Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri fizika szakra menni?

Amcsih kérdése:

Megéri fizika szakra menni?

Figyelt kérdés
Szeretnek a fizikával foglalkozni, és a tanítástól sem állok messze, viszont egy sima fizika tanarnál több szeretnék lenni, jó lenne kutatni stb. Leginkább a vilagegyetem és az űr témája érdekel. Magyarorszagon van ilyen lehetőség és megéri ilyen iranyban szakosodni?

2016. júl. 7. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon ritkák és alulfizetettek az állások. Tanárként azért el lehet helyezkedni, hiány van. Külföldön viszont nagyszerű lehetőségek vannak, de ide azért nem árt egy msc vagy akár egy doktori sem. Villamosmérnök nem érdekelne? Itthon is jól meg lehet élni belőle.
2016. júl. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fizikában az elektromosság számomra a legunalmasabb téma, szóval nem igazán. Egyébként 16éves vagyok, de szeretnék előre gondolkozni és nagyon szeretem a fizikát és a matekot, és szeretnék is ezzel foglalkozni.
2016. júl. 7. 23:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Én még javasolnám számodra a gépészmérnöki kart, illetve az informatikai képzéseket. Sajnos én is csak megerősíteni tudom az első válaszolót, hogy nálunk lényegesen nehezebben érvényesülnek a fizikusok, mint nyugaton. Egykori fizika szakos barátaim túlnyomó többsége már más területen dolgozik.
2016. júl. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Fizkusként nemcsak Magyarországon, de külföldön is kevés eséllyel fogsz tudni úgy dolgozni, hogy valóban azt kutatod, ami igazán érdekel. Kutatóknak a legjobbakat alkalmazzák, és nemcsak egyszerűen arról van szó, hogy tehetségesnek kell lenned, hanem nagyon sok áldozattal is jár ez. A szabadidőd jelentős részét is erre kell majd fordítanod, amit csak akkor nem érzel majd nagy tehernek, ha kellően megszállott vagy szakbarbár vagy. És még akkor sem lesz garancia arra, hogy sikeres leszel vagy hogy bármi olyat fogsz tudni letenni az asztalra, ami miatt legalább lábjegyzet leszel egy tankönyvben. Ezen kívül a kutatói pálya meglehetősen hierarchikus. Sokat számít az elismertség, amit leginkább azzal tudsz kivívni, ha nem roppansz össze az állandó publikációs kényszer hatása alatt, hogy akkor is produkálj valamit, amikor nem tudsz, és az is magas színvonalú legyen és neves folyóiratokban tedd. Nem lesz biztos megélhetésed, mert a munkád pályázati pénzektől és állami támogatásoktól fog függeni, amiket újra és újra el kell majd nyerni (neked vagy az intézménynek, ahol dolgozol), hogy felszínen maradhass. És persze a munkád jelentős része majd akkor is tanítással, rád bízott diákok szakmai irányításával és adminisztrációval, tanácsadással meg ilyenekkel fog eltelni. És még az effektíve a kutatási területeden eltöltött idő jó részében is olyan (technikai, programozásbeli, részletszámításokkal kapcsolatos, stb.) problémák kerülnek majd eléd, amelyek csak áttételesen vannak kapcsolatban azzal a végső céllal, ami a szemed előtt lebeg.


Nem akarlak eltántorítani ettől, csak tudd, hogy a te elképzelésed erről az egészről valószínűleg romantikusabb, mint a száraz valóság.

2016. júl. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Esetleg azt megtudnátok mondani, hogy egy fizika tanárként egyetemen, hogy lehet elhelyezkedni, milyen iskola kell hozzá?
2016. júl. 8. 15:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, mikor elkezded a doktorit csinálni, akkor már tanársegédként kell tanítani mellette. Később, hosszú évek és kiváló munka után előre lehet lépni adjunktussá, docensé, és végül tanárrá. A tanárok már jól keresnek, 400 ezer felett. De ide kevesen jutnak el. Nekem pl. rengeteg kiváló oktatóm van az ELTE-n, van aki közel 60 éves és adjunktus vagy docens.
2016. júl. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2016. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mit jelent számodra az,hogy megéri? Anyagilag vagy máshogy? Amint azt írták neked, akár fizkát végzel, akár műszakit, állás nélkül nem leszel, max mással fogsz végül foglalkozni. De ha nagyon a fizika és a matek kérdekel, akkor kezdd el a fizika bsc-t, aztán majdmeglátod. Nem olyan lehetetlen utána mérnöki vagy matek msc-t csinálni, és nem is kell itthon maradni.


Szóval a rövid válasz:tanulni mindig megéri, amíg nyitva vannak a határok.

2016. júl. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szeretnék Magyarországon maradni, és a ,,megéri", azt fizetés szempontjából kérdezem. Az építgetés, tervezgetés nem nagyon érdekel, leginkább a kutatás, de azt olvastam, hogy, ha nem érsz el nagy dolgokat kutatóként, a fizetésed elég kevés.
2016. júl. 8. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor ahogy azt fentebb is írták mások, át kell ezt gondolni a földön járva. Valamiből majd engedned kell, arra mérget vehetsz: vagy a jó fizetésből, vagy az itthonmaradásból, vagy a kedvenc témájú kutatásból, vagy évekig belegebedsz az egészbe, és 10-15 év alatt eljutsz oda, ahova szeretnél; kis szerencsével a kemény munka mellett.
2016. júl. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!