Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatika vagy rajz érettség...

Informatika vagy rajz érettségit válasszam?

Figyelt kérdés
Infó szakon vagyok 10.-es, de nagyon nem érdekel és nem tudom mit kezdhetnék vele ráadásul nem is nagyon értem. A rajz érdekel, jól tudok rajzolni de a rajz érettségivel se lehet sokmindent kezdeni. A továbbtanulást nem nagyon tervezem, még nem is tudom mit szeretnék később csinálni de inkább a művészetekhez vonzódom mint az informatikához. Valami tanácsot tudtok adni? Köszönöm!
2010. ápr. 22. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
én a helyedben az infot választanám.azzal több mindent lehet kezdeni.rajz érettségivel mit kezdenél?
2010. ápr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de azt se hogy az informatikával mit kezdhetnék. Lehetőleg olyannal nem akarok foglalkozni ami nem érdekel.
2010. ápr. 22. 18:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudj, de mai világban továbbtanulás nélkül egy érettségivel semmit se lehet kezdeni, szóval mindenképp tanulj tovább, és válaszd az infót, mert annak van értelme, sokfelé el lehet helyezkedni, és jól tudsz ilyen irányban keresni (számítógépeké a világ, meg aki tudja kezelni) rajz, és művészetekkel éhen lehet halni
2010. ápr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 czibles ***** válasza:
rajzolni nem csak papírra lehet...
2010. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha utálja az informatikát, minek tanuljon azzal tovább? Csak az lenne belőle, hogy úgy megy be minden nap dolgozni, hogy még be sem ért, de már azt lesi, mikor mehet már haza.

Szerintem amúgy mindegy, hogy miből érettségizel, az a lényeg úgyis, hogy meglegyen az 5 tantárgy. Ha mégis továbbtanulnál, akkor sem sok olyan szak van, ahol kötelező lenne bármelyik is (mármint a kettő közül), ezért is mindegy.

Ha a rajz érdekel, hát csináld abból. Viszont rajzon is van írásbeli érettségi, ami nem nagy cucc, de azért szükség van némi művészettörténeti ismeretre. Ismerd a művészettörténeti korszakokat, tudd jellemezni azokat, és ismerd a korszakok képviselőit, azok műveit.

A szóbeli meg tényleg nem nagy valami, egy portfóliót kell összeállítanod, aztán azt "megvédeni".

2010. ápr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp az infót válaszd. Még akkor is ha nem akarsz azzal továbbtanulni. Csak nézd meg pár iskolában, hogy mik a tantárgyak, amikből érettségizni kell. Szinte mindenhol ott van az informatika. A rajz érettségit szinte sehol sem fogadják el. ha véletlenül ilyen művészeti irányban akarsz továbbtanulni, oda is jó az informatika, főleg ilyen grafikus meg stb. irányban
2010. máj. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!