Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová menjek továbbtanulni?

Hová menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Gimnáziumba készülök.Kítűnő tanuló vagyok(eddig minden évben és féléven az voltam).Gimnázium után szeretnék gépészmérnöki

diplomát szerezni.Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében élek Nyírmada nevű településen.Jelenleg Nyírmadán tanulok a Patay

István Általános Iskolában.Itt szeretném befejezni a nyolc általános.Abban kérnék segítséget,hogy mely gimnáziumba menjek (lehetőleg a megyén belül),ha szeretném,hogy rendesen megalapozzák azokat a tárgyakat számomra amire szükségem lesz majd az egyetemen.Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. ápr. 10. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nem ismerem az iskolakat a kornyeken, de egy matematika tagozattal nagyon nem lohetsz melle. Az OKTV helyezeseket lehet nezegetni, valamennyit elarulnak a szinvonalrol.
2016. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

A matek tagozat tényleg jól jöhet gépészmérnöki érdeklődéssel. Kitűnővel pedig mehetsz erősebb gimnáziumba.

Mennyire akarsz Nyíregyházára menni továbbtanulni? Ott, a Krúdy Gyula Gimnáziumban nagyon erős a matematika tagozat, azt ajánlanám, nem tudom Nyírmadáról mennyire van messze Nyíregyh. Aztán szintén ott, a Kölcsey, de az inkább humános suli.

Városnaményben van még a II. Rákóczi suli, de azt nem ajánlanám, rosszakat hallottam róla.

2016. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves 2.!

~40km a távolság!

Én is oda akartam először menni (a Krúdyba),utánna majd a Nyíregyházi Egyetemre.

Csak nem akarok kollégista lenni.Tehát átgondoltam,és úgy döntöttem, hogy a Rákócziba megyek,Vásárosnaményba.Mert onnan napi 3x jár busz Nyírmadára,anya is be tud vinni,meg a nagyszüleimnek is van ott két butik.

Viszont én is sok rosszat hallottam a Rákócziról,főleg a tanároktól,hogy "ilyen jó tanuló menjen már jobb iskolába".

Ők is a Krúdyt ajánlották!Ezért kiírtam ide a kérdést,hátha másnak több tapasztalata van.

Nyíregyházában az a jó,hogy nagyváros(~105.000 fős),de mégis megvan az a kis mezővároskás hangulat,továbbá nagyon sok szórakozási(kikapcsolódási) lehetőség van ott.Például az állatkert,az Aquarius élményfürdő,sok étterem,gyorsétkezde,vagy 3 pláza,óriási piac,és nagyon sok bolt.Még ugye egy komoly oktatási intézményhálózat.

Vásárosnaményba még csak annyi,hogy közel van.

Megyén kívül nem szívesen mennék sehova.Budapest gyönyörű,de nekem túl sok(sok ember él ott,túl nagy).Debrecen is elég nagy,de ott nekem maga a város nem tetszik.Miskolc szép de azt hallottam az ott élő rokonoktól,hogy hanyatlik ott az oktatás.Szeged pedig túl messze van.És stb. városok.

2016. ápr. 11. 21:14
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Ezért menj a Bánkiba a Krúdy helyett. Én most vagyok végzős bánkis. Krúdyval szerintem nem sokra mész, ha gépészmérnök akarsz lenni; csak gondold ált a dolgot, a Krúdyban semmilyen műszaki oktatás nincsen. Bánkiban meg már úgy végeznél, hogy az alapok ott lennének nálad, nem akkor látnál esztergát sem elsőnek, ha bekerülsz egyetemre. Sokkal nagyobb eséllyel indulnál egyetemen, ha műszaki iskolába mennél. De nem az én életem, nem szabom meg, higy hifyan döntesz. Rajtad áll.
2016. ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

És ezen kívül milyen tapasztalatai vannak a Bánkyról?

Már hallottam róla,de még nem foglalkoztam vele!

2016. ápr. 12. 07:24
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
Azért nem érdemes a Bánkiba menned hogy esztergát láss, mert az egyetemen sem esztergálni fognak beállítani, és amikor végeztél, akkor sem. Ha a jegyeid megvannak hozzá, én mindenképpen a Krúdyt ajánlom a Bánkival szemben. De amúgy teljesen mindegy az oktatás, a környezet számít, az hogy milyen emberekkel vagy körülvéve 4 éven át, a Krúdyba sokkal több a motivált sokat tanuló diák mint a Bánkiba.
2016. ápr. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Egyetemen nem lesz eszterga, az igaz. De! szerintem sokkal előnyösebb úgy menni műszaki pályára, ha már előtte rendelkezünk műszaki ismeretekkel is. Egyetemen megmondják, hogy akkor mondj valamit pl. a Rockwell-keménységmérésről, vagy valamit az acélról. Megnézem, ki fog hamarabb válaszolni rá, a krúdys, vagy egy bánkis...
2016. ápr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha gépészmérnök akarsz lenni, akkor a Bánki lenne a jó megoldás.


Töltelék tárgy pedig mindenhol lesz. Ezeket a döccenőket jól kell fogadni, és nem lesz gond.


