Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elengednétek a lányotokat/fiat...

Elengednétek a lányotokat/fiatokat kollégiumba?

Figyelt kérdés
Van egy 7.es lányom és 8.után kollégiumba szeretne menni, én nem nagyon szeretném elengedni , mert ahol lakunk is van jo gimnáázium, de ő mégis elszeretne ?? Elengedjem, vagy mit tegyeek?
2010. ápr. 14. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mindeképpen engedd!!!!! ez az ő élete, neki kell majd 4-5 évet ott töltenie. hadd válassza azt, ami neki szimpi!

főleg úgy, hogy mind a kettő jó iskola. mert ha mondjuk ez a koleszos gyenge lenne és a közeletekben lévő meg erős akkor még megérteném, hogy beleszólsz. de így nem igazán. ha az én szüleim próbáltak volna beleszólni, én tuti lesz*rtam volna. pedig egyáltalán nem vagyok az a neveletlen tipus. szerencsére viszont úgyis megegyezett a véleményünk.

amúgy meg a kolégiumban a legtöbben jobban tanulnak, mint otthon. mert ott rá vannak kényszerítve, hogy egy teremben üljenek. és nagyon nem is leht beszélgetni, szóval nem hülyéskedik el a dolgot(legalábbis a mi sulinkban)otthon viszont megy a tv, a számítógép stb. és akibe csak annyi szorgalom szorult mint belém, annak ez elég nagy csábítást jelent :)

16/L

2010. ápr. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. ! Nemtudom gondolkodom még rajta, és a kollégiumba bevihetnek laptopot ? legalább ugy tudnám ,hogy mikor mitcsinál éépen ráér hogy gépezik vagy tanul..
2010. ápr. 14. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Engem elengedtek 14 évesen, valamint a húgomat is. Szerintem sokat számít, nem csak tanulás szempontjából: meg kellett tanulnunk valamilyen szinten önállósodni, mert ha reggel elfelejtettük a tornazsákot, anya nem rohant utánunk vele, ilyesmik. Most úgy érzem, hogy sokat számított az a néhány év, komoly előnyeim vannak azokkal az évfolyamtársaimmal szemben, akik pl. soha nem voltak még egy hétnél tovább távol a szüleiktől(!). Ők nem tudnak - és nem is akarnak - elmenni egy fél évre külföldre tanulni, holott nagyon sokat fejlődhetnének. Például.


Egy középiskolai kollégiumtól nem kell félteni a gyereked, mert ott komoly rendszabályozások folynak, köteles a gyerek délután tanulni, meghatározott időközönként szünetekkel, az, hogy mikor kap kimenőt, a tanulmányi eredményétől is függ, stb. A húgomból ezzel a módszerrel négy év alatt egy gondolkodó, értelmes lényt neveltek (holott felső tagozatban folyton csak bandázott...).

Laptopot általában nem engedélyeznek a kollégiumokban, mert egyrészt így egyáltalán nem tudják kontrollálni a gyerek internetezését (minden kollégiumban vannak benti gépek, amiket meghatározott időben használhatnak), másrészt ha a laptopnak bármi baja van, őket veszik elő és általában nem akarják vállalni a felelősséget. Többet érsz és a gyereknek is jobbat teszel vele, ha inkább olyan mobilszerződést köttök, amivel ingyen tudtok beszélni.

2010. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!