Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Waldorf iskolák milyenek?...

Waldorf iskolák milyenek? Érdemes oda menni gimibe?

Figyelt kérdés

Szóval a helyzet az, hogy most vagyok 6.-as. Felmerült bennem - mivel egy csomóan mentek hatosztályosba - ez az iskolaválasztási téma és nem igen tudtam, hogy hova menjek. Nemrégiben néztem egy filmet (Molly Maxwell), ahol a csajszi valószínűleg egy ilyen suliba járt, az nagyon tetszett. Ma elkezdtem kutakodni az interneten ilyenek után és arra jutottam, hogy amiket írnak, azok alapján nagyon jónak tűnik, érdekelne egy ilyen oktatási rendszer. Pont az előbb beszéltem erről anyával és azt mondta, hogy a gimnázium típusa mindegy, hisz remélhetőleg utána úgyis mennék egyetemre.

Milyen tapasztalataitok vannak ilyen iskolákról, milyen élményeitek? Mennyiben különbözött a rendes oktatástól? Érdemes-e oda menni általános után? Milyen egy átlagos tanítási nap?



2017. máj. 21. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
67%
Ha nem akarsz egyetemre menni, menj nyugodtan waldorfba, de ha vannak céljaid, akkor nem ajánlom. Jó a waldorf, nem mondom hogy nem, de nem arra hogy egyetemista vagy dolgozó ember legyél.
2017. máj. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

Én waldorfos vagyok 6 éve. Nagyon szeretek oda járni. Egy nap így néz ki:


Reggel a 36 fős osztály 98%-a a időben érkezik, a többi 2% késik. Főoktatáson (epochális oktatás van, minden hónapban, reggel 08:00-10:00ig EGY tantárgyat tanulunk - töri, matek, föci, geometria, anyanyelv, fizika, biosz - az ofőnkkel szünet nélkül)


Először közösen éneklünk valamit (ez nem mindenhol van) elmondjuk a bizonyítványverset, és jön a ritmikus rész. A ritmikus rész abból áll, hogy babzsákokkal zsonglőrködünk, ugrókötelezünk, verseket mondunk etc.


Főoktatáson epochától függően csinálunk mindent. Csoportokban dolgozunk, vagy az ofő diktál, vanhogy kísérletezünk (fizikánál)ilyenek. Utána, az utolsó 5-10percben mesél az ofőnk. Egy történetet, amit év elején kezdett, és általában egy évig azt meséli. Ezek leginkább mítikus történetek, mitológiai alakokkal. (tehát nem Barbie legújabb küldetése)


Ezután szünet. 30perc.


Utána jön az első szakóra. Rendesen, szaktanárral.


Vannak különleges tanóráink:

Euritmia

Kézimunka

Fafaragás

Kertművelés

Szabadvallás

Bothmer



Az euritmia hivatalosan abból áll, hogy a gyerekek együtt mozognak zenére, ritmusra, rézrudakkal/rézgolyókkal a térben. Ez fejleszti a mozgást, segíti koordinálni azt. (egyébként biztos nem csak ez a lényege, de én ennyit tudok róla) Gyakorlatilag abból áll, hogy a szerencsétlen tanár próbál minket fegyelmezni... na, de vannak olyan napok is, amikor tényleg euritmia van, és nem bohóckodás felsőfokon.


A kézimunka gyakorlatilag egyenlő a technikával. Első osztályban furulyatokot kötünk, 2.ban állatot horgolunk, 3.ban sapkát kötünk, 4.ben keresztszemes hímzünk, 5.ben görög olimpiai ruhát varrunk, 6.ban állatot és embert varrunk, 7.ben cipőt varrunk, 8.ban pedig a színdarab jelmezeit varrjuk meg.


Fafaragáson leginkább fával dolgozunk egy műhelyben. Fakanalat, tányért, kést stb-t csinálunk. Gimiben pedig előkerül a réz is, és azzal dolgoznak.


A kertművelás abból áll, hogy a kertet műveljük 2x45 percig.


Szabadvalláson az ofőnk mesél nekünk szentekről, vallásokról és mitológiákról. Mi pedig rajzolhatunk hozzá.


A Bothmer majdnem egyenlő a sima testneveléssel. Csak ez a Bothmer egy olyan oktatási módszert talált ki, amiben nem jegyre kell az iskolaköröket róni, hanem az egész osztály közösen egzotikusnak mondható játékokat játszik. Egyébként a mindenkori 5.eseknek van egy olimpiájuk minden évben, amin az ország össze waldorfos 5.ese részt vesz. Ez leginkább az ókori görög olimpiákra alapozódik. Nagy buli:)


És nincsen osztályzás.


Szóval ez egy átlagos nap.

2017. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
70%

Rengeteg előítélet van a Waldorffal kapcsolatban. Az első válaszoló véleménye tökéletesen bizonyítja ezt.

Nem mész vele semmire, fogyik járnak oda, nem tanítanak semmit... Ilyenek.

Én is ezt gondoltam, amíg ki nem próbáltam. Igaz, általánosban jártam oda egy évig, de legjobb iskolai tanévem volt eddig. Semmi stressz, semmi éjfélig magolás, mégis, amikor visszamentem államiba, mindent ugyan olyan jól tudtam, mint a többiek. És ne haragudjatok, de csak az mondhat véleményt, aki tapasztalta.

Nem tudom mennyit tudsz az oktatásról, de a lényeg az, hogy vannak két - három hétig tartó epochák. Ez azt jelenti, hogy abban az időben egyetlen kiemelt tantárgyról tanultok leginkább, a nap e részét hívják főoktatásnak. Utana már csak szakórák vannak, mint például tesi vagy euritmia.

Egy átlag nap: 8- kor becsengetés ( vagy haromnegyedkor); két 9ráig főoktatás ( szünettel), utána szakórák.

És mindez élvezhetően, érdekesen előadva a tanárok által. Mindenképp javaslom. Én most leszek nyolcadikos, és a szegedibe készülök menni. Sok sikert, remélem kicsit meghoztam a kedved :)

2017. júl. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!