Viszont a felsőoktatási tanulmányaidat nem hiszem, hogy Nyíregyen kellene tervezgetned, bár addig még sok minden változhat, de a jelenlegi állás szerint a mérnöki képzésük az enyhén szólva kérdéses. Ha nem vesznek fel majd fiatal(abb), szakmailag erős tanárokat, akkor nagyjából mire oda érsz, addigra meg is fog szűnni, mivel a mérnök nagyjaik, azok nyugdíjasok lesznek (most bőven 50+ évesek). Maximum csak a nevükért fogják őket ott tartani, de előadást nem fognak tartani, így szakmai hasznod nem lesz belőlük.

2016. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Még várok véleményeket.

Egyébként kedves utolsó szerintem fognak felvenni mert ez a szak elég népszerű,ezt meg kell őrizni(ha meg nem más,akkor több fizetést adnak nekik :D).

2016. ápr. 16. 09:38
 10/11 anonim ***** válasza:
24%

Ha mérnökire akarsz menni, akkor szakközépbe kell menni, nem gimnáziumba, ahogy már föntebb megmondták.

Manapság amúgy az a baj, hogy mindenki gépészmérnök akar lenni, mert most ez a divat.

Csak ahhoz megfelelő hozzáállás, érdeklődés és elszántság is kell. Sokan mennek úgy erre a szakra, hogy gimnázium után, de egy részüknek halvány fogalma nincs arról, hogy mivel kapcsolatos ez az egész.

Aki gimnáziumból megy, fogalma nincs az alapvető gépgyártási technológiákról, műszaki rajzot még életében nem látott, mikor bekerül egyetemre, akkor jön rá, hogy jééé, itt kell szerkeszteni? Vagy jééé, itt kellene géptanból a hidrodinamika? (amit egyébként az új fizika érettségiből kivettek, emelt szinten sincs)


A másik probléma, hogy most már ebből is tömegképzést csináltak.

Ismeretes, hogy nagyrészt elrontották a műszaki egyetemi oktatást már alapjaiban is. Jelenleg olyan emberek (is) szereznek főiskolai és egyetemi gépészmérnöki diplomát akiknek alapjában köze sem lenne a műszaki szakterülethez.


Tudjuk bizony, hogy jónéhány vállalat utólag jön rá, hogy bár akit felvett kiválóan beszél mondjuk idegen nyelven, de a szakmához nem sok köze van, gyakorlati tudása kb.nulla.


Sokan elkezdik ugyanis, mert manapság ez lett a "divatszak", és mint köztudott valahogy át is mennek. Szépen elhelyezkednek, de úgy, hogy közben nyomják lefelé a lehetséges béreket, és lehúzzák a színvonalat, mintegy a gépipar csődjét okozva előbb vagy utóbb ezáltal.


Mindenhol azt hallani, hogy mekkora mérnök hiány van.

Jó mérnökökből tényleg hiány van. Diplomás mérnökkel viszont Dunát lehet rekeszteni.


Ontják az egyetemek a gépészeket, indokolatlan és megfontolatlan mértékben, most már a dunaújvárosi, és a nyíregyházi egyetem is, így telítődik a mérnöki szakma és rendkívül sokan lesznek majd munka nélkül.


Ez majd abban fog megnyilvánulni, hogy az elhelyezkedési ráta drasztikusan megváltozik, rengetegen maradnak majd munka nélkül.


Rendszeresen hallani arról is, hogy sok helyen a gépészmérnökök nem is igazán mérnöki munkát végeznek, és ez az esetek nagyrészében igaz is: Adminisztrálnak, menedzselnek, ill. olyan feladatokat látnak el, amit egyébként egy technikus vagy műszaki aszisztens is meg tudna csinálni.


Ezek után önként és jogosan vatődhet fel a kérdés: Mi a mérnökképzés célja, mit értünk mérnökhiány alatt?!

Mert hogyha olyan emberekre van szükség, akik excel-táblázatban adminisztrálni képesek néhány képlet beírásával, ill. alapvető dokumentációs feladatokat el tudnak látni, akkor nagy tévedésben vagyunk, ugyanis ehhez nem kell mérnöknek lenni.


Ahhoz, hogy valaki excel-táblázatokat kezeljen, nem kell semmiféle kreativitás, gondolkodás, mérnöki tervezés és gondolkodásmód, alkotótevékenységre nincs szükség, így mérnöki képesítésre sem.


Ez a feladat tipikusan aszisztenseknek való, esetleg technikusoknak, főleg a minőségbiztosítás területén.

Ezzel szemben a mérnököket berakják erre az adminisztrációs munkára, a technikusokat berakják gépkezelőnek gombokat nyomogatni, az aszisztenseket meg kirúgják a fenébe...

Hova süllyedünk kérem szépen, miért van így kifordulva a gépipar magából?!


Igaz, én már lassan 40 éve a szakmában vagyok, engem már nem különösen fog érinteni amit csinálnak. Lehet hogy a gondolkodásom már nem annyira modern, mint a mai fiatal mérnököknek, viszont azt egész nyugodtan kijelenthetem, hogy a gépiparban és a gépipari oktatásban ilyen súlyos népbolondítás még nem volt.


Emiatt persze az egész felsőoktatási rendszer hibás, sőt a tanárok hozzáállása is, akik átnyomnak minden idiótát.


Ettől függetlenül úgy gondolom, a jó mérnökökre, akik tényleg értik amit tanultak, átlátják a gyakorlati problémákat, valamint arra kivitelezhető megoldásokat adnak, és tényleg életük beteljesedését látják a gépiparban, mindig szükség lesz.

2016. ápr. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!