Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME kognitív tanulmányok msc...

BME kognitív tanulmányok msc vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

(A kognitív tanulmányok a régi neve, az új: Számítógépes és kognitív idegtudomány)

[link]

Informatikus, pszichológia, vagy egészségügyis szakról érdemesebb rá menni?

Mennyire érdemes ilyet megcsinálni? Mennyit ér egy ilyen msc? Milyen elhelyezkedési lehetőségei vannak?

Valaki, aki ott tanult / ismerős?



2016. dec. 30. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább műszaki és természettudományi végzettségűeknek találták ki, hiszen a pszichológusok Pszichológia mesterszakot is választhatnak Kognitív szakiránnyal, ugyanazon a BME tanszéken.

Mint egy BME diploma egy nehéznek tartott kar (TTK) nehéznek tartott területén, ezért értékes.

Egyenes elhelyezkedési lehetőség elsősorban akadémiai területen van.

Egyenes elhelyezkedési lehetőség még szűk területen pl. képalkotó diagnosztika fejlesztéseknél (pl. GE) - de hasonló területekre a BME VIK Egészségügyi mérnök is jó lehet.

Ezen kívül azoknak lehet érdekes, akiknek mindegy, milyen nevű mesterszakot végeznek, csak az kell, hogy színvonalas helyen legyen, és mellesleg érdekelje őket. Ilyenek pl. azok az informatikusok, akik alapszak mellett is jól keresnek, a konkrét céges munkáikban az ipari tapasztalatok a hasznosak, és nem az egyetemen tanultak, de a jobb fizetési osztályhoz egy jó nevű MSc azért hasznos.

2017. jan. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nekem is az a terv, hogy egészségtudományis (orvosi képalkotó diagnosztika) vagy informatikus bsc után csináljam, ha esetleg még érdekel utána is ez az irány. A pszichológiát is érdekesnek találom, de nem szeretnék pszichológiára menni, ez egy jó alternatíva lehet a későbbiekben, hasonló vonalon. :)
2017. jan. 1. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológia szakkal mentem, úgy szinte teljesen ismétlés a szak, azzal a plusszal, hogy sokkal erősebb és összeszedettebb módszertani hátteret ad, mint amit nekem az alapszak adott. Más szakkal is érdemes lehet menni annak, aki bármilyen idegtudományi témában akar kutatni a későbbiekben. Vagy csak szimplán az emberi működésnek szerepe van abban, amivel dolgozna.


Hogy mennyire érdemes megcsinálni, nem tudom, nekem két alapszakos diplomám van meg ez, gondoltam, ha doktori címet akarok, nem fog rosszul jönni és egy jól hangzó szak, de alapvetően nem kifejezetten idegtudományi kutatóként dolgozom, nem is volt lehetőségem állást keresni ezzel a szakkal, mert végig dolgoztam a képzés mellett az eredeti szakmámban. Akit ismerek és valóban kutató lett, annak meg nem túl sok a fizetése (ellenben izgalmas a munkája). De a többség maradt a saját szakmájában nagyjából, vagy esetleg a módszertannak köszönhetően át tudott evezni informatikai/természettudományi területre.


A szaktársaim nagy része egyébként nagyon bele volt bolondulva, sokan meg is szóltak, mikor néha melóba mentem óra helyett, de nem tudom, mi lett belőlük. Nem volt túl értékes az alapszakos diplomájuk sem, ráadásul humán (nyelvek, társadalomtudomány, pedagógia területéről jöttek) beállítottságúként pont azokat a tárgyakat utálták és fogták megúszósra, amikkel jobb állást lehetne akasztani, úgyhogy nekik nem sokat ért. Ilyen is van sajnos.


