HR vagy Pénzügy Corvinuson?
1. Melyikkel milyen helyeken lehet elhelyezkedni?
2. Mennyire érdekes a munka?
3. Milyenek a fizetések?
4. Mennyire keresettek?
5. Egyéb dolgok?
1 HR-es többnyire multiknál dolgozik, esetleg önkormányzatoknál. PSZ hasonlóan multi, önkormányzat vagy államháztartási szerv (pl NAV), de ezzel bankba is többféle munkakör betölthető. Általánosságban ahova felveszik a HR-est oda szinte bármelyik gazdasági diplomával van esély, míg ahova a PSZ kell oda HR-rel nincs esélyed. Ez kb. kapcsolódik a 4. ponthoz. Kevés olyan állás van ahova csak HR-es jelentkezhet, többnyire a HR-es állás úgy van meghirdetve hogy legyen gazdasági diplomád, néhány esetben előnyként tüntetik fel, ha ténylegesen HR diplomával akarsz HR-es lenni.
2. Személyfüggő, ki mit szeret vagy éppen milyen munkakörben van. Ha HR-es munkatársként nagyrészt bérszámfejtést végzed csak unalmas, de aki szeret pörögni annak a mindenféle továbbképzések, előadások szervezése/tartása elég érdekes és változatos elfoglaltság. PSz átlagban kissé unalmasabb, szárazabb, de pl. ismerek olyat aki befektetés elemző egy banknál és odavan a munkájáért, nagyon érdekes számára ez a terület.
3. Naagyon nagyon változó. Milyen munkakörben, melyik cégnél, mennyi év tapasztalattal, mennyire vagy talpraesett a feljebbjutásban, mennyire képzed még mellette magad, nyelvekkel hogyan állsz, mennyire vagy szerencsés stb. Statisztika alapján pályakezdőként nincs nagy különbség, de utána elég változó.
4. PSZ az egyik legkeresettebb, legpiacképesebb gazdasági diploma. Mint kezdtem a HR-es munkánál nem alap feltétel a HR diploma ezért kevésbé keresettek.
5. Egyéb: személyiségfüggő nagyon, kinek melyik szak jobb. A PSZ habár (szerintem) hasznosabb nagyon száraz, néha kimondottan unalmas szak. Volt szerencsém HR-rel kezdeni (2 év után mentem PSZ-re, nekem nem jött be a HR). Viszont érdekesebb a képzés, "kicsit mindenből" jellegű, ami nem feltétlen a legjobb viszont, míg a PSZ specifikusabb. Nekem eléggé az jött le, hogy aki szereti a pörgést, emberekkel foglalkozni annak jobb a HR. Én nem ilyen vagyok, én jobban szeretek a számokkal törődni, mint az emberekkel, úgyhogy nekem hamar elegem lett a HR-ből. Más meg teljesen odavan a szakért. :) Azt hiszem ez nem volt nagy segítség, mert nem tudom azt mondani, hogy mindenképp az X szakra menj, mert az milyen érdekes meg jól keresel vele. Ha nem való hozzád egy szak/munkakör csak szenvedni fogsz, megutálod, akkor válaszd inkább azt amelyik közelebb áll hozzád azzal többre mész, amit szívesen is csinálsz.
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Igazából azért vacilálok ezek között a szakok között, mert nem tudom magam konkrétan egy kategóriába sorolni. Szeretek emberekkel foglalkozni, de érdekel az elemzés, befeketetés is.
A HR-ben az fogott meg, hogy lehetőségem lenne emberekkel találkozni, ösztönzési rendszereken dolgozni, embereket felvenni, koordinálni őket.
A pénzügy azért tetszik mert vonz a befeketetések, tőzsde világa, szeretek híreket olvasni, érdekel a világpolitika.
Később szeretnék saját vállalkozást alapítani, esetleg valamilyen multinál vezető beosztásba kerülni.
