Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a duális...

Mi a véleményetek a duális képzésről?

Figyelt kérdés
BGE-KKK. Megéri? Mik a tapasztalataitok? Nehéz tanulás mellett dolgozni? Mennyit lehet vele keresni? Kinek ajánljátok?

2016. aug. 6. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor fogsz érettségizni?
2016. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most, 2017-ben.
2016. aug. 6. 14:25
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Duális képzés még csak most lesz második éve. Megéri szerintem. Csak nehéz bekerülni, mert viszonylag kevés hely van, de ha bekerülsz, akkor megéri, mert a BGE KKK neves, nagy cégekkel van kapcsolatban, ahol sokat tanulhatsz a gyakorlatban. Sokan szeretnének ezeknél a cégeknél dolgozni, de a BGE duálisosoknak ez a lehetőség már kezdettől fogva meg van.
2016. aug. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Én a duális képzést egy nagyon rossz, elhibázott konstrukciónak látom jelenleg. Tanulni az egyetemen lehet, a szerződött munkahelyeknek olcsó rabszolgákra van szükségük, nem érdekeltek a hallgatók képzésének minőségében.
2016. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Érdekelt a képző cég mert elég sokba kerül neki a hallgató. 22 hetet kell dolgozzál nála, ami 110 munkanap. Cserébe egész évben 12 hónapon át ad havi úgy 67.000 Ft-ot nettó neked. Ami ha a 22 hétre nézem, bruttó 248.000 Ft havi keresetnek felel meg, ha csak a ledolgozott időre vetítem. És emiatt az évközi áron nyári koleszt is kell kapjál. Érdekük, hogy kiképezzenek és jól dolgozzál, mert nem vagy olcsó. Lesz gyakorlatod, ami előny egy másik nem duálisos egyetemistával szemben. A duális képzés az plusz. Ugyanannyit vagy egyetemen, mint a nem duálisosok, nem vesztesz semmit és nem kell gyakornoki vagy bármilyen tróger munkát végezned, hogy eltartsd megad az egyetemen, mert itt akkor is kapsz pénzt ha tanulsz és nem dolgozol. És 4 hét szabid van, amit szintén fizetnek.
2016. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
55%

A duálisozás rengeteg időt von el az érdemi tanulástól. Inkább TDK-zni érdemes, azzal alapozhatod meg a jövődet és lehetsz igazán szakértője valaminek.

A duális képzést csak annak javasolnám, aki egyébként nem tudna egyetemre járni, mert nem tartja el senki és önmagát sem képes más egyszerűbb forrásokból eltartani.

2016. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
A duálisnál egyszerűbb és nagyszerűbb forrás nincsen. TDK-zni tudsz mellette, mert szorgalmi időszakban nem kell menned dolgozni, de kapod a pénzt, ekkor tanulhatsz meg TDK-zhatsz. Szakmában dolgozol, TDK-zhatsz, pénzt kapsz, tanulhatsz mint a többiek és ugyanazokra az előadásokra, gyakorlatokra jársz, mint a többiek. Ez egy hatalmas plusz, hogy duálisozol, mert szakmai gyakorlatod lesz, mindent más csinálhatsz mellette, TDk-t is, és pénzt is kapsz.
2016. aug. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sok ellentétes véleményt kaptam róla. Állítólag vizsgaidőszakban is dolgoznom kéne, és nem keresnék vele olyan sokat, mint pl alkalmi munkákkal. Megérné inkább csak a tanulásra koncentrálni?
2016. aug. 12. 14:48
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
A 26 szorgalmi hetet az egyetemen töltöd csak tanulással. Így van, vizsgaidőszakban dolgoznod kell, de természetesen vizsgákra elengednek simán. A vizsgaidőszakban az alkalmi munkánál is dolgoznod kell. Ahhoz hogy havonta, minden egyes hónapban nettó 66 ezer Ft-ot össze szedjél, amit kézhez is kapsz alkalmi munkából, ahhoz sokat kell dolgozzál alkalmi munkával, hacsak ha nem valamiféle erotikus alkalmi munkára gondoltál. Az alkalmi munkáért kapott pénzed az adóköteles, így keveset kapsz kézhez, a duális munkáért kapott pénzed az mentes az adó alól. A duálisban akkor is megkapod a pénzt, amikor nem dolgozol, hanem csak iskolába jársz. Tehát ha akarsz, akkor a duális munkád mellett szorgalmi időszakban és hétvégenként még további alkalmi munkát is tudsz vállalni. És van 4 hét fizetett szabid, míg alkalmi munkában nincs. Alkalmi munkában akkor kapsz pénzt ha dolgozol, a duálisban akkor is, hanem dolgozol, hanem szorgalmi időszakod van, és van fizetett szabid is. Ha dolgozni kell egyetem mellett, mert olyan a helyzeted, vagy mindenképpen akarsz dolgozni, mert többet szeretnél költeni, akkor a legjobb a duális képzésben ezt megtenni. Az alkalmi munka lehet bizonytalan jövedelem, a duális az biztos és kiszámítható. Az alkalmi munkát az önéletrajzodban lehet, hogy nem tudod releváns szakmai gyakorlatként feltüntetni, de a duális képzésest azt igen, és máris előnyben vagy a nem duálisossal szemben. Tehát így akár könnyebben kaphatsz állást és akár a jobbak közül tudsz válogatni. Vagy ott maradhatsz dolgozni a duálisos munkahelyeden, ha úgy döntesz, meg ők is úgy akarják, de általában most még úgy akarják, főleg most az elején. De akinek sok pénze van és/vagy jó kapcsolatai, azoknak nem kell duálisosat végezni, őket fel fogják venni bárhova. A döntés a tiéd.
2016. aug. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

