30 évesen érdemes elkezdeni villanyszerelőnek tanulni?
Sajnos a bölcsész diplomámmal nem találok munkát és nem akarok minimálbért keresni.
Mindig is érdekelt az elektromosság, hobbiként szoktam otthon barkácsolni, autóban, házban szerelem a vezetékeket, kapcsolókat, konyhai gépek motorjait, digitális áramköröket összerakni breadboard-al meg forrasztva is, ez afféle kikapcsolódás számomra.
Szerintetek érdemes elkezdenem egy OKJ villanyszerelői képzést és ezt a munkát végeznem főállásban 30 évesen?
Szerintem szép dolog a villany, de főállásban ebből élni, az sem egyszerű dolog. Kérdés az is, merrefelé van lehetőség. Már úgy értve, hogy fűtött csarnokban bogarászol egy vezérlést vagy novemberben egy frissen felhúzott, ablaktalan téglaház-vázban, miközben fülyül a szél a füled mellett, a létra tetején vésegetsz (igaz, legalább a rántotthús nem buggyan meg, amit pakolsz magadnak hajnalban). Ésígytovább.
A villamosmérnökség elég más, olyan szempontból, hogy attól nem lesz szakképzett az ember, legálisan nem szerelhet villanyt. Meg azért az egyetem még talán mindig egy kicsivel több erőfeszítés, mint az OKJ-s tanfolyam. :) De az kétségtelen, hogy mérnöki állást is lehet találni némi utánjárással. Most éppen még azt éljük, hogy a 90-es években elveszett az érdeklődés a műszaki pályák iránt, megállt az utánpótlásképzés egy jó időre, az Antall-kormány áldásos tevékenysége miatt utcára dőlt nagyvállalati mérnöktömeg meg lassan éppen kihal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!