Most akkor melyik az elfogadhatóbb az embereknek? Ha valaki nem járt egyetemre, vagy ha igen, de "nem használható" szakon szerezte?
Mit jelent a gyakorlatban az, hogy "nem használható szak"? Ezt szokták rá mondani emberek, akiknek közük nincs hozzá / aki elvégezte, az istennek sem talál vele munkát évek óta / aki elvégezte, egyáltalán nem akarta, és csak kényszerből ment oda, de utálta és végigküzdötte és nem akar elhelyezkedni ezen a területen? Nagyon nem mindegy.
Én azon emberek közé tartozom, aki számára nem az a fontos, hogy milyen szintű képzést végeztél, hány diplomád van, mit tanultál, hanem az, hogy mit kezdesz magaddal az életben. Lehet egyetem nélkül is boldogulni, szakmát tanulni, képződni, elhelyezkedni a munka világában. Ha dolgozol, tisztességes vagy, szorgalmas vagy, és fejlődni vágysz, akkor tök mindegy, hogy előtte egyetemre jártál, OKJ-re, vagy csak érettségid van. Olyan úton haladj, ahol a saját képességeidet kamatoztatni és fejleszteni tudod, ahol olyasmivel foglalkozhatsz, ami érdekel, amiben jó vagy és amit szeretsz. Ha ez megvan, tök mindegy, milyen papírod van. Egy szakmunkás lehet sokkal tiszteletreméltóbb és intelligensebb is, mint egy egyetemet végzett értelmiségi.Ugyanígy érhet többet egy szakma kitanulása, mint egy olyan egyetemi szakra menni, amit az ember csak azért csinál, hogy elmondhassa magáról, hogy diplomája van.
A lenézett szakokat értem ide, tehát minden BTK-sat ami nem nyelv :D Szerintem is lehet ezekkel mit kezdeni, ezért idézőjeles a "nem használható". :)
Köszi a válaszokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!