FONTOS! Lehet gépészmérnöki bsc után jármű msc-t csinálni?
"4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével vehetők figyelembe továbbá: a műszaki képzési területről a közlekedésmérnöki, a logisztikai mérnöki, a gépészmérnöki, a mechatronikai mérnöki, a biztonságtechnikai mérnöki, a had- és biztonságtechnikai mérnöki, az informatika képzési területről a mérnökinformatikus, az agrár képzési területről a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki alapképzési szak."
"9.4. A 4.2. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén a mesterképzési képzési ciklusba való belépés minimális feltételei
A mesterképzésbe való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 70 kredit az alábbi területekről:
- természettudományi alapismeretek (matematika, kémia és anyagismeret, mechanika, hő- és áramlástan, elektrotechnika) területéről 20 kredit;
- gazdasági és humán ismeretek (közgazdaságtani és menedzsmentismeretek, környezetvédelem, minőségbiztosítás, munkavédelem, társadalomtudomány) területéről 10 kredit;
- szakspecifikus ismeretek (járművek és mobil gépek felépítése és működése, közlekedési rendszerek, logisztikai rendszerek, üzemi szállítási rendszerek, számítástechnika, műszaki ábrázolás, jármű- és hajtáselemek, járműgyártás, javítás és fenntartás során felhasznált szerkezeti anyagok és technológiák, járművek hő- és áramlástechnikai berendezései, irányítástechnika, járműdinamika és hajtástechnika, közlekedési ismeretek) területéről 40 kredit.
A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató az alapképzési tanulmányai alapján a felsorolt területeken legalább 40 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni."
Nagyon köszönöm a gyors segítséget a második válaszolónak!
Első! Nem azért tettem fel a kérdést, mert azt gondotam, hogy ez mindenkinek fontos, hanem azért, mert a tanulmányaim folytatása szempontjából hangsúlyos nekem! Természetesen írhattam volna azt is, hogy szeretnék föltenni egy, a számomra nagy jelentőséggel bíró kérdést, de ez kissé komplikáltabb lett volna!
Persze lehet. Én is hasonlóban gondolkodom. Azt tudnod kell, hogyha nem "szakon belül" maradsz, akkor előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményezned annál a felsőoktatási intézménynél, ahol az Msc-t szeretnéd elvégezni. (Tanulmányi osztályon adnak erről felvilágosítást.)
Ami még lényeges, hogy a fenn említett jogszabályban van meghatározva, hogy mennyi minimális kreditponttal kell rendelkezned az egyes képzési területeken (természettudományos, gazdasági- és humán ismeretek stb) ahhoz, hogy gépész Bsc után felvegyenek jármű Msc-re.
Neked nyilván nem lesz annyi kreditpontod mint aki a Bsc-t is járműmérnökin végezte. Ezért az első két félévben kell még pluszban megszerezned a hiányzó krediteket. Elég húzós dolog, mert közben a "rendes" félévben is teljesítened kell a tárgyakat, ha nem szeretnél csúszni.
Még annyi, hogy a "rokon" szakmákkal, végzettségekkel általában nincs nagy gond. Gondolok itt például az alábbi műszaki területekre. Pl.: a gépész-, közlekedés-, mechatronikai-, villamos-, had-és biztonságtechnikai, mezőgazdasági gépészmérnöki képzések elég jól "átjárhatóak".
Pl.: gépész Bsc - mechatronikai Msc
gépész Bsc - járműmérnök Msc
járműmérnök Bsc - gépész Msc
Ennek a bolognai rendszernek éppen ez volna a lényege, hogy a hallgató szinte bármikor, bármilyen végzettséget szerezhet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!