Bsc diplomával valóban nehéz elhelyezkedni, ha igen akkor nálunk miért lehet ennyire magas szintre emelkedni, kifejtés lent?
Sok helyen olvastam hogy a bsc nem ér semmit szinte, mesterképzésre kell menni egyetemi szakokon ami osztott képzéssel működik. Katasztrófavédelemnél dolgozom és itt vannak olyan közfogis aki földrajz bsc-t végzett Egerben és hivatásos lett mert a szakiránya kompatibilis az itteni munkahelyen. Egy másik építőmérnöki bsc-t végzett tűzvédelmi szakirányon és ugyanoda jutott, rengeteg juttatásuk is van. Viszont máshol meg azt látom hogy természettudományi szakok (mint pl. a földrajz) csak mesterivel ér valamit,sőt phd, az építőmérnökiről meg sokan itt írták hogy milyen rosszul keresnek és rengeteget dolgoznak stb. nagyon alacsony bérért. A legtöbb magas pozícióban lévő hivatásos itt csak bsc-vel rendelkezik.
Tehát nekem úgy tűnik, hogy bizonyos helyeken nagyon is elég az alapdiploma mégis sokan keveslik.
Persze megcáfolhattok.
Egyáltalán mik azok a szakok amik mesterivel érnek valamit? Mondjuk egy vegyészmérnök, vagy kémikus?
Azért, mert régen is ezek 5 éves képzések voltak és úgy voltak teljesek. A bsc ad egy alapot, a mester pedig a gyakorlatokról szól főleg. Én biosz szakot végeztem, a párom és a bátyám meg földrajz szakot. Nálunk bioszon a bsc tényleg semmit nem ér, laborba elmehetnék dolgozgatni, de aki biológusnak tanul, annak nem ez a célja, hanem hogy kutasson, ahhoz meg minimum kell az msc, mivel ott tanulja meg mindazt a gyakorlatban is ahsználni.
A földrajz meg bsc-vel sem ér sokat, láttam testközelből mit tnaulnak, körülbelül semmi értelmeset. A geoinfó szakirány még talán értelmes, de ezekkel alig van munkahely (pláne nem vidéken), tehát msc-vel sem ér többet az egész. Attól több munkahely nem lesz, a munkákat meg elvégzi a föpdmérő vagy akárki más, aki jobban ért ehhez a szakmához. Viszont szerencséje lehet mindenkinek, én is dolgoztam polgármesteri hivatalba, ahol egy környezettanos srác is dolgozott, tök véletlen kerül oda, a műszaki osztályra elfogadták azt a diplomát, habár tanulmányainak nem sok köze van ahhoz, amit ott munkát végez.
Én átképeztem magam, nekem nem ér ennyit a biosz, nem vagyok elhivatott a szakma iránt, aki az, az megy tovább msc-re és phd-re és akkor ha azokat jól csinálja, közben is helyezkedik, akkor lesz munkája. Nekem volt egy csoporttársam, aki 2 évvel hamarabb kezdte mint én és még mindig nem végzett, lakótársam is volt egy fél évig, sík h.lye a csaj, de mindent kipuskázott, mégis van már munkája laborban, mert jókor volt jó helyen. Mondjuk fogalmam sincs, hogy csinálja meg azt a munkát, ha felkelni fürödni is lusta volt.
Egy másik csoporttársam is tök h.lye volt, sz.rt bele, na ő az orvosi karon egy angol csoportnak órákat tart. Mondom WTF? Mondom magamban, hogy neki még vagy 5 évet kéne tanulni ahhoz, hogy a bsc-t megértse, és ő tanít? röhejes.
Egyébként nálunk volt jó sok gyakorlat nappalin, de még így is kevés volt, vagy 20-an voltunk 1 gépre mindig, nem sokat ért. Msc-n azért sokkal kevesebben vannak, jobban meg lehet tanulni a szakiránynak megfelelő dolgokat. De én mikor csináltam a szakdogát (sajnos 2-t is, mert a tanár hibájából új kísérletet kellett csinálni), 2 évig jártam be a laborba elég sűrűn, volt h egész nap ott voltam, akkor jöttem rá, hogy ez nekem baromi unalmas meló és én ennél pörgősebbre vágyom. Nem is mentem Msc-re
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!