Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz egy mérnök...

Mennyire nehéz egy mérnök informatika hallgató egyetemi élete?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék továbbtanulni. Mindenképpen mérnök informatikus szeretnék lenni. A webfejlesztés érdekel. De néhány dolgot nem értek az egyetemi élettel kapcsolatban:

Ugye úgy tudom vannak kötelező tárgyak,vagyis előadások,mik ezek? Vagy ez egyetemfüggő?

Mennyire van egy egyetemista jó kapcsolatban a többi hallgatóval? Itt is be kell mutatkozni mint középiskolában? Vagy már az első előadástól tanulás van és senkit nem érdekel a másik?

Csak a kötelező előadásokon van zh?

Hányan vannak átlagosan egy előadáson?

Gyakorlaton mindent előlről kezdenek vagy kell egy kis alap tudás is a programozáshoz?

Milyen nehéz egy gyakorlat,hogyan épül fel?



2017. márc. 5. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőéves miskolci mérnökinfo hallgatóként azt mondom, hogy az informatika része ~lazán teljesíthető, ha van érdeklődésed a téma iránt.

Vicc, hogy a 2. félévben 1 hónap után is az előfeltétel tárgy anyagait tanuljuk, és már a 3. HTML beadandómat kell elkészítenem. Csak sajnos nehezen megoldható az anyagiak előteremtése a BME-n való továbbtanulásra.


Vannak kötelező tárgyak, sőt, nekem eddig csak kötelező tárgyaim voltak, meg később is maximum kötelezően választhatóak (ki kell választani egyet 2-3 tárgy közül) lesznek, ahogy néztem a mintatervet. Egyetem függő, hogy mennyire, de nagyrészt mindenhol a mintaterv nagy részét kötelező tárgyak fogják kitenni.


Az egyetemen nagyon könnyű ismeretséget szerezni, mindenki közvetlenül fordul a többiekhez, pláne az első hetekben. A klasszikus bemutatkozós osztályfőnöki óra itt már nem lesz, így igyekezni kell kapcsolatot építeni, mert az mindig jól jön.

Az, hogy az előadásokon jelen kell-e lenned, tárgy- és tanár függő. Ahol nem tartanak katalógust, ott elbliccelheted az egész félévet, maximum jön a last-minute tanulás, és bukás a vizsgaidőszakban. Zh a legtöbb előadáson van szorgalmi időszakban (1 vagy 2), de van olyan, ahol a tárgyfelvétel a feltétele az aláírásnak, tehát különösebb előfeltételek nélkül mehetsz vizsgázni. Előadásokon annyian vannak, amennyien felveszik az adott tárgyat, ez sok mindentől függ, de általánosan elmondható, hogy eleinte több százan is lehettek, majd az évek előrehaladtával egyre kevesebben lesztek. :D

Én vajmi kevés előképzettséggel mentem egyetemre, de erre sem lett volna szükségem, a programozást teljesen az alapoktól kezdik el tanítani, nem várnak el semmilyen korábbi tudást.

Gyakorlatokon az adott tárgyhoz szükséges dolgokat mutogatják be a demonstrátorok, majd egyéni feladatokat adnak (informatika), máshol feladatokat oldanak meg a táblánál, és kérdezhetsz, ha nem értesz valamit (matematika), mivel a gyakorlatokat kisebb csoportokban tartják.


Ha van még kérdésed, szólj bátran.

2017. márc. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt még elfelejtettem írni, hogy a matekkal pl. meggyűlt a bajom, pedig matek tagozatról jöttem. Ha vanak felzárkóztató gyakorlatok, azokat érdemes látogatnod. Az is fontos, hogy vedd komolyan az egyetemet, folyamatosan tanulj. Eleinte úgy tűnhet, hogy itt nem is kell tanulni, aztán keményen a nyakadba szakad a sok zh, és akkor már késő lesz elölről kezdeni az anyagok tanulását.
2017. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nagyon hasznos volt a válaszod. Még annyit szeretnék kérdezni,hogy ez az állami támogatás,hogy működik? Ponthatár vagy egyetem függő hogy megkapom-e?
2017. márc. 5. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:
A jelentkezésnél kell majd megadnod, hogy államira vagy költségtérítésesre jelentkezel (esetleg mindkettőre), és milyen sorrendben. Ezután a pontszámod alapján dog eldőlni, hogy bekerültél-e.
2017. márc. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel a tantervek többsége egyforma, ezért a legtöbb helyen egy ideig nem fogsz a webfejlesztés közelébe kerülni. Mire idáig eljut a dolog, addigra elég jól megszűrik a társaságot (villamosságtan, számítógép architektúrák, programozás alapjai stb. tárgyakkal). A webfejlesztés a szakmai tárgyak körébe tartozik, így 2-3 féléven belül szerintem nem vehető fel, legalábbis nálunk így van. A tantárgyak előadásokra vannak felosztva, ami azt jelenti, hogy a tanár kiáll és elmondja, sokszor sajnos felolvassa a mondanivalóját. Ezen kívül tantárgyaknál lehetnek gyakorlatok és laborgyakorlatok is. Az ismerősök/barátok szerzése egyénfüggő. Valakinek nagyon könnyen megy, valakinek kevésbé, sok olyan embert látok, akik szerintem még senkivel sem beszélgettek az eltelt idő alatt, ez nagyon rossz. Tök könnyű új embereket megismerni, nem tudom miért paráznak sokan ettől, úgy ahogy írták korábban, akinek kis esze van, próbál nyitott lenni, aki meg nem, annak úgyis mindegy... A legtöbb egyetemen tanárfüggő, hogy az órán kötelező-e a jelenlét vagy sem és az is, hogy irat ZH-t vagy sem. ZH ugye egy félévközi ellenőrzés, sikeres teljesítése feltétele a vizsgának. Akinek nem sikerül, nem vehet részt a vizsgán, magyarul bukja a tárgyat. ZH lehet 1, 2, 3 nincs megszabva, de előfordulhat, hogy minden héten, ilyenkor (most mondok valamit) 10-ből 6-nak sikeresnek kell lenni például. Az, hogy hányan vannak egy előadáson attól függ, mennyi ember vette fel a tárgyat a felvételkor. Nem kötelező órákon lehetnek foghíjas sorok, sőt, vannak is :) Programozáshoz alap tudás szükséges, sőt, a legtöbb helyen nem is fogják tanítani, a nyomást helyezik az emberre, hogy egyéni úton foglalkozzon vele. Hogy őszinte legyek nem is igazán lehet tanítani. Ezek alapján ki merem jelenteni, hogy nulla tudással elég nagy rizikó belevágni, nyáron mindenképpen érdemes gyakorolni, akár minden nap. Utána kell járni, hogy az egyetem milyen nyelvet oktat az első félévben. Ez a többi tárgya is igaz, kis utánajárás nem árt és kisebb lesz a meglepetés. Gyakorlaton sok nehézség nincs, max., ha kis létszámú és esetleg táblánál kell levezetned egy feladatot. De egyébként ez is tanárfüggő. Volt olyan tapasztalatom, hogy senki sem értette a feladatot és feladta "házi feladatnak". Összességében azt mondom, hogy nem egyszerű feladat, szorgalom kell mindenképpen akárhova is jelentkezel/jelentkeztél. Sok sikert!
2017. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!