Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » GTK mellett elvégezni a VIK-et?

GTK mellett elvégezni a VIK-et?

Figyelt kérdés

Másodéves vagyok a BME GTK-n és szeretném elvégezni a mérnökinfot párhuzamos képzésben szintén a BME-n.

Szerintetek meg lehet csinalni?

Nyilván szorgalom és jó időbeosztás mellett, de örülnék ha maradna életem mellette :D



2016. okt. 25. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a mérnökinfó mellett alig lenne életed, nem hogy a kettő együtt. Ráadásul rengeteg órád ütközne, szerintem felejtsd el!
2016. okt. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

VIK mellett ha harmad-negyedévesen (inkább utóbbi) elkezded a GTK-t akkor el lehet végezni a kettőt egyszerre.

GTK mellett nem fogod elvégezni a VIK-et. Nem lenézésből, de egyszerűen mások a követelmények, a VIK-hez és a követelményrendszeréhez hozzászokni önmagában is sok idő.

2016. okt. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az előzőnek 99%-ban igaza van. De olykor akadnak kivételek. Én GTK mellett kezdtem el egy mérnöki szakot (igaz nem mérnök infót, az azért a BME-n belül is az egyik legnehezebb szak), mert az előbbiben nem találtam elég kihívást. Egyéni tanrendet kellett kérnem, hol az egyik hol a másik képzésen, elég komoly időbeosztást igényelt, és a Q meg a K/St/E épület közötti rohangálással éveket öregedtem :D (Nálad ez nyilván kevesebb lenne). A tanulni tényleg rengeteget kellett, de inkább a mérnöki részen, mivel ez után a GTK-s tárgyak jó része semmiségnek tűnt, de pl a tárgyelfogadtatás nem sok esetben jött be, van amit újra el kellett végezni. Dolgoznom is kellett a suli mellett,spórolni kicsit, mert láttam,hogy a végére mindenképpen kifutok az egyik képzéssel az állami félévekből, és nem olcsó egy félév. + 2 diploma mellé virítani kell munkatapasztalatot is (+nyelvtudást), hogy igazán jó munkád legyen, különben megkapod, hogy túlképzett vagy. Utólag, persze megszépülnek az emlékek, de azért örülök, hogy túl vagyok rajta.

Egyébként, meg inkább azt javasolnám, hogy levelezőn kezd el a második képzést, a BME-n ugyan nincs, kicsit lazább helyeken viszont van, és ott a tárgyakat (pl. Matekok) könnyebben el tudod fogadtatni.

2016. okt. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy nem csak a követelményrendszer más, hanem teljesen máshogy kell tanulni, hozzáállni egy mérnöki/infós tárgyhoz, mint egy gazdaságihoz. Bár ez gondolom triviális. De ha nagyon nagyon komolyan érdekel a dolog, kérj az egyetemen tanácsot, pl a Műszaki Pedagógia tanszéken, az ott oktatók többségének van 2-3 diplomája, és minimum 1 mérnöki, ők tudnak tanácsot adni, illetve segíteni tényleg érdemben.
2016. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!