D!


Költségtérítéses hallgató is mehet duális képzésre.


Érdemes több intézményben is megjelölni az adott szakot, ha az a szak több helyen is van duálisban és duálisozni szeretnél.


A szűk keresztmetszet, hogy felvesz-e a cég, vagyis az egyetem duális partnercége. Néhány hallgatót vesznek fel, be kell kerülni közéjük. Tehát jelentkezel a központi felvételinél februárban az intézményekbe, ahol van duális az adott szakon. Lehet, hogy a véleményed szerint az adott szakot legjobban oktató, vagy legelismertebb egyetemen nincs még duális képzés, de javaslom, azt is írd be a felvételi listádra, legfeljebb utolsó helyre írod be.


Szóval jelentkezel azon intézményekbe, ahol van duális, a jelentkezésekben nincs különbség, ugyanúgy kell jelentkezni, mint a nem duálisosoknak. A jelentkezésnél nem téma a duális képzés. Majd márciustól elkezded figyelni mind az egyetemek adott karjainak a honlapjait, mind a duális cégek weboldalait a duális jelentkezés miatt. Fent vannak a tájékoztatók, hogy melyik cégnél kinek kell írni, meg mit, meg a cégek honlapján is van egy jelentkezési határidő. Ha nincs határidő írsz nekik, hogy meddig jelentkezhetsz hozzájuk duális képzésre. Általában jelentkezési lapot kell kitölteni, önéletrajzot kell küldeni és motivációs levelet is e-mailben. Azt ha úgy találják, akkor behívnak interjúra, tesztre. Azt ha megfelelsz nekik felvesznek. Aztán ha felvettek az egyetemre is,akkor létrejön a biznisz.


A duális képzőhelyeknek (cégeknek) a felvételi módosításának időpontjáig közölniük kell, hogy felvettek-e vagy sem, ami akkor lesz érvényes, ha felvesznek az adott egyetemre is. Érdemes minél több duális céghez beadni a jelentkezést, önéletrajzot, azt ahova felvesznek, azt az egyetemet rangsorolod a felvételi jelentkezéseden az első helyre a jelentkezés véglegesítésének határideje előtt (ez idén július 12-edike volt). De csak egyszer tudsz sorrendet változtatni, érdemes kivárni ezzel az utolsó napot, vagy az utolsó előttit. Ha nem vesz fel egyik cég sem a duális képzésére, akkor azt az egyetemet rangsorolod első helyre, amelyikbe ez esetben leginkább akarsz menni. Tehát a felvételi jelentkezés legutolsó módosítási, hiánypótlási határideje előtt elvileg eldől mely cég vesz fel. A törvény szerint ezt előtte meg kell mondják, és sok helyen meg is mondják. Aztán ha a cégek valakit felvettek, de mégsem veszik fel az egyetemre, akkor ez a személy kiesik, és akkor a korábbi jelöltek közül értesítik a következő nekik legjobb jelöltet és így tovább, vagy újra meghirdetik a hiányzó helyet az egyetemre már felvettek között és újra kell pályázni azoknak akiket érdekel. (De a felvételi kihirdetése után lehet érdeklődni a cégeknél, hogy nem esett-e ki valaki a felvettek közül, mert téged érdekelne, ha igen, [ha nem vettek fel addig máshova sem]).

2016. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!