Eü végzettséggel szerintem pont jó, van adatelemzés, jelfeldolgozás, az ezeknek megfelelő programozási nyelvek, szóval szerintem hasznos lenne neked is, ha az órák teljesítésén túl kicsit többet teszel abba, amit ott bemutatnak, mert az viszont kicsit gyenge és kevés. Kicsit sajnálom, hogy mindenféle papírral felvesznek embereket, én speciel nagyon untam magam a számukra lebutított órákon. Önköltségesen 700 000 ft a szak félévente, annyit rohadtul nem ér, de ha mesterszakot szeretnél, olyan jolly joker, mint a gazdaságinformatikus: kapásból két szakterületre van vele lehetőséged, csak legyen mögötte tudás is. Ebben az esetben a kognitív jellegű kutatások/biológia és az informatika. De mint tudás, szerintem nem túl értékes. Én is csak azért húztam be, mert könnyebben lehet doktorit szerezni multidiszciplináris témával, amire a motivációm hosszú lenne megindokolni, nem is untatnék vele senkit.

2020. okt. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál! Azóta már mérnökinfó BSc utolsó félévében vagyok. (Érdekes, hogy azóta sem találtam tematikailag szimpatikusabb területet.) Azt tudom, hogy az infós tárgyak nem túl erősek, de az nem nagy baj, mert az a hátterem megvan. ELTÉ-n is van ez a szak. Ott kicsit jobban figyelnek az elején, hogy ki milyen szakról ment, és annak megfelelően vannak az órák, de a felvételinél is valamilyen referencia munkát kérnek, amiről nincs bővebb leírás, hogy milyen területről kellene lennie. A tárgyakba természetesen szeretnék magamtól is tenni pluszt, mert ez tényeg olyan szaknak tűnik, ahol magában a leadott tudással még nem tudsz sok mindent kezdeni. Melyik tárgyakat, szakirányt javaslod így a legjobban (az idegtudományi érdekel jobban, de a nyelvészetisbe talán jobban be lehet vonni az infót AI oldalról). Sajnos így, hogy gyakorlatilag bármilyen szakról lehet menni, nem lehet elég mély a képzés. Te melyik szakirányt / kötelezően választható tárgyakat ajánlod a legjobban? Melyek voltak a nagyon lebutított órák? Ott van-e lehetőséged oktatói segítséggel mélyebbre menni, vagy csak egyénileg (Google, könyvek)? A tantervben nem látni semmit arról, hogy a kiválasztott szakirány után le van-e korlátozva, hogy milyen tárgyak közül választhatsz.

Egy gazdinfó vagy proginfó mesterben is gondolkodom még emellett, illetve egészségügyi mérnökin is. A gazdaság kevésbé érdekel (bár hasznos!), de gazdinfó mesteren van meg legjobban az adatbányászós, data science vonal, esetleg, ha olyan proginfó szakot/szakirányt fogok ki. De infós területnél annyira nem jelent már pluszt a mester (sokszor egy diploma sem), ezért is szemezek határterületekkel. Az eü mérnöki az biztos többet érne, mint a kognitív, de az már egyértelműen mérnöki irány, amihez meg nem érzem az elhivatottságot jelenleg, és mindent egybevetve a kognitívnak a területe érdekel a legjobban. A kérdésből is látszódik, hogy annak idején is érdekelt az informatika mellett a pszichológia, valamint az egészségügyi irány is, de a legmeggyőzőbb nekem az informatika mellett az volt, hogy matematika és informatika nélkül huzamosabb ideig nem tudtam elképzelni magamat. Kellett ez a fajta problémamegoldás, kihívás - viszont úgy vagyok, hogy nem feltétlenül programozóként képzelem el magamat.

Az tisztán látszik, hogy a 700.000 forintot nem éri meg, de TTK-n mindegyik szaknak elég magas az ára. Gondolom a természettudományiknak ilyen magas a megszabható maximuma. Az infós mesterek megállnak 500 ezernél, de azt hiszem az eü mérnöki is. Mindegy is, remélhetőleg nem lesz szükség az önköltségi díj fizetésére.

Megkérdezhetem, hogy mi a másik alapszakod a pszichológia mellett?

2020. okt. 25. 09:41
 5/7 anonim válasza:
100%
A másik alapszakom mérnökinformatikus :)
2020. okt. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általános orvosi karról is felvesznek kognitív idegrudományra? Érdemes elvégezni orvosként, előnyt jelent, vagy bőven elég pszichológia után odamenni?
2021. febr. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kérdező, végül erre a szakra mentél? Én most vagyok mérnökinfo 6. félévében BME-n, és nagyon érdekelnének a tapasztalataid
márc. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!