Milyen a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás szervező szak?
most vagyok 11.-es és érdeklődnék hogy milyen a közigazgatás szervező szak. minden téren érdeklődnék.
köszönöm előre is.
Ha lenne egy minimális fogalma első válaszolónak a hatályos bértábláról nem mondana hülyeségeket. A felsőfokú végzettségű köztisztviselő fizetése 2-5 évente szép összeggel emelkedik, ellentétben a középszintűvel.
Van kereslet a szakmára felsőfokú végzettségi szinten.
Nem tudom máshol hasonló képzés hogy van, van-e, de ezen az egyetemen, ezt a szakot nem ajánlom. Alapból már rengeteg kötelező óra van, és akkor ehhez még fel kell venned szabadon és kötelezően választható tárgyakat, meg ott van 4 félév kötelező tesi is. Szóval vannak napok, amikor reggel 8-tól este 8-ig bent vagy. Koliba elég nehéz bejutni. Szabadidő nem igazán van.
Az órák az első 30-45 percben még érdekesek is lehetnek, de a tananyag miatt az a másfél óra borzasztó monotonná válik. Ja és van statisztika, arra készülj fel.
Átlag egyetemekhez képest sok vizsgánk van, és maximális teljesítményt vár el a legtöbb oktató.
Nyelvtanulásra van lehetőség, és aránylag széles a választási lehetőség.
Magolni tudj, szükség lesz rá.
Kedves 57%-os!
Gyere és csináld végig ezt a szakot, aztán utána legyen ekkora pofád! ;) Kíváncsi lennék rád, meddig jutnál el vele, ja és MEDDIG bírnád...van egy tippem, hogy elég hamar kihullanál innen,mert a te fejedben kilométerekről meglátszik a tárulkozó sötétség, amit ha akarnál sem tudnál letagadni!
A fizetések terén is látom, igen tájékozott vagy, vastaps! :) Drága, Ha valamit nem tudsz, inkább ne válaszolj.
Idióta...
Úgy látom objektív véleménye nem igazán van itt senkinek. Mit is várunk a leendő közszolgáktól :)
Ami jó:
Modern kollégium (másfél éves). Mínusz pont, hogy a nyóckerben.
Generalista tudást ad, amely azt jelenti, hogy mindenhez értesz egy kicsit. Nevetségesen hangzik, de az NKE-ÁKK legnagyobb előnye, hogy ingyen elvégezhetsz utána még egy egyetemet. Ha nagyon a közigben akarsz elhelyezkedni, akkor ez + mondjuk közgáz már ütőképes lehet.
Az előző pontban említett +1 ingyenes egyetemi képzést az garantálja, hogy Közszolgálati ösztöndíj van, ami nem vonja le az állami féléveidet.
Folyamatosan épül az új campus (sportpályák, lovarda, lövölde stb.)
Basszus, pedig azt ígértem, hogy objektív leszek... a rosszakat már rég megírtam, de ebbe a topikba több jó nem jut eszembe. Bocsi :D
Ami rossz:
Erős politikai befolyásoltság (oktatói és gazdasági szinten is), emellett ha kikerülsz a rendszerbe, ha nem nyalsz, nem fogsz feljebb jutni.
Rengeteg óra, amelyek nagy része töltelék. Kommunikációt az elmúlt másfél évben legalább 6 különböző néven tanultunk. (Nekem személy szerint ezek a leghasznosabbak, mert nem a közigben akarok elhelyezkedni. És ezeknek a tárgyaknak közük sincs hozzá szerintem.)
Regisztrációs időszak lezárulta után átírják a szemináriumok oktatóit. Csak az első héten ilyet 3x láttam most februárban. Az egyikhez olyan ember volt kiírva, akit nem ismert senki :D
Mivel összefonódik a politikával, így a közigazgatási szervezettel is az egyetem, ezért amikor megítéljük az NKE-t, ezzel együtt a magyar közigazgatást is megítéljük. #3-as válaszoló: mit értesz azon a 2-5 évenkénti „szép" összegen? Ne viccelj. Ha te 50 évesen is nettó 250-et akarsz keresni 2 felsőfokú nyelvvizsgával, tedd azt.
Vannak ennél sokkal jobb szakok, ahol a befektetett energia, idő és pénz sokkal jobban megtérül a későbbi jövedelem nagyságában.
A közigazgatás-szervező egy olyan tudás birtokába juttat Téged, amely nem nyitja előtted az ajtókat, hanem zárja. Ezzel a végzettséggel nagyon lehatárolt, hogy hol tudsz elhelyezkedni. #5-ös válaszoló írt egy csomó példát, ez mind igaz, de amit felsorolt, az minden állami szféra. Ez azzal jár, hogy Állam bácsitól függ az egzisztenciád. Ő dönti el, hová helyeznek, mit kell gondolj (szervezetileg), mit csinálj, hogyan csinálj.
Ha a helyedben lennék (és azt csinálom saját magam is), akkor olyan tudást igyekeznék megszerezni, amely mobilitást ad. Az NKE nem a XXI. századra készít fel, hanem bent ragadtak az előzőben. Nem véletlenül nevezik a közig állásokat nyugdíjas állásoknak.
Az első előadáson elmondják, hogy a közigazgatási munka azért jó, mert stabil status, és elmozdíthatatlan a tisztviselő. Na ez egy nagy humbug, politikai széljárástól függ, hogy éppen ki milyen pozícióban van.
A közigazgatáshoz kapcsolódóan még: attól függően növöget szépen, lassan a fizetésed, hogy mennyi időt töltöttél el a szervezetben. Magyarul nincsen semmilyen ráhatásod a saját szakmai pályafutásodra. Akát tepersz és jól végzed a munkádat, akár telibe ***rsz az egészre, ugyanott vagy. Sajnos ez a hozzám hasonló karrier- és sikerorientált embereknek már nem fér bele a dologba.
Szóval, ha neked a személyes döntési és egyéb szabadság és függetlenség olyan pont az életedben, amelyről nem szívesen mondanál le, ne ezt az egyetemet válaszd. Illetve, ha nem akarsz 40 évet egy irodában csücsülve eltölteni, miközben azon morfondírozol, hogy mi is az értelme a munkádnak, akkor ne gyere ide.
Utolsó félév első szemináriumán mondták, hogy jelentkezzen az, aki a közigazgatásban szeretne dolgozni. 10%. Nem véletlen ez sem.
Utóirat: szerintem az egyetemet minősíti, hogy a legfelső emeleti (tanári) mosdón kívül nem elérhető KÉZMOSÓ a mellékhelyiségekben. Ja, és a liftet is 3 hónapig tartott megcsinálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!