1. Ezen pluszinformációk ismeretében melyik szakot ajánljátok nekem és miért?
2. Pénzügyes mennyire találkozik új emberekkel/utazik?
Milyen vállalkozást szeretnél indítani, mi lenne a céged profilja? Azért ez is számít, hogy fejvadász céget akarsz-e indítani, adótanácsadót vagy valami teljesen mást. Amúgy saját vállakozáshoz a legjobb alapokat a gazdmen adja. :D
Pénzügyes is találkozik azért új emberekkel, tárgyalásokra jár, esetenként prezentálni kell a pénzügyi helyzetet stb. Az utazás viszont kevésbé jellemző. Most egy multinál vagyok, innen időnként küldenek ki pénzügyeseket az anyavállalathoz ilyen-olyan ügyben, de a legtöbb utazás a városon belül van vagy Budapestre kell időnként feljárni. De ez is olyan hogy talán 1-2 havonta kell a várost is elhagyni, a legtöbbször e-mailben el lehet intézni mindent. Egy másik cégnél ahol gyakornok voltam viszont sose kellett utazni, a partnerek és az anyavállalat küldte a céghez az embereit ha valami volt. Szóval ez munkahelytől is függ.
Befektetésekről tanítanak PSZ-n, de a tőzsdéről nem vitték túlzásba a dolgokat.
Ha mindkettő érdekel és ezek szerint közel állnak azért hozzád jelöld meg mindkettőt és írd előrébb azt amelyikre nehezebb bejutni. Mert ez így patthelyzet ha mindkettő illene hozzád. PSZ piacképesebb, ha mégis HR-esként szeretnél elhelyezkedni akkor is van rá lehetőség PSZ diplomával is. Plusz a PSZ nem csak pénzügyből áll, elég nagy részét teszi ki a képzésnek a számvitel is és inkább az miatt szoktak váltani, mert az elég unalmas és nehéz. A portfólió elemzés se a legizgibb dolog a világon de a pénzügyi számvitel ahol nehéz ébren maradni. :)
Valószínűleg valamiféle kisvállalkozást indítanék, de ha úgy alakul startup is szóbajöhet.
1. Mennyire izgalmas a munkát?
2. Miért szereted/nem szereted?
3. Mennyire van lehetőséged új emberekkel találkozni?
4. A pénzügy szak felkészített arra, hogy hogyan alapíts, irányíts egy vállalatot?
5. Pénzügy mesteren sem tanítanak tőzsdéről?
Nem túl érdekes a munkám, de én szeretem. Néha kissé unalmas tud lenni, vagy időnként éppen stresszes ha olyan határidős a munka. Szeretem amikor össze kell dolgozni pl a fejlesztőkkel, hogy pénzügyileg hogyan tudnánk kivitelezni ötleteket, más területek számára kell előkészíteni vmit, az ilyen közös munkák jók szoktak lenni. Amúgy meg elvagyok az irodában és végzem a munkám, nem igazán nyaggatnak (kiv. a korábban említett szűk határidős eseteknél). Jó a társaság, tudok előre tervezni hogy melyik nap milyen feladatokkal foglalkozok, mik napi/heti szinten a feladataim és ehhez képest tudom mikor érek rá a projektekkel foglalkozni. Vagyis van egy fix napirendem amihez igazodhatok, ami nekem előny, nem bírnám a "túl nagy változatosságot", ha nem tudnék előre tervezni az idővel és a feladataimmal.
Nagyrészt könyvelés, papírmunka meg a különböző részlegekkel kell összedolgozni ilyen-olyan projektek kapcsán. Új emberekkel én annyira nem találkozok, főleg a cégen belül tartom a kapcsolatot.
Alapozó tárgyként minden gazdasági szakon tanítanak annyit hogy jogilag hogyan kell elindítani egy céget (mi a hivatalos menete meg) és a vállalat életéhez kapcsolódóan volt a vállgazd. tárgy ami a pénzügyi részéről szólt a vállalkozásnak. Inkább azért jobb a gazdmen ilyen szempontból, mert ott arról is tanítanak hogyan lehet fenntartani a vállalkozást, fejleszteni, ha nem egyéni vállalkozás akkor a hozzád tartozó emberekről is tanulsz, hogy hogyan lehetnek hatékonyabbak stb. Igazából amit én PSZn tanultam a vállalkozás indításáról azt egy google kereséssel is lazán meg tanulni.
Pénzügy mesterről nem tudok nyilatkozni, én számvitel mestert csináltam BGE-n, mert könyvvizsgálónak tanulok most tovább.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!