Mi legyen az egyetemi jelentkezési sorrendem?
4 szakot jelöltem meg:
1. ELTE - skandinavisztika ( norvég - dán )
2. ELTE - germanisztika ( német - norvég/dán/portugál )
3. ELTE - szociológia
4. Károli - szociológia
Nyelvszakokon a hivatali és gazdasági életben használatos nyelvre szakosodnék úgymond, de szívesen csinálnék még plusz fordítós továbbképzéseket/mesterképzést is, de nemzetközi tanulmányok/gazdaság képzés is érdekel.
Szívesen foglalkoznék(/foglalkozok most is) nap mint nap nyelvekkel, emberekkel, ergo szívesen lennék tanár (középiskolai, egyetemi, nyelviskolai), kutatni nem tudom, hogy szeretnék-e, illetve az IT szférában is el tudnám magam képzelni, amit valószínűleg hamarosan le is "tesztelek."
Szociológiát inkább azon az alapon jelöltem be, hogy szeretek statisztikákat készíteni (persze az alap, mindennapi életre vonatkozóan), érdekel a társadalom, illetve ott tanulok (a statisztika mellett) informatikát és nyelvet is. Illetve meglenne az alapdiplomám, amivel szintén szóba jöhetnek a már említett mesterképzések.
( +1. Gondolkoztam azon is, hogy ha felvesznek valahova, átiratkozom pszichológiára, HA ez lehetséges. )
Szerintetek milyen sorrendet állítsak fel?
Melyik diploma "hasznosabb", melyikkel tudok minél több helyen elhelyezkedni?
Jelenleg az a sorrend áll hozzám a legközelebb, amilyenben írtam a szakokat, de kíváncsi vagyok minden - értelmes, indokolt - véleményre.
Köszönöm szépen előre is!
Ha a hivatali, gazdasági életben hasznos nyelvet akarsz, akkor ne skandinavisztikára menj. Főleg SSC-kben keresik ezeket a nyelveket... üzleti életben inkább orosz, francia a nyerő. Tolmácskodásban is inkább. A skandinávok nagyon jól beszélnek angolul, nem nagyon van szükségük tolmácsra.
Ha tanár akarsz lenni, akkor se jó választás. Gondolj bele, középiskolában nem tanítanak ilyen nyelveket, nyelviskolában is alig.
A német viszont jó lenne erre.
Statisztikakészítéshez nem kell szoc diploma. :D Szerintem egy nyelvszakossal többet érsz. Pszichológiára nem tudsz átjelentkezni, ha nem vennének fel, ez nem járható út.
De ha annyira a skandi vonz, akkor menj arra, utána csinálhatsz egy másik alapképzést. Angol-német-vmi skandi, azért ez is elég jó.
Véleményem szerint a germanisztika legyen elől, második a skandinavisztika.:)
Sokat dob még rajta, ha kitalálod, most jelenleg melyikben vagy jobban otthon, tudsz többet, melyiket csinálnád szívesen életed végéig.
Sok sikert!
Plusz kérdésedre reagálva: Nem tudsz átjelentkezni pszichológiára, csak újra felvételivel lehetséges. Féléve érdeklődtem a hivatalos szerveknél pont ez ügyben.
Azt hallottam, hogy szociológián lehet az ember szociálpszichológus, ami meglehetősen hasonló képzés, és terület (mi több sok kiváló pszichológus dolgozik szociálpszichológiai alapokkal), bár ez a lehetőség a képzés sokadik 3. vagy 4. évében jön be.
Jelenlegi állás szerint a németet tudom jobban, illetve csinálnám szívesebben.
DE tényleg megszeretnék tanulni annyi nyelvet, amennyit csak lehet, és mivel a skandináv nyelvek egy nyelvcsaládba tartoznak a némettel, ezért elvileg könnyebb lenne már számomra jól elsajátítani őket. :)
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!