BGE-vel kapcsolatos kérdések?
Sziasztok! Elsősorban az lenne a kérdésem, hogy ha egy gazdasági szakot választok (elsősorban a kereskedelem és marketing, gazdálkodás és menedzsment illetve nemzetközi gazdálkodás szakokkal szemezek), akkor mennyire lesz szükségem a matematikára továbbtanulás során? Azzal tisztában vagyok, hogy nyilván nagy súlyt kap majd, de én mennyire szenvednék meg, ha alapjában véve inkább humán beállítottságú vagyok (történelemből és angolból emeltezem), de élvezem a matekot és értek is hozzá, 5-ös voltam belőle mindig? Magasabb szinten viszont soha nem foglalkoztam vele, csak a sulis alapórákon. Mennyire leszek elmaradva a többiektől?
Ez lenne az elsődleges kérdésem, de azt is érdekelném, ha valaki aki jártasabb a témában leírna, hogy mi a különbség tulajdonképpen a 3 szak között, mert az nem egészen tiszta. És miután elvégeztem a 3 alapképzés valamelyikét mik a lehetőségeim, hogyan tovább? Mert felvi pl. úgy írja náluk, hogy a szak elvégzése után a többség dolgozik (diplomás munkát). Akkor nem kell mesterképzés se? Vagy ha kell akkor mit lehet választani? És mekkora különbséget jelent (ha jelent) fizuban?
Előre is köszönöm a válaszokat!:)
Hagyjuk már ezt a szánalmas dumát, hogy jobb jegyei vannak, mint a gimiben meg BGE színvonal....
Ez annyira egyszerű, ahogy írta az egyik válaszoló, aki leül szépen a seggecskéjére és tanul, annak menni fog, nem lehetetlen küldetés, ráadásul nagyon tanarfuggo, mert aki egy valóban jó, az anyagot értelmesen átadni képes tanárhoz kerül sokkal kevésbé szenved meg 1-1 tárggyal, mint aki olyanhoz kerül, aki képtelen rendesen átadni az anyagot. Nagyon is kemény suli a BGE, nem egy sétagalopp, szóval nem kell megjegyzést tenni, nyilván te kisujjbol végigcsinálnád, ha ilyen magas lóról beszélsz..
Mi van? A BME nem csak a BME GTK-ból áll. Az oldalon "parodizáló" emberek általában inkább mérnökök.
Egy gazdálkodási és menedzsment diplomást ne hasonlíts már egy villamosmérnökhöz.
Emberfüggő, hogy ki mennyire szenved meg vele. Ha közepes voltál matekból, akkor lehet nem az életed legkellemesebb élményei közé fognak tartozni a módszertani tantárgyak. Sokan járnak magántanárhoz is, hogy teljesíteni tudják. De azért nyilván nem annyira nyomjuk a matekot, mint egy villamosmérnök…
Van matek 1 (analízis), matek 2 (valszám), stat 1-2, opkut, meg olyan tantárgyak, amikben vannak kisebb számolások, pár képlet (mikor-makro, számvitel)
De én alapból sosem értettem miért akar valaki a KÖZGAZDASÁGTANNAL foglalkozni, azt tanulni, ha utálja a számokat. Ez tipikusan az a dolog, hogy menjünk valahova, amivel majd jól keresünk.
Nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodási és menedzsment tanterve 70-80%-ban ugyan az. 1. évben teljesen, aztán az Ng-n inkább a külkereskedelemről, EU-s jogról, politikáról tanulnak picit többet. Én inkább a gazdment ajánlanám, mert ezt nagy eséllyel nem fogod használni a munkahelyeden. Gazdmen meg megy a vállalkozások stratégiai és menedzsment dolgain tovább. Vezetői számvitel, vállalati pénzügy stb. Meg ugye rajtad is függ, mit tanulsz, hogy milyen szakirányt választasz. A kermarkon meg értelemszerűen a marketing különböző fajtájáról; például online marketing, direkt marketing, kereskedelmi egységekről, logisztikáról, árkockázatról, stb stb, meg a szakirányodtól függően a többi dologról tanulsz. A módszertani tantárgyak meg az alapozó üzleti modul itt is ugyan az, mint a másik 2 szaknál. Talán a 3 közül ezzel nehezebb munkát szerezned, vagy itt a legnagyobb az esélye, hogy pályaelhagyó leszel. Tudtommal logisztika szakirány a BGE-n van a Gazdmen-en és az NG-n is, annyira különböző tudással nem fogtok kijönni az egyetemről szerintem. Ng előnye, hogy 2 nyelvvizsga kell hozzá. Gazdmennel viszont kb. az összes közgázos mesterszakra tudsz menni, ha időközben rájössz, hogy te mégis pénzügyes vagy marketinges akarsz lenni, akkor mindkét mesterszakra tudsz menni.
Fizetést kb. olyan 200-300 ezres skálára tenném. Nem mindegy, hogy egy középvállalkozás fuvarszervezője leszel, vagy egy multi üzleti intelligencia elemzője. Rengeteg féle pozícióhoz odaírják, hogy gazdasági végzettséggel betölthető, felesleges is elkezdeni sorolni, főleg, hogy pár SSC meg multi 5 féleképpen tud megnevezni egy állást. De mondjuk egy pénzügyi kontroller, vagy egy könyvvizsgáló asszisztens egyértelműen könnyebben leszel egy pénzügy & számvitellel, meg fordítva is igaz, az Auchan frissdiplomás programjába is biztos könnyebben bekerülsz kereskedelmi szakirányos diplomával, mint gazdaságdiplomáciára specializálódott nemzetközi gazdálkodásosként..
Most komolyan, nem szánalmas ez a farokméregetés?
Már miért kéne egy mérnöki szakot összehasonlítani egy gazdasági szakkal? :D Mitől van ilyen kisebbségi komplexusod? Elvégezted már egyáltalán valamelyik iskolát a kettő közül?
A kérdésre válaszolva:
Ahogy írták már a többiek is, minden kitartás és tanulás kérdése. Persze, kell hozzá egy bizonyos logika, de pl, szerintem a matek 1-2 meg a stat1-2 sok gyakorlással elvégezhető. Ami szerintem úgymond nehezebbek, azok a szakmai tárgyak (vállalati pénzügyek 1-2, számviteles tárgyak). Ezeknél vagy megérted a tárgyak logikáját, vagy úgymond bemagolod, de akkor magát a szakmát sem fogod szeretni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!