Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matematikával mire hogyan...

Matematikával mire hogyan lehet továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Egyetemen. Valaki tud valami honlapot linkelni ahol ottvan konkrétan a szak h az mit tartalmaz és h hova lehet onnan tovább menni. Nézegettem a neten már de konkrét listát sehol nem találtam max össze vissza 1-1 szakról.

2016. dec. 30. 01:13
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Felvi.hu-n minden szaknak megtalalhato a leirasa.


Amugy matematika, fizika, muszaki, gazdasagi, info szakiranyokon mind kell a matek. Illetve gyogyszereszeti es pszichologia szakon is kell egyebek mellett.

2016. dec. 30. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha van valami konyitasod a fizikahoz, akkor javaslom a gepeszmernokot vagy villamosmérnökot. Ha inkább az infó vonz mellé, akkor mernokinfo vagy programozó. Ezekkel semmi gondod nem lesz az álláskereséssel. Ha inkább a kémia akkor a vegyeszmernokit javaslom , az sem rossz választás.
2016. dec. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Mi az érdeklődési köröd? Mennyire vagy jó matekból, milyen szinten akarsz a matematikával foglalkozni? A matematika érdekel, mint önálló tudomány, vagy alkalmazni szeretnéd a magas szintű matematikát?
2016. dec. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-11. osztályig végig 5-ös voltam matekból, és sokszor dícséretes szal az megy. Infót is bírom de a programozás része annyira nem megy. Fizikával sincs különösebb baj.
2016. dec. 30. 13:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szereted a fizikát, akkor mehetsz mérnökire, ide könnyű bejutni, elvégezni azonban nehéz.

Lehetsz gépészmérnök, járműmérnök, energetikai mérnök, stb.


Villamosmérnöki is jó, de ott viszont elég erős a programozás, ha nagyon nem szereted, akkor nem ajánlom, bár egy infós szakhoz képest kevesebbet kell programozni természetesen, és ha nagyon nem akarsz benne dolgozni, akkor arra is elég koncentrálni, hogy teljesítsd a tárgyat, nem muszáj abban dolgozni.


A villamos és a gépész között van egy átmeneti szak, a mechatronika, ez is érdekes lehet.


A fent említett szakokat, ha elvégzed, nem lehet gondod az álláskeresésnél. Legjobb és legnehezebb, de legelismertebb a BME, de ha másik egyetemen végzel, akkor sem lesz nagy gondod az álláskereséssel.



Ha a társadalomtudományi, gazdasági terület jobban érdekel, akkor ajánlom a Corvinuson a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan képzést, az itt végzetteket is vadásszák többek között a bankok, ez is piacképes tudást ad.

Pénzügy-számvitel is piacképes a gazdasági képzések közül, itt is van matek, de jóval kevesebb.


Ha a matek érdekel magában, ajánlom a matek szakot is, nem csak tanár lehet itt belőled, a multik is nagyon szeretik az itt végzetteket alkalmazni jó pénzért, viszont nem a megtanult tudás miatt, hanem az azzal együtt elsajátított logikai képesség miatt. Ajánlom az ELTE, DE, SZTE, PTE természettudományi karait.

2016. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2016. dec. 30. 16:49
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából én is a fent említett 4-en gondolkodom.

gépészmérnök, villamosmérnök, programozó vagy mérnökinfó.

Olyan aki jártas a témában melyiket milyen nehéz elvégezni? (jegyeim szinte full 5-ös és igazából minden megy jelenleg középsuliba szóval bejutással nem lesz gond) ÉS még annyi h gépésznél és villamosnál gond-e az, hogy fizikát NEM tanulom emelten. (matek infón emeltezek de mint mondtam infóba azért szoktak lenni nehézségeim)

2017. jan. 2. 02:34
 8/9 anonim ***** válasza:

szia:)

kérdéseidre a válaszok:

Ezeket a szakokat elég nehéz elvégezni, sokan kibuknak, és csak a legjobbak tudják időben befejezni a képzést. Azonban ez a nagy kiesési ráta annak is köszönhető, hogy alapból kevesen jelentkeznek, így minden hülyét felvesznek ezekre a szakokra akik 1-2 félév alatt kiszóródnak. Fő a szorgalom. Ha képes vagy napi szinten tanulni, akkor nem lesz baj.


ÉN villamosmérnökin vagyok, az átlagnak az a véleménye, hogy ez kicsit nehezebb mint a gépész. Nem tudom, hogy miért, talán mert kicsit elvontabb a téma.


Nem baj, ha a fizikát nem tanultad emelten. Nem igazán szokott olyan lenni, akik a matekot a fizikát és az infót is emelten tanulták. Nyilván aki emelten tanulta, annak lesz egy kis előnye,azonban tapasztalatom szerint ez az előny hamar el fog veszni. Mindenkinek lesz olyan tárgya, amit nem tanult olyan részletesen. Én pl a matekot meg a fizikát tanultam emelten, így első félévben nem jelentett nagy gondot ezen tárgyak teljesítése. Infóból semmit nem tudtam, nehezebben is megy, de azt is elég szépen teljesítettem :)

2017. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi am utsó 1héten hány órád?
2017. jan. 2. 14:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!