Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri jelentkezni szociális...

Megéri jelentkezni szociális asszisztens emelt szintű tanfolyamra, ami 10hónapos/250e ft-ba kerül?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet vele elhelyezkedni?

2016. júl. 1. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Semennyire. Ez csak lehúzás..
2016. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha már elhelyezkedtél, és valaki a fejedre koppintott, hogy minimum egy szociális asszisztensi papír kellene a munkakörödhöz, a tanfolyam díját meg állja munkahely, akkor megéri.
2016. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most végeztem 2 éves képzésen, és nem éri meg :D Illetve attló függ mihez szeretnél kezdeni vele...
2016. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 health visitor ***** válasza:
Semmiképp nem ajánlom neked, főleg ha fizetned is kell érte.
2016. júl. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen mielőtt jelentkeznél fősulira,megszeretnék bizonyosodni,h. valóban jó döntés a szociális terület, ráadásul ez többletpontot is ad. Szerinted mit tegyek? Fsz-re nem nagyon jelentkeznék, bár az is megfordult a fejemben, az okj emelt szintű helyett, de korábban már jártam fősulira és azt nem fejeztem be ,így nincsenek meg a teljes államilag támogatott féléveim.


Mit ajánlanátok?

2016. júl. 2. 13:49
 6/6 health visitor ***** válasza:
Először is azt gondold végig, mennyire lennél megfelelő a szociális pályára. Én szociális és ifjúsági munka felsőoktatási szakképzésen vagyok jelenleg, most fejeztem be az első évem. Nem tudom, hogy az általad említett tanfolyam, és a fősulis képzés között mennyi a hasonlóság, vagy különbség, de leírom az én tapasztalataimat. A szociális terület sajnos nem kívánságműsor. A legproblémásabb emberekkel fogsz találkozni, ha ilyen munkát végzel. Alkoholisták, gyermekbántalmazók, drogosok. És ezt most úgy képzeld el, ahogy mondom. Én egy meglehetősen hátrányos közegben nőttem fel zűrös családi háttérrel, mégis okoznak meglepetéseket a tanáraim által említett kliensek. Lelkileg nagyon stabilnak kell lenni. Szociális területen nagyon tisztában kell lenni a társadalomismereti dolgokkal, ügyintézéssel, és alapvető pszichológiai és politikai ismeretek is kellenek. Nem nehéz maga a képzés, de még mindig sok ahhoz képest, amennyi fizetést és megbecsülést kap érte az ember. Sz@. r érzés lehetett például, amikor egy családsegítő ismerősöm bántalmazott gyerekeket akart kiemelni a családból, de egy jogi bökkenő miatt a gyerekek a dilettáns szüleikkel maradtak. És nekünk szoc munkásoknak az ilyenbe bele kell törődni. Ha nagyon jó a kommunikációs készséged, nem félsz az emberektől, képes vagy az önálló munkavégzésre, csak akkor vágj bele. Önálló munkavégzés alatt értem például azt, hogy kimenni a világ végére az iszákosokhoz elvenni a gyereket. :) Az az igazság, hogy szerintem ez egy olyan terület, hogy már csak akkor lát bele az ember igazán, amikor elkezdte. Amikor én jelentkeztem erre a képzésre, megnéztem a tantárgyakat, hogy mire számítsak, de valójában teljesen más már egy év távlatából a dolog. Egyrészről azt mondom neked, hogy főiskolai éveket én személy szerint erre nem pazarolnék még egyszer... másrészről a 10 hónapra 250.000 ft-ot kicsit sokallok, de talán ebbe kevesebb energiát kellene fektetned, mert rövidebb, fősulin meg 2-3 év alatt úgyis kigyűlne az a 250e forint kiadás, szóval saját belátásod szerint dönts.
2016. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!