Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi alapján határozzák meg a...

Mi alapján határozzák meg a felvételi követelményeket az egyetemeken?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy milyen tárgyakból kell érettségizni. Nyilván orvosin egyértelmű a biosz/kémia/fizika, viszont nézegettem szakokat, illetve mintaterveket hozzájuk és olyan tárgyakból is lehet felvételizni, amiknek közük sincs a szak profiljához. Ezt miért nem szabályozzák egy kicsit jobban? Mert egyrészt így nyilván mindenki a könnyebb tárgyakat fogja választani, másrészt ezzel be is csapja magát az ember és lehet nincs is felkészülve magára a szakra.

2016. jún. 25. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Kell a hallgató. Abból élnek. Nem a felvételit nehezítik. Maguk alatt vágnák a fát. Majd kihullik, aki nem bírja. Addig is hozza a pénzt.
2016. jún. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, hogy miért lett lepontozva az előttem szóló. Ez a szomorú igazság.

Viszont így esélyt adnak azoknak is, akik valamilyen oknál fogva nem tudtak felkészülni rendesen egy tárgyból, amivel mondjuk szívesen foglalkozna a későbbiekben.

Egyik volt osztálytársam, érettségin megbukott az emelt kémián, ezért kémia érettségi nélkül, csak egy emelt biosszal indult neki a kémia alapszaknak, és az egyetemen nincs gondja, minden tárgya megvan.

2016. jún. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem a lepontozást, hiszen nyilvánvaló, hogy az egyetem a hallgatóiból él. Miért korlátozná egy olyan szak 2 tárgyra a felvételit, ahova alig jelentkeznek, ha megteheti, hogy enged 20 másikat is, és jobb eséllyel többen jelölik meg, mert alkalmasnak érzik magukat rá. Nagyon kevés dolog van az életben, amit nem a pénz mozgat, és az oktatás nem ilyen. Sajnálom, de ez van.
2016. jún. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) (nem én pontoztalak le)
2016. jún. 25. 22:57
 5/5 hyker1811 ***** válasza:
100%

#2 gondolatmenetét folytatva.


Én mérnökinfóra jelentkeztem, ahol kell fizika. Nekem első évben olyan fizikatanárom volt, aki nagyon nem értette a fizikát és nem is magyarázott jól. Amikor dolgozatra volt itt az idő akkor mindenkinek megadta a kettest, mert másképp az osztály 90%-a bukott volna. Második év első félévében hasonló tanárt kaptunk megint, második félévre lett egy normális tanárunk, de akkor már kb késő volt. Tehát csak matekkal és infóval felviteliztem, úgy, hogy a középiskolás infónak csaak minimális köze van az egyetemi infóhoz.


Amikor egyetemre jelentkeztem pluszba kellett tanulnom, hogy meglegyen a fizika, de meglett 4esre.

2016. jún. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!