Kit és mi miatt érdekeli a pénzügy és számvitel szak?
Nem akarok én senkit meggyőzni, minél kevesebben végzik el, potenciálisan annál kisebb lesz a konkurenciám :) viccet félretéve csak ajánlani tudom.
Én azért jelentkeztem rá, mert annyit tudtam, hogy matekos irányba akarok továbbmenni, viszont se a fizika se az informatika nem érdekel. Így maradt a közgazdaságtan.
Mivel azt körülbelül sejtettem, hogy az elméleti közgazdaságtan nem érdekel, így üzleti képzéseket néztem. Őszintén szólva nem egy dolog megfogott benne a többihez képest már jelentkezés előtt is, azon túlmenően, hogy szegediként az sem volt utolsó szempont, hogy helyben is tudom tanulni.
Egyfelől úgy gondoltam, hogy ha teljesen mással is fogok foglalkozni az életben, ez egy olyan tudást ad, aminek egy részét a hétköznapi életben is fel tudom használni, talán az "átlag" egyetemi képzéseknél még jobban is.
Másfelől ez a szak az, ami a leginkább konkrétumokat tanít. A többi üzleti képzésen inkább egyfajta látásmód bővítés zajlik. Azt a kutya sem fogja neked megtanítani, hogy hogyan lehetsz jó menedzser vagy marketinges, ezekre az embernek magának kell rájönnie, maximum apróbb praktikákat mondanak el, amivel a legnagyobb buktatókat ki tudod kerülni.
Ehhez kapcsolódóan viszonylag magabiztosan ki lehet jelenteni, hogy a PSZ-es diploma a legértékesebb a hasonló képzések közül. Egyfelől azért, mert gyakorlatilag grátiszba adják mellé a mérlegképes könyvelői szakmát is, másfelől mert azok a szakmák, amiket ezzel a végzettséggel megcélozhatsz, rendszerint megkövetelik a papírt. Ezzel szemben ahhoz, hogy pl. marketinges legyél, gyakran elég a jó referencia és/vagy a kapcsolatok, a papír csak másodlagos. Így azt hiszem elmondható, hogy egy psz-es diplomával szinte bármilyen közgazdász munkakört be tudsz tölteni a megfelelő kompetenciák birtokában, de fordítva nem feltétlenül igaz (nota bene: szinte BÁRMELYIK gazdasági alapképzés még így is piacképes diplomának számít, nem akartam a többi szakot sem leszólni).
Ezen felül szimpatikus volt még az, hogy "csak" 3,5 év, így ha a 2. év után rájönnék arra, hogy nem akarok ezzel foglalkozni, még összeszorítom a fogamat, és meg tudom csinálni. Míg mondjuk egy osztatlan képzésen még 3-4 évet már lehet nem csinálnék végig. Ráadásul abból az utolsó fél év az összefüggő szakmai gyakorlat, tehát ott a gyakorlaton tényleg van lehetőséged valami említésre méltót elsajátítani, nem úgy néz ki a rendszer, hogy minden nyáron két hetet el kell tölteni valahol, aminek valljuk meg, nem sok értelme van. És végezetül elég sok mesterképzésre lehet innen még tovább menni (azt hiszem, 30+), tehát abszolút nem zár be egy irányba. Kb ennyi.
Az igazat megvallva nem gazdasági szakközépből jöttem, úgyhogy pukkanásnyi fogalmam sem volt arról, hogy mit fogok itt tanulni, de úgy gondoltam, ha már ennyi (számomra) pozitív érvet fel tudok mellette sorolni, egy próbát megér. És azt kell mondjam így másfél év után, életem egyik legjobb döntése volt.
Koszonom szepen valaszod. Oszinen mondom, gyakorikerdeses palyafutasom alatt, ez volt a legkielegitobb valasz amit kaptam.
Udv.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!