Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákmunka leendő mérnököknek?

Diákmunka leendő mérnököknek?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 11.-es és most a gépészmérnökit néztem ki magamnak a BME-n. Igazából sokat nem tudok róla, hogy mit is csinál egy gépészmérnök (tudom, hogy rendkívül tág terület, de hogy kb.), valamint gimnáziumba járok és amiket olvastam itt, hogy aki szakközépbe jár, annak mennyivel több előnye van egy gimnazistánál az elején. Tehát ezért gondoltam, hogy egy kicsit rákészülnék, körülnéznék pl jövő nyáron.

Tehát szerintetek ez jó ötlet, vagy felesleges és lesz, ami lesz? És milyen irányt javasolnátok, hol tudnék dolgozni, ami hasznos lehet?



2017. jún. 1. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges igazából, inkább élvezd az utolsó szabad nyarat, a szabadidőt, amíg van.

De ha nagyon tenni akarsz, akkor elsősorban matekból legyél képben rendesen, hogy ne az új anyaggal együtt kelljen bepótolnod a gimis anyagot is.

Ezenkívül egy jó erős fizika alap, ami még jól fog jönni.

Ez a kettő nagyban megkönnyíti az első 1-3 félévedet és csökkenti a csúszás esélyét, így ezek legyenek rendben. Ha ezek mennek és még mindig nagyon unatkozol, akkor nekiállhatsz gépelemeket tanulni, leginkább ez, amiben a szakközépből érkezőknek előnyük szokott lenni, de az egyetemen is 0-ról tanítják, csak tempósan.

2017. jún. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig én, munkával kapcsolatban:

Nem nagyon fognak felvenni még sehova olyan helyre, ahol mérnöki területhez kapcsolódó munkát tudsz végezni, csak akkor ha van ilyen helyen ismerősöd /de akkor nem kérdeznél szerintem/

Többet érsz önképzéssel, vagy ha van otthon szerelni való autó/motor, akármi, amin tudsz kicsit gányolni, hogy élőben is láss vasat/csavart, szerintem az sem hátrány. De továbbra is azt mondom, hogy pihenj, amíg lehet.

Ja még az önképzéshez:

Most tanulj nyelvet, legyen egy erős angolod/németed, nyelvvizsgád, később kevés időd lesz erre.

Másik lehetőség még, hogy esetleg az egyetemen használt CAD programokkal kicsit megismerkedsz /youtube-on rengeteg tutorial videó van/. BME GPK-n a legnépszerűbbek, kb sorrendben: SolidWorks, Inventor, Catia v5, Creo. Ezzel is időt spórolhatsz majd később :)

hajrá!

2017. jún. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha készülni akarsz akkor eljárhatsz külön matek vagy műszaki ábrázolás korepra, statikára.


Ha tényleg úgy érzed, hogy van időd evvel már most foglalkozni, akkor hajrá! Minden ilyennel segítessz magadon.

2017. jún. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, azt hiszem, megkaptam a válaszom. Tehát semmi életbevágó nem fog nagyon hiányozni a gépek részéről, hiszen úgyis megtanítják. Igen, nyelvvizsgát jogsit amúgy is tervezek. Köszi a válaszokat :)
2017. jún. 4. 21:12
 5/5 anonim ***** válasza:
2-3 egyetemi év után érdemes gyakornoknak jelentkezni. Ha valami hasznosat szeretnél addig csinálni, akkor mindenképp kezdj el valami szakmai hobbit (villamosmérnökin tipikusan ilyen a mikrokontroller- programozás, a gépészkarról nem tudok nyilatkozni) Ezzel egyrészt szerzel egy kis tapasztalatot, másrészt könnyebb lesz az egyetemen kapcsolatokat építeni.
2017. jún. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!