Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak egyetemen ha a...

Mit tanuljak egyetemen ha a következőt akarom dolgozni (? )

Figyelt kérdés

Eddig a pénzugy vonzott de mindenki azt mondja hogy unalmas lesz, én pedig olyan munkát szeretnék majd ahol azért emberekkel is kell foglalkoznom.


A gazdalkodás és menedzsmentben az vonz, hogy én is szeretnék majd vállalkozást és itt felkészítenének az alapítására/vezetésére, de itt nem tanulnék nagyon befektetésekről ha jól gondolom.


A pénzügyben az vonz, hogy szeretnék majd tőzsdén is befektetni vállalatokba, de itt meg szerintem nem tanulnék vállalat vezetést stb.


Tehát összefoglalva: a végső cél hogy vállalato(ka)t alapítsak, irányítsak és közben tőzsdézni, befektetni is megtanuljak



2016. szept. 6. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
43%

Akkor majd én felnyitom a szemed, ehhez nem kell egyetem.

Egy vállalat alapításához, mit is kéne tudnod? :) Azért vannak a könyvelők, ügyvédek, akiknek ígyis-úgyis kikéred a tanácsát, mielőtt csinálod.

Szóval az alapításhoz csak pénz kell neked, és egy jó ötlet, ami működni is fog.

Irányítás... hmm? :D Mégis mire gondoltál ez alatt? Nem nagyon értem.

Ha "multit" akarsz alapítani, vagy egy nagy vállalkozást az irányítás abban rejlik, hogy azt csinálják amit Te mondasz, és jónak látsz. Vagy olyanokat alkalmazol akik tudják, hogy mit kell csinálniuk.

Sok esetben mindenre lesz egy embered, egy aki foglalkozik az anyag beszerzéssel, papírokkal, stb.

Kisvállalkozás esetén csinálod ezt Te, de ehhez sem kell diploma.

Tüzsdézni sem az egyetem tanít meg.. Saját magad fogod megtanulni.." na meg a kapcsolatok. Percről percre változnak a dolog..


Túl sokat vársz az egyetemtől.

Ez az egész inkább úgy tűnik, hogy egy kisgyerek vagy még aki álmodozik, de igazából nem nagyon nézett utána a dolgoknak.

2016. szept. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Jót röhögtem. Főnökképző alapképzés vagy mit keresel?
2016. szept. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Légyszi csak olyanok kommenteljenek akik értenek is hozzá. Gazdmenedzsmenten tanítják a vállalatvezetést de nem tudom hogy tőzsdézni, részvényekkel kereskedni is megtanulok-e ott.
2016. szept. 6. 12:04
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Variálhatod az alap és mesterképzéseket. Szerintem a pénzügy-számvitel alapszakkal érdemes kezdeni (ez erős matematikai és pénzügyi hatteret ad). Ezután érdemes valamilyen menedzsment szakot is elvégezni (pl. MBA, vezetés és szervezés, stb.). Fordítva is lehetne, de szerintem némi szakmai tapasztallal felvértezve több értelme van menedzsmentet tanulni.
2016. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4-esnek köszönöm a válaszát. A további válaszokat is várom:)
2016. szept. 6. 13:11
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Hogyne lenne ilyen szak...

Ahol megtanítják hogy kell vállalatot csinálni, és veszteség nélkül tőzsdézni:)


Elmondom neked hogy a vállalathoz 3 dolog kell: pénz, pénz és pénz. Ha ezek közül az 1-ik nincs meg nem lesz semmi.

Ahhoz hogy vállalatod legyen nem ártana 1-2 milliárd mozgósítható tőke, de legalább 500 millió. Egy alap koncepció hogy mi is legyen a profil és az ismeretség.


A tőzsdén pedig nem valószínű hogy nyersz...

2016. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
50%

Azt gondolod, hogy a válaszadók nem kompetensek, de sajnos tényleg az az igazság, hogy a diplomás(nak vélt) foglalkozások nagy részéhez tényleg nem kell lenyomnod a felsőoktatás kilincsét! Tudom ez elsőre szokatlanul hangzik, de van egy súlyos propagandája a felsőoktatásnak, ami elérte, hogy teljesen megvakultunk a realitásra és mindenki azt hiszi, hogy diploma nélkül senki se lesz.


Nem tudom kinek az érdeke volt ez az össznépi agymosás, de ennek köszönhető, hogy rád dől a házad, mert nincsenek szakemberek, akik megszerveznének egy felújítást vagy átépítenék a lakásod, nincs aki munkalapot cserélne, szűkítené az öltönyöd/blézered, az irodádba nem találsz takarítót stb., de ezek már közhelyek. Miközben az egyetemekről kikerülők 2-3 évig lézengenek tétlenül a munkaerőpiacon, miközben olyan alapkészségeknek nincsenek birtokában mint helyesírás, alap matematikai műveletek vagy szövegértés.

Ha olyan állásra pályáznának már a végén, amihez nem kell diploma, akkor jön az, hogy túlképzettek és nem veszik fel őket ezért, vagy ha tényleg kitanulnának egy szakmát, akkor az esetleg még több időt és elkötelezettséget igényel mint az egyetem, mert pl. az egyedül végzett munkának a felelőssége nem oszlik el úgy, mint az alkalmazottként, csoportban végzett munkák felelőssége.


Szerintem a kérdésfeltevésed mindenképp jó és hasznos, de ehhez tényleg nem a diploma kell. Az egyetem nem fog tudást, képességeket, tehetséget (és igen, pénzt) adni ezekhez a célokhoz, de ha olyan egyetemre mész, ahol különböző tudományágakat oktatnak együtt és könnyen találkozhatsz más szakmák képviselőivel, akkor annyi hasznot azért mégis húzhatsz belőle, hogy barátokat (esetleges későbbi üzlettársakat!) szedsz össze és kreatív gondolatokat is, hogy mibe érdemes befektetni, hol van valami fehér folt a piacon. Eközben valóban - a BSc-MSc összeállítással is variálhatsz/teheted magad "egyedülállóvá", és kapsz 3-5 évet, hogy önszorgalomból annyit láss mellette a világból amennyit csak tudsz és képezd magad a saját céljaidnak megfelelően. De mindezt úgy is megteheted, hogy dolgozni kezdesz valahol, ez annyi előny, hogy munkatapasztalatot fel tudsz majd mutatni.

2016. okt. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!