Székesfehérváron mérnökinformatikus felsőoktatási szakképzés (Óbudai Egyetem Alba Regia), vagy Budapesten gazdaságinformatikus felsőoktatási szakképzés (BGE)? Könnyebb-e, mint az alapképzés?
Sziasztok! Nehéz választás előtt állok. Voltam alapképzésen egyetemen, de túl nehéznek bizonyult, sok volt a lemaradás, így azt most otthagynám. A felvételizés már megvolt, pontjaim lesznek bőven, a címben említett két sulit jelöltem meg, sorrendet módosítanék majd a visszajelzésetek alapján.
Az informatika egész jól megy nekem, mindig is érdekelt és elég otthonosan mozgok benne, de eddig nem mertem ilyen irányban elmenni egy iskolába sem, mert paráztam a programozás részétől (középsuliban már tanultam egy keveset). Na most mivel már sok választásom nincs, inkább megpróbálnék megbirkózni a programozással, nekiülnék már nyáron gyakorolni, mivel úgy tudom mindkét suliban kell majd programozni valamennyit. Szóval érdekelne a tapasztalataitok, hogy könnyebb-e az FSZ, mint az alapképzés? Elég vegyes válaszokat olvastam eddig ezzel kapcsolatban, de gondolom nem véletlenül van külön alapképzés, meg FSZ.
Valamint a két sulinak ezen szakjairól ha van bármiféle információtok és azt letudnátok írni, (de tényleg bármi, koli, ösztöndíj, tanárok, anyagiak stb.) azt megköszönném, minden infó segít.
(Jelenleg a mérnökinformatikus FSZ van első helyen, a pénzügyes-gazdaságis anyagok nem igazán mozgatnak meg, de gondoltam ha gazdinfón sokkal inkább az infóra mennek rá, mint a gazdasági részére, akkor ez is egy jó választás lehet, ezért fordulok most hozzátok.)
Köszönök előre is minden választ!
Szia én Nem az Óbudaira járok, de Mérnökinfós vagyok Fsz-en és Rendszergazda szakirányon. Az Óbudain hálózatos szakirány van csak. Annyit kell tudni erről hogy itt hálózatos tárgyakat tanulsz úgy istenigazából. Nagyon jól fogsz érteni a hálózatokhoz. Programozás tárgy is van, de csak 2. És ezt is sulija válogatja. Ja és a nehézségről, ugyanaz mint a BSC, ugyanúgy ott ülsz előadáson a BSC-sekkel és ugyanúgy abból vizsgázól. Ugyanúgy van matek, igaz csak egy, de az ugyanolyan nehéz. És ugyanazt a szintet is várják el. Van egy két suli ahol nem 60% tól kettes, hanem a foszosoknak mondjuk 40 vagy 50...Ez ahol én tanulok nem igaz. És még annyit hogy vannak a külön fsz- es tárgyak, na ott is ugyanezt a szintet várják el... Ezek kimondottan gyakorlati szakmai tárgyak. Pl linux server,windows server...Ennek az Fsz-nek annyi a lényege hogy külön szakirány szerint megtanulsz egy szakmát, nem olyan mint a BSC- hogy mindenből tanulsz egy kicsit és akkor majd MSC-n megtnaulod a szakirányod meg ami érdekel, hanem itt konkrétan pl hálózatos leszel, vagy rendszergazda. Jártam gazdinfóra is, arról is tudok nyilatkozni. Konkrétan szerintem semmi értelme nincs. Mert van egy programozás tárgyad, egy alap hálózatos, meg pénzügy , számvitel, SAP esetleg. Melyik suli mit rak hozzá. Igazából mindenből tanulsz egy kicsit, de semmihez nem fogsz érteni az a helyzet.2 év kevés ahhoz hogy mindenféle programozós meg gazdaságis tárgyaid is legyenek. BSC-n van ennek a szaknak értelme, de Fsz-en én semmi értelmét nem láttam. Én ezért mentem át mérnökinformatikusra, mert itt legalább egy valamihez érteni fogok. És még annyit hogy a 2 évet nagyon végig kell tanulni ahhoz hogy sikerüljön a záróvizsga is, mert az meg elég nehéz. Írni kell egy szakdogát, bár nem kell annyi oldalszám mint egy BSC-snek de nem könnyű azért. És a záróvizsga kérdések is elég kemények attól független hogy csak FSZ. Szóval ez is olyan hogy ha elhívatott vagy, végig tanulod akkor meglesz minden mint a karikacsapás :D
Egy mérnökinfós lány.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!