Létezik olyan főiskola ma magyarországon ahol nincs felvételi és az első 12 félév ingyenes azok számára akiknek még nincs diplomájuk?
A alanyi jogú államilag finanszirozott első diplomára gondolok, pontosabban az első diploma megszerzéséhez mindenkinek járó államilag támogatott ingyenes első 12 félévre)
Vagyis olyan főiskolákat keresek ahol egyrészt nem kell felvételizni,másrészt igénybe vehető az állam által támogatott ingyenes első 12félévhez szükséges egyszeri vissza nem téritendő állami finanszirozás.
Ilyen nincs.
Alanyi jogon meg nem jár a 12 félév, el kell érni hozzá a szakhoz szükséges ponthatárt.
Másrészt, rengeteg szak van, amihez az állami finanszírozott képzésre 280 ponttal (minimummal) felvesznek. Ez 2db 70%os középszintű érettségit jelent. Ha ezt nem tudod megugrani, nem neked való az egyetem.
#1
-Nekem csak 1db érettségim van(nemhogy kettő :-) ) 17évvel ezelőttről mivel akkor éretsségiztem :-)
Azt nem tudom hogy az ma minek felel meg,(középszint vagy emelt szint) vagy hogy hány százalékos őszintén szólva fogalmam sincs.
#2
"Minden egyetemre van felvételi, érettségi eredménynek hívják."
-Ezt úgyértsem hogy a magyar történelm matematika és a fizika érettségi osztályzataimból csak kiszámolják a pontjaimat és felvesznek? Vagyis nincs külön úgymond fizikai felvételi ? Arra gondolok hogy nem hivnak be tesztet írni,elbeszélgetésre vagy szóbeli felvételire?
Amúgy ezt én is kitudom számolni hogy pontok szerint mennyit ér az érettségi bizonyitványom, tehát hogy megvan-e a 280pontom vagy amennyi szükséges ahhoz hogy felvegyenek?
""Ha állami ösztöndíjas képzésre nyersz felvételt, akkor 12 félév valóban ingyenes, persze ehhez meg is kell tartani a helyed, értsd, ha nagyon rossz az átlagod, akkor átsorolhatnak önköltségesre.""
-Ha esti vagy levelező képzés esetén is ennyire szigorúan nézik az átlagot és ha gyenge tanulmányi eredményem akkor megvonják az állami finaszirozást?
felvi.hu-n szépe leírnak mindent. Alapképzéseknél (BA,BSc) nincs "fizikai" felvételi. Egyszerűen jelentkezel a felvi.hu-n keresztül és a tanulmányi eredményeid, érettségid alapján kiszámolják hány pontod van. Ha ez a pont nagyobb lesz, mint az általad megjelölt szak ponthatára, akkor felvételt nyertél és mehetsz tanulni. Mesterképzésél (MA,MSc) van "fizika" felvételi. Ebben az esetben is jelentkezel az adott mesterképzésre a felvi.hu-n, aztán majd küldenek behívott az általad megjelölt egyetemre, ahol felvételi vizsgát kell tenned. Hogy mit takar a felvételi vizsga, az erősen szakfüggő. Valahol csak beszélgetsz, valahol újra záróvizsgázol. Ahogy már mondtam, felvi.hu-n megtalálod a pontszámítás leírását, a 17 éves érettségikre is van módszerük, szóval nyugodtan olvasgass utána ott.
Ha bekerülsz államilag támogatott képzésre, akkor tartani egy kell színvonalat, különben átdobnak fizetősre. Hogy mennyire nehéz tartani ezt a színvonalat az megint szak és intézményfüggő. Viszont ha komolyan gondolod a tanulást és nem hülyéskedni mész oda, akkor szerintem ez nem fog gondot jelenteni. Arra viszont figyelj, hogy most már nagyon nem ingyenes a tanulás. Ha felvételt nyersz és beiratkozol egy egyetemre, akkor sok kötelezettséget vállalsz, amelyeket ha nem teljesítesz fizetned kell. Sokat.
Átsorolásról:
2 félév alatt 36 teljesített kredit kell az államin maradáshoz, a kutyát nem érdekli, hogy csak kettesed vagy ötösöd van.Ez majd a specializáció választásnál,erasmusnál,MSc képzésre való jelentkezésnél lesz lényeges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!