Mennyire nehéz egy mérnök informatika hallgató egyetemi élete?
Jövőre szeretnék továbbtanulni. Mindenképpen mérnök informatikus szeretnék lenni. A webfejlesztés érdekel. De néhány dolgot nem értek az egyetemi élettel kapcsolatban:
Ugye úgy tudom vannak kötelező tárgyak,vagyis előadások,mik ezek? Vagy ez egyetemfüggő?
Mennyire van egy egyetemista jó kapcsolatban a többi hallgatóval? Itt is be kell mutatkozni mint középiskolában? Vagy már az első előadástól tanulás van és senkit nem érdekel a másik?
Csak a kötelező előadásokon van zh?
Hányan vannak átlagosan egy előadáson?
Gyakorlaton mindent előlről kezdenek vagy kell egy kis alap tudás is a programozáshoz?
Milyen nehéz egy gyakorlat,hogyan épül fel?
Én elsőéves miskolci mérnökinfo hallgatóként azt mondom, hogy az informatika része ~lazán teljesíthető, ha van érdeklődésed a téma iránt.
Vicc, hogy a 2. félévben 1 hónap után is az előfeltétel tárgy anyagait tanuljuk, és már a 3. HTML beadandómat kell elkészítenem. Csak sajnos nehezen megoldható az anyagiak előteremtése a BME-n való továbbtanulásra.
Vannak kötelező tárgyak, sőt, nekem eddig csak kötelező tárgyaim voltak, meg később is maximum kötelezően választhatóak (ki kell választani egyet 2-3 tárgy közül) lesznek, ahogy néztem a mintatervet. Egyetem függő, hogy mennyire, de nagyrészt mindenhol a mintaterv nagy részét kötelező tárgyak fogják kitenni.
Az egyetemen nagyon könnyű ismeretséget szerezni, mindenki közvetlenül fordul a többiekhez, pláne az első hetekben. A klasszikus bemutatkozós osztályfőnöki óra itt már nem lesz, így igyekezni kell kapcsolatot építeni, mert az mindig jól jön.
Az, hogy az előadásokon jelen kell-e lenned, tárgy- és tanár függő. Ahol nem tartanak katalógust, ott elbliccelheted az egész félévet, maximum jön a last-minute tanulás, és bukás a vizsgaidőszakban. Zh a legtöbb előadáson van szorgalmi időszakban (1 vagy 2), de van olyan, ahol a tárgyfelvétel a feltétele az aláírásnak, tehát különösebb előfeltételek nélkül mehetsz vizsgázni. Előadásokon annyian vannak, amennyien felveszik az adott tárgyat, ez sok mindentől függ, de általánosan elmondható, hogy eleinte több százan is lehettek, majd az évek előrehaladtával egyre kevesebben lesztek. :D
Én vajmi kevés előképzettséggel mentem egyetemre, de erre sem lett volna szükségem, a programozást teljesen az alapoktól kezdik el tanítani, nem várnak el semmilyen korábbi tudást.
Gyakorlatokon az adott tárgyhoz szükséges dolgokat mutogatják be a demonstrátorok, majd egyéni feladatokat adnak (informatika), máshol feladatokat oldanak meg a táblánál, és kérdezhetsz, ha nem értesz valamit (matematika), mivel a gyakorlatokat kisebb csoportokban tartják.
Ha van még kérdésed, szólj bátran.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!