Mennyire nehéz a statisztika tárgy egyetemen?
Hol?
Matekszakon? Mérnököknél? Pszichológián?
Ha nem olyan szakon tanulod, ahol a bizonyításokat meg a mélyebb összefüggéseket is kell tudni, akkor nem vészes - meg kell érteni, hogy mi is a lényeg, hogy mit jelentenek a fogalmak, onnan meg lényegében csak ismerni kell, hogy mire milyen próbáid vannak, melyik hogyan és mikor kell alkalmazni.
A volt Kertészetin (később BCE kertészmérnök szak) a biometriát az informatika című tárgy keretében tartják, mert lényegében számítógépes programcsomagok használatát jelenti, de a matematikai ismeretek is ebben vannak és például a lineáris programozást (szállítási útvonalak optimalizálása) is ennek keretében tanítják. Két féléves tárgy Info I. és Info II, utóbbi a statisztikásabb.
A nehézsége attól függ milyen oktatóhoz kerülsz.
Elég nehéz volt, mert teljesen önálló beadandó feladatokat, félévzáró esszét kellett beadni amit szigorúan értékeltek és szóban is kellett vizsgázni, házi feladatok is voltak és zh-kat is írtunk.
Környezetgazdálkodási agrármérnök szakon 2007-ben "Alkalmazott matematika, informatika és statisztika" néven futott magas óraszámban, tömbösítve. Lényegében arról szólt, hogy hogyan kell a diplomamunka készítés során kísérleteket beállítani, adatokat elemezni, modelleket készíteni excelben. Mindent gyakorlatban kellett csinálni, elméletet nem nagyon kérdeztek, azon volt a hangsúly, hogy milyen módszert mire kell használni.
Aki nagyon gyenge volt matekból a középiskolában annak nehezebben ment.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!