Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás vagy...

Nemzetközi gazdálkodás vagy jogi egyetemre menjek?

Figyelt kérdés
A jogra azt mondjak hogy nagyon nehez es 5evig nem lesz eletem csak a negy fal kozott fogok ulni es utana se lesz munkam a nemzetkozi gazdalkodasban meg annyi a bibi hogy 3mas vagyok matekbol szoval annyira nem megy de oda azert boven kell es elmondasok szerint azutan se lesz munkam.

2016. jún. 7. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Jogra járok, nekem van életem (barátnőimmel találkozok, sok családi program, párkapcsolat, számitógépes játékok, olvasás) és még a jegyeim is jók. Nem mondom, hogy könnyű, mert nem az. Csak akkor válaszd, ha 100%-ig elhivatott vagy.


Hármas matekkal viszont egyik gazdasági szakot sem ajánlom, nem fogod bírni.


Más elképzelésed nincs?

(Az meg butaság, hogy nem lesz munkád, mindkettő még mindig nagyon értékes diploma HA elhivatott vagy. Aktatologató-jogászból elég van, JÓ jogászokra mindig szükség lesz.)

2016. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik passzióból nyomják a "mekis" szöveget. Munkád akkor lesz, ha teremtesz magadnak, mész érte, kapcsolatokat építesz, teszel érte. Ez ennyi. Végzettségtől függetlenül.


Azt tanuld, ami ÉRDEKEL! Akkor kínszenvedés a tanulás, ha utálod, amit tanulsz. Ha érdekel, akkor nem szűnik meg az életed!!!

2016. jún. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Erdekel mindketto csak tenyleg gyulolom a matekot foleg a valoszinusegszamitast es a kombinatorikat, a tobbi dolog az megy. Jog is erdekel de lusta vagyok es ha tenyleg allandoan tanulni kell meg nem lehet elmenni bulizni becsavarodok. Meg hogy csak akkor menjek jogra ha tudok seggelni meg utana vannak kapcsolataim es jogaszkent csak idos koromra fogok jol keresni mert egyetem utan ugye 3 ev bojtarsag hogy nekem kell fizetni hogy dolgozhassak aztan meg csak ilyen piti allasok. 10.es vagyok gimiben jovore lesz fakt, angol torire megyek de nem tudom eldonteni
2016. jún. 7. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Mind a kettő jó szak, meglehet élni belőlük. A 3-as matek annyiból ne zavarjon, hogy itt totál más matekot kell tanulnod, felét se fogod használni, amit gimiben tanítottak.


Én inkább abból a szempontból nézném, hogyha itthon akarsz maradni akkor jog, az nem mobil, azonban ha kacsintgatsz a külföldi élet irányába akkor nemzetközi gazdálkodás.

2016. jún. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én jogot választottam 2 éve, de fárasztónak tartom, sokat kell ülni felette, kevés a jogeset, legalább fele-fele arányban kellene!:/ Én vizuális vagyok a gazdaság nekem átláthatóbb, vagy a jognak gazdasági része is...

Én mindenesetre pályaelhagyó lettem.. [legalábbis a tanulmányaimat gazdasági szakon folytatom]


Azt hozzáteszem, hogy itt jogon sok embert láttam, akinek tényleg ez a területe, és tényleg humán beállítottságúak, ahogy az első is írta, én viszont nem igazán akartam...mást akartam :) a gyakorlás a tudás anyja, hármas matek is fejleszthető..elég sok oldal van már, ami az egyetemi matekot elmagyarázza közgáz-os hallgatóknak :)

2016. jún. 16. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!