Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színésznő szeretnék lenni!...

Színésznő szeretnék lenni! Mit tegyek? Hogyan kezdjek hozzá? 16/L

Figyelt kérdés
2 évig talajtornáztam,3 éve hangszeren is játszok,átlagos a hangom de azt mondják ez fejleszthető. Az suliba ahová járok nincs dráma szak és semmilyen színjátszókör. Mit tegyek hol gyakoroljak ?

2016. dec. 2. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Menj be a középsuli-sorozatba. Amúgy máshol is talán vannak ilyen dráma-dolgok, pl művházban esetleg is drámacsoportos szakkör, esetleg elmehetnél statisztának, vagy pl esetleg társulatok honlapján szétnézhetnél, amúgy én nem tudom, esetleg modellségből is lehet ilyen, ezt mondjuk nem tudom, esetleg talán tehetségkutató -show-k, vagy filmekhez casting, magyar sorozatokhoz, hogyha pl hirdetnek felvételt, hogy szeretnének egy új szereplőt pl egy adott sorozatba.
2016. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
45%
írj rám. én színházban dolgozok és kaphatsz egy esélyt
2016. dec. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Törpesünis válasza:
100%
Szerintem keresd fel a hozzád legközelebbi színházat és érdeklődj arról hogy vannak-e kurzusaik vagy keresnek-e kisebb jelenetekre statisztákat. Addig is folyamatosan járj színházba,mert a színészek előadásmódjából is sokat tanulhatsz. És soha ne add fel,ne csüggedj ha valaki elutasít,olyankor küzdj keményebben! Drukkolok!
2017. jan. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is talajtornáztam és konziban tanulok.

A torna és a zene már jó pontok, hiszen általában örülnek, ha jó mozgásod van és jól játszol a hangszereden.

Felvételi előtt nem árt, ha egyszer- kétszer ellátogatsz egy énektanárhoz is. Nem fogod elhinni, hogy mit képes kihozni belőled, de nagyon meg fogsz lepődni hogy utána mennyivel magabiztosabban énekelsz majd. Mert aki azt mondja magáról, hogy átlagos hangú, annak csak bátorságra van szüksége.

Járj gyakran színházba, diákként egyszerű oda bejutnod, ha van kedved jelentkezz statisztának színházba, magyar filmekbe,reklámfilmekbe, így sok tapasztalatot szerezhetsz mielőtt megkapod életed főszerepét.

Vannak olyan modellügynökségek, ahol nem csak hosszú-vékony lányokat, hanem különböző karaktereket keresnek ilyen munkákra.

Szeresd a verseket és hobbiból is tanulj meg sokat, hiszen a felvételi nagyrészt szavalásból áll.

De ha nem vesznek fel elsőre a pesti Színművészeti Egyetemre, akkor se menj a Dunának, minden évben lehet próbálkozni.

Akiket a tévében vagy színházakban látsz, talán még a fele sem ide járt.

A nagypapám unokatestvére tanár végzettséggel rendelkezik, mégis éveken keresztül szerepelt egy sorozatban és a mai napig színházban játszik.

Az országban nagyon sok más színészképzés is van, én első sorban a Zeneakadémia opera szakát fogom választani 'ugródeszkának'.

2017. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!