Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi "értelme" van a művészképzé...

Mi "értelme" van a művészképzéseknek egyetemen?

Figyelt kérdés

Szbrászművész, festőművész stb..

Ahhoz, hogy valaki művész legyen, nem kell 5 éves osztatlan képzés..


2016. júl. 4. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Alibi a szükőknek hogy mièrt nem dolgozol, kb ennyi. Amúgy tipikusan az a szak amivel McDonalds eladónak lehet menni, 1-2% aki meg tud èlni ilyesmiből ès az se a hű de jó kèpzèsnek köszönheti...
2016. júl. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Sok mindenhez nem kell feltétlenül 5 éves osztatlan képzés, mégis lehet 5 éven át tanulni.

Sajnos a képzőművészeteknek indokolatlanul alacsony a megbecsültségük, pedig szükség van rájuk, és csak súlyosbítana a helyzeten, ha még a felsőoktatás sem ismerné el.

2016. júl. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak festeni meg szobrászkodni tanítanak, hanem sok benne a művészettörténet és a különböző stílusok, irányzatok megismerése is fontos. Oké hogy tud festeni egy tájképet, de egy festőművésznek illik az összes főbb irányzatot ismernie részletesen, és annak megfelelően is festeni (nyilván megvan mit preferál, de segít kialakítani a saját stílusát). Geometria, szín, anyagismeret is van, hogy fejlődjön is és ne csak egy sima papírra festegessen 2D-s alakokat. Illetve más művészetekből is van egy kevés benne.


Az 5 év szerintem is sok, de amúgy nem tartom értelmetlennek. Nem fog valaki nulláról gyakorlás nélkül ettől művész lenni, de akiben van tehetség annak hasznos ez a szak, hogy művész legyen és ne csak egy stílusban tudjon festeni. Sok az ilyen neten hogy milyen művésznek hiszi magát néhány ember és nagyjából portékat tud csak rajzolni egyféle technikával és egy szögből mert máshoz nem ért. Művészként azért ennél sokoldalúbbnak kell lenni meg nem árt ha meg tud különböztetni egymástól egy Picasso meg egy Monet képet.

2016. júl. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem jártam ilyenre, de felteszem, hogy művészettörténelmet, anyagismeretet, technikákat stb. tanulnak. Az sem utolsó szempont, hogy művésztanárokkal dolgoznak együtt, kiállításokon vehetnek részt a kapcsolatok segítségével, megismertethetik magukat a már elismert művészek mentorálásával a galériatulajdonosokkal, közönséggel, már a képzés alatt. Művészképzés létezett már a középkorban is, csak nem egyetemnek hívták.

Egyébként nem hinném, hogy annyira haszontalan ez, iparművésznek, designernek pl. eszméletlen túljelentkezés van, nehéz bekerülni, aki viszont ott van, az egy-két ötletével már hallgatóként komoly egzisztenciát teremthet magának. Természettudomány területéről van diplomám, de művészetrajongó vagyok, pénzem is van rá, és nem én vagyok az egyetlen, aki vásárlóképes közönséghez tartozom.:-)

2016. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon szomorúnak tartom azt, hogy a művészeteknek ennyire nincs értéke a mai magyar valóságban. :( Semmivel sem értéktelenebb, mint a jogászképzés vagy a tanárképzés. Ez is egy képzés. Őstehetségek vannak, mint minden területen, de ez is éppúgy tanulható, mint bármi más. Ahogy a kreatív írás, a plasztikai sebészet vagy házépítés is.
2016. júl. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van értelme, de a magyar oktatás bajaitól nem mentesül semmi se. Pocsék oktatók előfordulása, sok idő pocsékolás olyanra, amire alapból nem volt idő elég, alulfinanszírozott létesítmények. Az elhelyezkedése nem biztos, hogy jó. Ha kiállításra kell menni vagy sokat kell utazni vagy a lokális helyek maradnak. A közösségi kicsi családias, de kevés ténylegesen új impulzus. Sok mindenféle cucc kell hozzá, amire költeni kell. Nincs mese.


Na valami, ami tényleg felesleges tudás az a művészettöri bevasalása.

Na ez tényleg felesleges, ha nem újságíró akarsz lenni a ebben sokkal tanultabb bölcsészek között gondolom. Nem beszélve a kommunikáció képzettség hiányáról.


Az őstehetségeket hagyjuk ki, mert azt se tudják rendesen megnézni, hogy tényleg az volt. Rendszeresen kiderül, hogy nem volt az a nagyrésze, de a képzést kijárta. Az ilyet csak 40-eseknél lehet látni már.

2023. ápr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!