Az ipari formatervező szak a Bme-n vagy az Óbudain jobb?
Ezt csak egy olyan ember tudná megválaszolni, aki mindkettőre járt..
Számold ki bátran, mennyi annak a valószínűsége, hogy ez az ember olvassa ezt a kérdést..
Általánosságban véve el lehet mondani, hogy:
- a BME nehezebb, jobban leterhel, többet kell tanulni, elméletibb, bármelyik irányba való specializálódáshoz vagy akár szakváltáshoz jobb tudást biztosít
- az OE gyakorlat orientált, több szabadidőd marad, nagyjából csak azt tanulod, amire feltétlen szükséged lehet
döntsd el te ez alapján h melyik jobb neked..
(én a BME-t ajánlanám, de erről a szakról nem igazán tudok sokat...)
Én a BME-re járok, de az Óbudait valóban nem próbáltam még.;)
Itt tényleg meglehetősen műszaki az oktatás, sok tárgyunk együtt van (vagy lényegében azonos) a gépészekkel. Az első két félévben egy-egy tervezős tárgyunk volt, ott is a dokumentáció volt a fontosabb része, később egy picit jobb lesz az arány, de akkor is marad alapvetően műszaki.
Szerintem ami jól leírja a két szak közti különbséget, hogy ott pl. textiltervezéssel is foglalkoznak, (sőt szakirányuk is van rá), míg itt még szabadon választható tárgyról sem tudok ilyen témában.
Összességében ha egy skálát nézünk egy gépész szaktól a MOME-s formatervezőig, akkor a BME a gépész felé, az Óbudai a Mome felé közelít szerintem.
Ezenkívül azt mondják az Óbudai Egyetemet könnyebb elvégezni, és több szabadideje marad az embernek.
Én személy szerint nagyon élvezem a szakot a nehézsége ellenére, és úgy látom, hogy precíz tanulással kifejezetten jól, de simán tanulással is lehet teljesíteni a követelményeket. Ezen kívül pedig reménykedem benne, hogy egy piacképes diplomát ad. :)
Aktuális még a kérdés?
Én az Óbudaira járok. Nem jó. Nagy a szervezetlenség. A "vezető" tanárok inkább "művészetisek", ennek ellenére a tárgyak java része műszaki. 2 félévig tanultunk deriválni, de semmi szükség nincs rá. Egy rakás ilyen potyatárgy van. A legtöbb nehéz is, mert sok esetben szívóznak a tanárok, ennek ellenére nem érnek semmit, a krediteken kívül. A lényegi dolgokat senki sem tanította meg nekünk.
A csomisok tulajdonképpen semmi gyakorlatit nem csinálnak, mert nincs rá technológiai lehetőség, aki viszont enteriőrtervező akar lenni, annak meg minden a textilről szól majd.
A számítógépes programok, amiket tanítanak, elavultak, Illustrator helyett a Corelt nyomatják több szemeszteren keresztül, Photoshop-ot meg vettük vagy 4 hétig.
A tanárok meg, a legtöbbről jobb nem is beszélni...
Rendbe kéne rakni az egész kart, de bazi nagy munka lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!