Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Keretszám csökkentés, tényleg...

Keretszám csökkentés, tényleg szükséges?

Figyelt kérdés
Most komolyan azt játssza évről-évre a kormány, hogy 5-10 fővel is csökkenti egy-egy szak kapacitását? Ennek mi értelme az amúgy sem annyira keresett szakoknál?

2016. júl. 15. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Az hogy még mindig túl sok a srlejtes diplomás, és kevés a szakember, kétkezi munkás.
2016. júl. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
21. századot írunk kádárkám, itt a 4. ipari forradalom a robotika kora, milyen kétkezi munkásokról beszélsz ? Inkább azon kéne aggódni az apparátusnak, hogy az így felszabaduló idejüket mivel kössék le az állampolgárok, nehogy szembetűnő legyen számukra, hogy mennyit lopnak kedvenc politikusai, lassan kihalnak az ilyen posztkommunisták mint te, akkor talán egy jobb világra ébredünk. Köszi a válaszod, felesleges volt.
2016. júl. 15. 00:29
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Sajnos kevesebbet akar költeni a kormány a felsőoktatásra. Azt akarja, hogy ne tanuljanak tovább, hanem rabszolgák legyenek , kétkezi munkások. Mert ha nem ezt akarná, akkor nem tartaná mesterségesen alacsony szinten a fizetéseket, a minimálbért. Hogy kétkezi munkából meg lehet élni az csak szöveg, mert alacsony a minimálbér és így a többi bér is. Az a baj, hogy nem javul az oktatás színvonala a felsőoktatásban a keretszámok csökkenése ellenére. Az oktatókat senki nem ellenőrzi, senkinek nem kell számot adniuk az oktatásukról, azt csinálnak amit akarnak és ezért nem fejlődik az oktatás színvonala. Hát ez van. A soha nem dolgozottak kormánya nem akarja, hogy mások is olyan jól éljenek és diplomát szerezzenek, mint ők ezt megtehették. Ezt már elfelejtették.
2016. júl. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Valami ilyesmit sejtek én is, továbbá ki lenne az a hülye, aki a fidesz szavazóbázisát adná, ha több értelmiségi lenne. Tudom vannak ilyen elvetemültek az értelmiségi réteg köreiben is, de általában ezek csak szeletet akarnak a tortából, márpedig aki nem cinkos az nem kap semmit. Lásd: közbeszerzések.
2016. júl. 15. 01:17
 5/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem politizálok, de tényleg benne van az is amit írtam...


Hiába van robotika, ha nincs mellé munkás ski felügyelje. Nincs elég villanyszerelő, asztalos, vízsvezetékszerelő, stb.. olvass csak utána. Tájékozódj, ne pedig támadj ha valaki nem azt írja amit te elképzelsz.

2016. júl. 15. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egy hallgató képzése átlagosan fél és 1 millió között van, amit az államnak kell állnia. Ezért is csökken az állam által "fizetett" felsőoktatásba felvettek száma. Persze az állam igyekszik a hiányszakmákban növelni a felvettek számát, de ennek nem sok látszatja van.
2016. júl. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Szükséges, igen. És ahogy az előttem válaszoló is írta, igenis szükség van a kétkezi munkásra. Lehet a robotika koráról beszélni, de nem hinném, hogy belátható időn belül lesz az, hogy egy hidegburkoló helyett egy robotot küldenek ki, hogy csinálja meg a fürdőszobát. És ez csak egy példa volt, számos egyéb létezik. Az az alapvető gond, hogy ha az ember nem tud bejutni egy olyan felsőoktatási intézménybe, ami munkaerőpiaci szempontból értékelhető lenne, elmegy egy olyan képzésre, ahol túlképzés van, és szaknak pedig van egy erős "neszesemmifogdmegjól" profilja. Egyszerűen nem tud szakmán belül elhelyezkedni az, aki egy szál bölcsész/ társadalomtudományos diplomával akar ma elkezdeni dolgozni. És diplomával már nyilván nem fűlik a foga ahhoz, hogy elmenjen kétkezi munkát végezni, holott lehet, hogy ott még értelmesebb-, és esetleg a társadalom számára hasznosabb dolgot tudna csinálni. Így érthető okokból célszerűbb már eleve kevesebb embert felvenni az egyetemekre.

És igen, természetesen van egy erős gazdasági vonatkozása is a dolognak, mert tényleg nagyon drága egy-egy egyetemista taníttatása.

2016. júl. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunkásokkal az a baj, hogy akinek egy csepp esze is van, megy külföldre, szóval cseberből vederbe. Akik itt maradnak meg vagy alulképzettek, vagy horribilis árakért dolgoznak, amit inkább megcsinál az ember magának.

A taníttatásról meg annyit, hogy a drágalátos országunk irányítói miből tanultak? Mind állami pénzből..


Egyszerű a séma, nekik nem jó ha túl sok tanult fiatal lesz, mert elvesszük a helyet a gyerekeiktől, emellett talán végre felnyitnánk a szemünket és jó irányba haladnánk, nem az lenne, hogy 10 emberből 8 azt se tudja, hogy mi a helyzet ma itthon, és milyen durva csalások, korrupció megy, és a szemünk előtt lopnak el tőlünk mindent.


A büfé szakokról meg annyit, hogy annak is nagy szerepe lenne, csak a társadalmunk elvan maradva, és nem olyan profilra álltunk be, mint sok fejlett nyugati ország. Óvjuk a hülyeségeket is a múltból, amit már rég elkéne engedni.


Néhány szakon meg a ponthatár a botrányos.

Vegyünk egy orvosit, nem lehetetlen teljesíteni, mégis ezelőtt 30-40 évvel milyen volt egy orvosi egyetem?

Könnyű volt bejutni, és elvégezni sem a legördöngősebb volt, mégis hány jó orvosunk van! Akik a mostani rendszerben már lehet be se tudnának kerülni.

Persze ennél durvább csak a gazdasági szakok.

Hirtelen túl sok fiatal kezdett érteni a gazdasághoz, ami a mozgató rugója az egész világnak, erre bumm olyan ponthatár amit ember legyen a talpán aki teljesíteni tudja.

Szóval a fontos szakokat is kezdik megnehezíteni, vissza a középkorba! :)

2016. júl. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Már bocs, de nem rég csináltam egy esettanulmányt, ami pont a hidegburkolást is érintette itthon. Mondanom sem kell, lóf/sz innováció és csupán árverseny van a versenytársak között. Aztán csodálkozunk, hogy hosszú távú, elhúzódó építőipari dekonjunktúra van. Csupán már disztribútorok vannak mindenhol, folyamatos a hazai piacról történő kivonulás a gyártók részéről, ami munkahelyek megszűnését eredményezi. Miről is beszélünk? Nesze neked hidegburkolás
2016. júl. 15. 13:15
 10/13 A kérdező kommentje:
Ja azon röhögtem, ahova én járok van 1 db államilag támogatott hely az egyik gazdasági szakon, ha valaki át akarna jelentkezni jó tanulmányi eredményekkel költségtérítésesről időközben, de még az sem szabadult fel. Csóró haveromék hiába produkálnak 4,7-4,8 átlagot, nem tudják őket átvenni így még ösztöndíjat sem kapnak. Kicsit sajnálom őket, mert rohadtul güriznek, de ha valakinek nincs meg az államilag támogatotthoz szükséges 460-470 pont akkor fizethet...
2016. júl. 15. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!