyban meg az EU működése, politikája, jogrendszere, országok közötti gazdasági integrációk, országok közötti kommunikáció, gazdasági kihívások. Az alapozó tárgyak után alig volt gazdmenesekkel közös óránk. Ők főleg vállalatirányítást, értékelést, fejlesztést tanultak meg hogy helyben hogy fejleszd a vállalkozást stb stb. Több tárgyuk volt közösen a pénzügyesekkel, mint velük. Nem tudom mennyire egyeteme válogatja, de nálunk kb a mintatanterv fele egyezik csak meg, azok is olyan tárgyak ami minden gtk-s hallgatónak kötelező alapozó tárgy, közel se 80-90%.
2017. okt. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert pont hogy a gazdmennel lehet pénzügyi mesterképzésre menni a teljes kreditérték beszámításával.

De igazad van, ahány egyetem, annyi szokás, annyiféle szakirány. Ahogy hallottam BGE-n diplomáciától meg logisztikától elkezdve statisztikán át mindenre lehet specializálódni mindkét szakon. Sokban függ ettől is, hogy mennyire egyezik a 2 szak tartalma.

De a Corvinuson ezeken a szakokon nem nagyon vannak külön szakirányok. Talán mert abból indulnak ki, hogy ezek elég átfogó gazdasági képzések, és a hallgató úgyis megy mesterképzésre aszerint, hogy a képzésnek melyik része tetszett neki.

"Azért eléggé eltér egymástól az NG és a gazdmen."

Akkor legyen csak 60-70%

Alapozó kötelező tantárgyak ugyan azok, ez 14 db.

Szakmai kötelező tárgyakból 20-ból 5 ugyan az. De attól mert 2 tantárgy neve nem ugyan az, még lehet átfedés.

Míg gazdmenen adózási ismereteket, kontrollingot, HR-t, stratégiai tervezést tanulnak, addig nemzetközi gazdálkodáson nemzetközi közgazdaságtant, nemzetközi marketinget, nemzetközi kereskedelmet, kereskedelmi jogot. De mint mondtam, lehetnek átfedések, és más kurzuson is érinthetik ezeket a témákat gazdmenen, még ha nem is annyira mélyülnek el benne. Persze ez fordítva is igaz.

Megjegyzem, szerintem hasznosabbak és piacképesebbek azok, amiket gazdmennél tanulnak a nemzetközi gazdálkodásos tárgyak helyett.

Kötelezően választható elméleti-gazdaságtani és társadalomtudományi tárgyak szintén ugyan azok, és általában mindenki ugyan azt választja (gazdaságföldrajt, gazdaságpszichológia, gazdaságszociológia, üzleti informatika...). Ez 6 db.

Nemzetközi gazdálkodásnál van min. 17 kreditnyi kötelezően választható szakmai tárgy, gazdmennél meg specializációk, ami 20 kredit. Ezek nem nagyon egyeznek, kb 4-5 tantárgynyi különbség. Itt az van amit te írtál, míg a gazdmennél vállalkozásokkal, döntéselmélettel, elemzéssel foglalkozó dolgokat lehet választani, addig nemzetközi gazdálkodásnál EU politikájával, vámokkal, nemzetközi kommunikációval foglalkozó dolgokat.

2017. okt. 1. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!