Károli, vagy ELTE japán szak?
Csak 300 ember tette már fel ugyanezt a kérdést. :) Nem, a Károlin nem kell templomba járni, van néhány vallástörténeti tárgy, ennyi.
És japánon kb ugyanaz a pár tanár tanít mind a két egyetemen. Konkrétan ugyanazok az emberek. Károlin tán kevesebben vagytok, de az ELTE-nek még mindig nagyobb neve van.
Messze nem ugyanazok a tanárok tanítanak a két egyetemen, különböző az oktatási stílus, a japánspecifikus tárgyak különböznek. Konkrétan egy oktatót nem tudok mondani, aki itt is és ott is tanítana (a japán (származású) tanárok is mások).
A Károlira se kell semmilyen előtudás, az alapoktól kezdik az oktatást. A japán nyelvtanárok nagyon jók, segítőkészek, nem néznek hülyének amiért egyelőre még hülyék vagyunk :)
Tudtommal mindkét egyetemre ugyanannyi főt vesznek fel (120 körül), mi idén azt hiszem 129-en kezdtünk (és már többen kihullottak).
Sokan azt mondják, hogy a KRE japán szakja jobb az ELTE-snél, mert gyakorlatiasabb, és nálunk nem minort kötelező felvenni, hanem minort VAGY specializációt, ezutóbbin belül pedig van kimondottan fordítói (ezen belül meg még tolmácsolási is), ami marha nagy előny egy nyelvszakon, mivel a legtöbben ezt a fleét fogják tudásilag értékesíteni a későbbiekben.
Semmiben nem nyilvánul meg az, hogy a KRE református, ha meglátod micsoda egyedek járnak arrafele, egyből elfelejted hogy egyházi.. :D Egy darab egyházismeret nevezetű óránk van, amit túl kell élni, és ennyiből kifújt a nagy református jelző. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!