Amihez egy programtervező informatikus ért ahhoz egy villamosmérnök is?
tipikisan teljesen más dolgot programoznak..
pl.
villamosmérnök: mikrokontrollerek, FPGA-k, hardverleíró nyelvek, assembly, alacsony szintű programozás, oprendszerek stb.
programtervező informatikus: dektop alkalmazások, web, adatbázisok, számítási platformok stb.
persze van átjárás a kettő között, de a mérnök infós az, akinek képzéséből adódóan mindkét területre van rálátása...
Nem. A villamosmérnök nagyrészt hardverprogramozást, DSP-t, mikrokontrollerek programozását tanulja.
C és Assembly a két legfontosabb programnyelv. Emellett persze nyugodtan megtanulhat magas szintű nyelveket (Java) is, de nem ezen van a hangsúly.
Kicsit árnyalnám a képet azért: én villamosmérnökire járok BME-re, de évek óta szoftveres témákkal foglalkozom, abban publikálok, mert az érdekel. ASM jellegű nyelvekkel csak egy félévet foglalkoztam, azóta nem, C#-vel, Java-val, Python-nal ellenben annál inkább.
A BME-VIK-en bármelyik szakra mész, és elvégzed, olyan problémamegoldó szemléletet kapsz, hogy utána bármilyen számítástechnikai problémát meg tudsz oldani kis utánaolvasással.
Én azért jöttem villamosmérnökire, mert úgy voltam vele, hogy programozni tanulni nem érdemes egyetemre jönni, azt otthon is lehet tanulni. Ellenben itt a szoftverfejlesztés mellett egy csomó érdekes témával megismerkedtem alap szinten, az energetikától kezdve a telekommunikáción át kvantumfizika alapjai-ig.
Persze tudom, hogy a proginfón nem csak programozni tanulnak, hanem millió mást is, mégis, a villamosmérnöki szak szélesebb szakmaterületet fed le.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!