Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre érettségizek és szeretn...

Jövőre érettségizek és szeretnék a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemre jelentkezni. Nehéz oda bejutni?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni. Idén előrehozottat infóból csinálom. Kell az oda? Végig néztem már pár oldalt a sulival kapcsolatban, de sehol nem találom hogy milyen eredményeket kell elérni ahhoz hogy oda bejussak. Nézik az érettségit? Esetleg félév? Évvége?

Ha infóból érettségizek mondjuk 4-esre 5-ösre középszinten akkor van esélyem bejutni? vagy inkább tesiből kellett volna? Hogy zajlik ott egy felvételi? Légyszi aki oda jár vagy volt ott vagy tud vmit a suliról az írja le nekem!! Köszönöm!!


2008. okt. 16. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem tudom milyen szakra akarsz menni,mert ha katona lennél,ott nagyon fontos a tesi.Én ott dolgoztam,és jártam,de levelezőre.Vagyis én a Bolyai részén voltam,ahol a tesi miatt soknak le kellett szerelniük.De felvételi tájékoztatókban,vagy esetleg a honlapjukon talán találsz bővebb felvilágosítást.

Sok sikert.

2008. okt. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Katona szeretnék lenni, de még fogalmam sincs melyik szakra akarok járni.. Szerintem is a tesit kellett volna választanom infó helyett, de már mindegy. Több honlapon is megnéztem, de sehol nem találok választ a kérdésemre. Milyen tanulmányi eredmény kell oda? Mivel vagyok előnyben?
2008. okt. 16. 14:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, hogy az infót választottad!

Igaz, hogy kell egy bizonyos szintű erőnlét is de nem kell ahhoz "Superman"-nak lenni, hogy katona lehess!

Van olyan szak amihez az informatika alapvető fontosságú.

Amikor én oda jártam (akkor ZMKMF-nek hívták) volt olyan szak ahol a számítástechnikát oktatták. Már rég nem vagyok katona, de biztos vagyok benne, hogy most is van valami hasonló. Akkor "rendszerszervezői év vezetés automatizálási" szak volt a neve.

Remélem segítettem, de gondoldd meg jól, hogy neked való-e a katonai pálya! Nem lebeszélni akarlak, de ez sok kötöttséggel jár.

Sok sikert!

2008. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2008. okt. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Küldtem egy linket. Nagyjából átnéztem és úgy gondolom, hogy itt minden kérdésedre választ fogsz találni.
2008. okt. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Ugye lányokat is fölvesznek?
2008. okt. 16. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Bármelyik szakra vesznek fel lányokat is.
2008. okt. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm az infót! :)
2008. okt. 17. 15:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!